Skocz do zawartości

Maszyny

  • wpisów
    34
  • komentarze
    3
  • wyświetleń
    4249

Współtwórcy bloga

Jak przygotowują śrutę użytkownicy agrofoto.pl?


kb4512

397 wyświetleń

 

Niemalże każdy rolnik utrzymujący zwierzęta we własnym gospodarstwie, karmi je śrutami zbożowymi. Jest to podstawowa karma dla trzody chlewnej i świetne uzupełnienie diety bydła. Rozdrobnienie ziarna pozwala na jego lepsze trawienie przez zwierzęta.

Rolnicy do obróbki zbóż stosują obecnie najczęściej śrutowniki bijakowe oraz gniotowniki. Pierwsze z nich rozdrabniają ziarno, na różnej wielkości frakcje - w zależności od ustawień, a drugie je rozgniatają. Którą technologię wybierają agrofotowicze można odgadnąć, zapoznając się z galerią zdjęć - https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/category/297-srutowniki/ .

Agrofotowicz kruger2005 użytkuje gniotownik, co możemy zobaczyć, klikając w link - https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/630419-gniotownik-agjat/ . Chwali on sobie ten sposób obróbki i pisze, że gniecione ziarno jest lepiej trawione przez bydło, niż śrutowane. Użytkownik Setik zakupił śrutownik bijakowy. Ma nim zamiar przygotowywać karmę dla swojego drobiu -  https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/718205-srutownik-bak/ . Jak pisze w komentarzu TadzikC360, używa on takiego samego śrutownika do przygotowywania paszy dla tuczników. Wśród producentów sprzętu do obróbki ziarna jest szeroki wybór, a należą do nich np. Sipma, M-rol, Agjat czy też OSUCH.

Coraz częściej rolnicy, w tym agrofotowicze, korzystają z usługowego przygotowania pasz z ziaren zbóż. Odbywa się to w ten sposób, że do gospodarstwa przyjeżdża ciężarówka z profesjonalną linią do przygotowywania pasz. Na rozwiązanie takie zdecydował się  PRIMO - https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/654184-mielenie-zboza/ .

A jak Wy przygotowujecie śrutę zbożową dla własnych zwierząt? Używacie gniotownika czy śrutownika bijakowego? A może korzystacie z usług w tym zakresie?

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v