Skocz do zawartości

Lemiesze


prorok

Niebo a ziemia:) Warto było tydzień poczekać...


Rekomendowane komentarze

Wbrew pozorom wcale nie tak dużo... i tak była mała pomyłka bo miało być 4 a jest 6 :D Sześć lemieszy i 12 śrub równe 200zł.. ;)Chciałem kupić w rolniczym ale tam prawe 30 zł a lewe ponad 80zł więc różnica w cenie jest spora ;)

Odnośnik do komentarza

Jeden gość jeździ co tydzień do pobliskiej miejscowości i ma tam trochę rolniczych gratów...między innymi dorabia lemiesze...dajesz na wzór i za tydzień masz gotowe..

 

Z dłutami są dużo lepsze? Szczerze to nawet nie wiem czy takie też dorabiają..ale jak będę przy okazji to się dopytam...

Odnośnik do komentarza

W Rabewerku na początku mieliśmy lemiesze bez dłut a teraz jak wymieniliśmy lemiesze z dłutami to czuć że trochę lżej idzie niż wcześniej. Po za tym dłuta wpływają też na mniejsze zużycie lemiesza.

 

Na obecnych lemieszach mam już zaorane około 40ha a kupione są w zeszłym roku w sierpniu i aby dłuta odwracam.

 

Jako ciekawostkę podam że na allegro dłuta do rabewerka kosztują 20-25zł/szt gdy oryginalne Unii 35zł i Unijne znacznie szybciej się zużywają :P

Odnośnik do komentarza

My w Lemkenie mamy lemiesz z czubkiem to jak czubek się zużyje to można wymienić lub jeszcze na ten czubek założyć nakładkę która się obraca.

Odnośnik do komentarza

Stare aż tak bardzo się zużyły? Te 12 śrub planowane na 6 czy na 4 lemiesze, bo widać, że po trzy śruby na jeden idzie. To jak to tak, sześć lemieszy, a śrub na cztery? :)

Odnośnik do komentarza

nie zdarło Ci części pługa jakiejś przez taki mały lemiesz ? :D wybacz , ale ja bym nie dopuścił do takiego stanu :D mam chyba z 40 lemieszy z lat 90tych trochę oryginałów trochę z resorów robionych :) i zawsze jadę w pole z ostrym i dużym lemieszem :) przytrze się to przez zimę klepę je na gorąco i znów w pole idą :) pług jednak najważniejszy.

Odnośnik do komentarza

@Kamil16251290

 

W takim razie jak te skończę to trzeba się będzie rozglądnąć za takimi z dłutami.Choć tak czy siak na to co się teraz orze to i takie wystarczają...

 

@Michal97

 

To ile takich przekładek dłuta można zrobić zanim się lemiesz zużyje? Tzn na ile dłut wystarcza lemiesz? :D

 

@Mateusz19980916

 

Jakoś tak poleciały ale żeby nie było one też raz były klepane. Tzn tak chyba gość który dorabia mnie źle zrozumiał bo miało być 2 prawe i 2 lewe a on zrobił 3 sztuki takie i 3 takie więc mam teraz po jednym w zapasie:) Na wiosnę dorobi mi jeszcze dwa i będę miał już dwa komplety :D a śrub wziąłem tyle ile było mi potrzebne do zamontowania 4 lemieszy :)

 

@BajerC360

 

Inne elementy robocze nie ucierpiały ale za to teraz na nowych lemieszach wszystkie ustawienia się pozmieniały...można powiedzieć że trzeba się pługa uczyć od nowa:) Wiem że trochę przeholowałem bo już dawno powinny być nowe lemiesze ale wiesz jak to jest...cały czas ktoś gdzieś miał jakiś ciuk do zaorania to szkoda było odstawić pług na tydzień.. ale teraz już się zmobilizowałem i żałuję że tak późno ale teraz już wiem co gdzie i jak.. stare lemiesze zostawiam na wzór i z wyprzedzeniem będę sobie dorabiał:)

Odnośnik do komentarza

@Bajer360

 

To już nie chodzi o koszt bo jak by nie było jak dobre lemiesze to i w baku sporo paliwa zostaje...

 

@WIlczek

 

U mnie klepanie kosztuje połowę nowego(dorabianego przez kowala) to dlaczego by raz nie naklepać?Przy większej ilości hektarów i lepszym sprzęcie to może nie opłacalne bo jedne lemiesze zjeżdża się do końca ale tak jak u mnie to klepanie wcale nie jest takie bez sensu...

Odnośnik do komentarza

kto w tych czasach klepie lemiesze?.. kiedyś moze sie to robiło bo nie były tak dostepne na rynku ale teraz nie widze celu takiej pracy

Kolego, klepie ten kto ma kuźnię i to potrafi. Dzisiaj maiło ludzi wie jak to zrobić. Uważam, że dobrze wyklepany lemiesz robi robotę równie dobrze. Co do dzisiejszych, nowoczesnych lemieszy, to fakt, że są inaczej zaprojektowane i w większości zahartowane tak, że 200 ha to dłutko jedną strona robi, a lemiesz to do oporu (ług 4 skibowy). Pozdro... ale ceny dla tekich dłutek i lemieszy to zaczynają się od 80 zł za dłutko średniej jakości, są robione w ogromnych hutach i hartowane metodami nie dostępnymi w kuźni. Chociażby odpuszczanie z piecem itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v