Skocz do zawartości

Krowy mleczne


ppp

37-38l/dobę/sztukę :)
  • Like 1



Rekomendowane komentarze

😍 w końcu jakieś mleczychy 🤪 ładne ujęcie, jest na czym oko zawiesić :)👍

Odnośnik do komentarza
Gość konteno

Opublikowano (edytowane)

22 godziny temu, Paulina1985 napisał:

...jest na czym oko zawiesić :)👍

i aparaty udojowe ;)

@ppp kiedyś pisałeś o zadaszaniu dalszej części , nie mysleliście konstrukcji opierać na słupach betonowych od linii elektrycznych  albo betonowych słupach od  prefabrykowanych ogrodzeń/wiat/garaży ?

Edytowane przez konteno
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mari885 napisał:

ja 3 rok juz tylko wws wczesniej wszystkiego po trochu

I jak wrażenia bo ja już kryję od około 5 lat i jest różnie .

Tak piękne stado że aż szkoda na zawnątrz trzymać w taką pogodę jak jeszcze mocno wieje . 

Piękne krowy , życzę dalszych sukcesów w hodowli .

Edytowane przez Supersebusiek
Odnośnik do komentarza

one tak są caly rok i nie narzekają, w zamknietej oborze nie byloby takich wynikow, a na taki bajerancki budynek póki co nikt nie ma ochoty brac kredytów.

Odnośnik do komentarza

A jak idzie z laguną? chetnie bym obejrzał schemat albo zdjecie z lotu ptaka bo do konca nie moge ogranąć tej Twojej obory 😜  Przy okazji czy ktoś na AF ma ruszta w zimnej oborzej? Jak przy mrozach przy pełnej obsadzie?

Odnośnik do komentarza

bedzie raczej zbiornik podziemny z plyta na wierzchu, takie 2 w jednym, przy naszej wydajnosci krowy bardzo duzo odchodow produkuja. Projektuje znajomemu spod ostrolęki zimną obore z rusztami, osobiscir mam troche obiekcje, ale on zaklada, ze zamontuje ruszta o duzej wytrzymalosci i w mrozy bedzie zgarniał bobcatem. Musialbym jakis schemat narysowac, ale docelowo uklad bedzie bardzo prosty: stół paszowy, korytarz gnojowy, podwojny rząd legowisk, kor. gnojowy i pojedynczy rząd legowisk. Jedyna wariacja to dach- nie jeden duzy, tylko kilka mniejszych.

Odnośnik do komentarza

Ostrołęka to moje okolice. Tak z ciekawości jaki jest koszt zaprojektowania obory? Moje dają 8tys. i produkują na głębokiej ściółce 50 ton rocznie/sztuka. Normy mówią o połowie 😜

Odnośnik do komentarza

@elmer, zalezy od wielu czynników, wiec ciezko tak rzucic cenę. Robię projekt technologiczny, z wielu wzgledow nie robie projektu budowlanego,ale rysunki ktore w ramach mojej roboty wykonuję to 90% pracy rysunkowej do pozwolenia.

Odnośnik do komentarza

za bardzo nie chce mi się testować Twojego rozwiązania 🙄, już nawet byłem za ale chyba mieszkasz w innej strefie klimatycznej 🤔, albo ja ,

Jeśli idzie o karmienie to ok najedzą sie i idą leżakować tyle że ta Twoja wiata na krowy raz że drzwi nie ma to i jeszcze dachu .

Mam oborę 12x12 wysokość coś koło 3,5 m , sztuk 20 krów w niej no i z 4 cielaki 😉, w tamtym roku jedną krowę przy drzwiach trochę zmroziło wymię i ćwiartka zastała się , w oborze zimno było w duże mrozy wiatr potęgował mróz i z 4 poidła przymarzły , w tym roku drugą też przy drzwiach przychorowała , a krowy na łańcuchu .

 

Za oborą tzn przy samej ścianie mam miejsce gdzie kostki kiszonek stawiam to przy dużym mrozie zamarzają do 10 cm nawet w koło , mi jak ładuję siankiszonki do taczki ręce przemarzają w zwykłych rękawiczkach gdzie roboty na 15 minut .

Bo już byłem za twoim rozwiązaniem no ale w zimę to mi sie nie widzi żeby dało rady 😑

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v