Skocz do zawartości

Hege 140


Tc56

Rozpoczęcie młocenia następnego poletka rozmnożeniowego pszenicy jarej i przerwa na pomiar wilgotności, a potem jazda....... 50 koni w tym kombajniku spokojnie wystarczało w takiej pszenicy, no może w rzepaku trochę stękał tylko.


Rekomendowane komentarze

Ile kosztuje taka machina? Jakiej to produkcji? I ile hektarów sezonowo ma do wykoszenia? Chyba nie ma mowy o usługach będąc w posiadaniu takiego sprzętu.

Odnośnik do komentarza

Po kolei. Kombajn ten był z 99 roku , a pierwszy sezon w 2000 miał. Obecnie marka Hege została przejęta przez Wintersteigera(markę austyjacką). Ceny tego modelu nie jestem w stanie określić bo na rynku wturnym ich nie ma a już ich nie produkują, jego odpowiednik dziś produkowany z komputerem i już wagą(ten nie posiadał elektroniki ani komputera do ważenia worków, liczenia plonu z poletek , ani zbiornika na zboże) to milion złotych!!!- ten sprzęt poletkowy jest strasznie drogi a cześci do niego to już wogóle. Kombajn ten sypał wymłocone zboże do worka, mankamentem dla mnie kombajnisty było to że po na pełnieniu worka trzeba było czekać aż kombajn trochę się oczyści i pomocnik przełoży worki(wszystko było ok gdy młociło się w worki po 30 kilo ale jak tak w 10 czy 15 to co chwila stawałeś). Szacuję że wymłociliśmy nim łacznie z rzepakiem 20 ha ale sezon ma sporo dłuższy niż normalne kombajny. Ten sprzęt chodzi po usługach sporo ponieważ polskie hodole roślin sieją PDO dla COBOR-u(czyli porejstracyjne doświadczalnictwo odmianowe) i za to biorą pieniądze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v