Skocz do zawartości

Ursus c-360 & Sipma OS 7531 MAJA


Henius91

no to kręcimy dalej :D


Rekomendowane komentarze

tak tylko 2 wyjścia.

 

nie myślałem nad tym połączeniem bo na torfowych nie ma szans taki zewstaw u mnie. jeśli bym chciał coś takiego to ewentualnie kupiłbym jakąś używaną prasoowijarkę, ale znowu nie mam aż tyle trawy żeby kupować taką maszynę ;)

Odnośnik do komentarza

to jest niemożliwe bo jak powracałby olej? ja mam jeden podłączony do wyjścia hydrauliki a drugi do wolnego spływu który sam dorabiałem. no czyli faktycznie, można powiedzieć że zasilana jest z jednego przewodu bo drugi to tylko powrót ;)

Odnośnik do komentarza

Aha czyli trzeba coś przerabiać? Sam na to wpadłeś i przerabiałeś czy Ci od Maji Ci tak zlecili? No dobra komputerek ale w takim razie wajcha od hydrauliki ma jakieś zadanie czy po prostu cały czas jest w pozycji N(luz)?

Odnośnik do komentarza

w instrukcji zalecają wolny spływ bo wiadomo że rozdzielacz ma wtedy lżej, ale normalnie też można podłączyć. wajcha od hydrauliki musi być zablokowana w pozycji wywrotu, czyli cały czas musi podawać olej.

Odnośnik do komentarza

Normalnie naciskasz na dół i on trzyma. Przynajmniej u mnie tak jest :) To jest przydatne przy prasie, przyczepie jak jest nierówna łąka a dokładniej duże pagórki, ustawiasz na dół i cały czas opuszcza i do tura, ustawiam i zmieniam bieg a tur w tym czasie opada. ;) Byłbym zapomniał, idealne przy wywrotce gdy już opuszczasz. :D

Odnośnik do komentarza

Ja tak w Famarolce klapę opuszczam (Z. 11441). Blokuję dźwignię i nie zwracam uwagi na klapę.

U mnie w 3P nie da się zablokować dźwigni.

Odnośnik do komentarza

Co Ty to pierniczysz ustawienie na dół to opuszczanie i tylko na tym sie blokuje!! Żeby podało ciśnienie trzeba trzymać albo nawet był takie blokadki przykręcane no albo sznurkiem uwiązać żeby dźwignia była na pozycji 1 albo 2 i tylko na nich podaje ciśnienie na jednym z szybkozłaczy a to blokowanie to opuszczanie obydwu sekcji.

Odnośnik do komentarza

oryginalnie dźwignie w c-360 nie mają takie blokady że naciśniesz i rozdzielacz trzyma, to tylko neutralny spływ, na tym nie poda oleju. ja mam wkręcone właśnie taką blokadę, zajumałem z 912 :P na pewno lepsze niż sznurek :D bo w razie jakby się folia skończyła albo nóż jej nie odciął to tylko popchnę dźwignię w dół i już oleju nie podaje, nic nie trzeba odkręcać.

 

zdjęcie robione z pagórka na lekkim zoomie dlatego wygląda jakby z wysokości robione ;)

Odnośnik do komentarza

przy załadunku i owijaniu na 1200 rpm, ale przy ostatnim obrocie stołu zmniejszam do 800 rpm bo przy wyższych stół lubi się zapędzić za daleko i przy wyładunku chwytacz nie chwyci folii.

Odnośnik do komentarza

To czemu niby u mnie w 60-tce i w 3p mi się blokuje? Dodam, że 60-tka od nowości i nic przy dźwigni podnośnika nie robione. Jak przesunę dźwignię trochę do dołu to opuszcza np. tura a jak wezmę do końca na dół to ona trzyma i tak np równam drogi, przejazdy i cły czas trzyma na dole, muszę sam pociągnąć aby wróciło na środek. ;) Już wiem, pewnie mam wersje tylko dla vipów :D

Odnośnik do komentarza

w każdym ursusie jest ta "blokada" tyle że to swobodny spływ dlatego tur opuszcza. przy tym położeniu dźwigni, w wężach nie ma ciśnienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v