Skocz do zawartości

Wiata w budowie


czaro

Pytanie: Co będzie lepsze na dach: blacha i folia czy blacha z filcem? Konstrukcja dachu w pełni drewniana.



Rekomendowane komentarze

Jak masz obok jakiś magaznyn gdzie mogą być gryzonie to lepiej weź blachę z filcem. U mnie już prawie 10 lat folia jest niby nie pogryzły ale mają tam pole do popisu a kot chodzi bezradny;p Na budynek gosp poszła teraz blacha z filcem.

Odnośnik do komentarza

Ja tez teraz założyłem na budynku gospodarczym blache z filcem ma niby być lepsza, bo osobno  pomiędzy folią a blachą lubią myszy harcować i też  u mnie na stodole folia po 3 sezonach już zaczęła przepuszczać skraplającą wodę niby folia ta lepsza nie najtańsza a już przepuszcza zobaczymy jak sie sprawdzi ten filc przyklejony do blachy na plus to że szybko się robi dach bo nie trzeba kontrłat ;) 

Odnośnik do komentarza

Blacha z filcem tylko na konstrukcje stalowa a nie drewniana i temperatura w srodku taka sama jak i na zewnatrza (zima/lato)


Jaka grubosc scianki słupa?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Z tego co sie interesowalem to tylko dach stalowy pod taka blache profil zamkniety wiec cos w tym musi byc lepiej dac sama blache alucynk przynajmiej jakas gwarancja a a blacha z filcem nawet z gwarancja licho....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza

pod blachę z filcem  musi być konstrukcja metalowa,bo filc nasiąka i jak leży na łacie to zacznie gnić

Odnośnik do komentarza

Jeśli producent samochodu nie zaleca tego żeby go parkować na dnie stawu pełnego wody to nie dyskutujesz z nim,a skoro producent blach z filcem tak mówi i dekarze też to chyba nie dlatego że BO TAK:-)

Odnośnik do komentarza

 

Sporo dachów zrobiliśmy w obejściu, co prawda jeden tylko z filcem i ani sprzedawca ani dekarze nie wspomnieli nic o tym, że nie nadaja się na drewno.

A i na metalową konstrukcje to bardziej kładą trapez a nie blachodachówkę a ta również może być z filcem.

Edytowane przez czesio200
Odnośnik do komentarza

Zalecenia montażowe i użytkowe

 

Arkusze blachy, które docierają na budowę pokryte są filcem na prawie całej spodniej części arkusza.  Jedynym miejscem które nie jest pokryte filcem jest odcinek zakładu blachy nakrywającej ( zakład wzdłużny ). Filc nie może występować w strefie okapu i kalenicy oraz na zakładzie poprzecznym. Kiedy zachodzi taka potrzeba, musi być usunięty ręcznie na placu budowy – należy zedrzeć filc z miejsc niedozwolonych, a następnie odciąć go nożem. Dopuszczalna jest również metoda opalania. Zapobiegnie to przenikaniu wody.

Nie montujemy blach pokrytych filcem na konstrukcjach drewnianych, ponieważ styk blachy z konstrukcją drewnianą będzie narażony na szybką degradację konstrukcji oraz samej blachy.

Budynki , w których użyto filcu anty-kondensacyjnego powinny posiadać sprawny system wentylacji, aby w okresach obniżonej kondensacji pary wodnej powłoka mogła oddać nagromadzoną wodę.

Zaleca się okresowe mycie wodą powłoki anty-kondensacyjnej w celu jej konserwacji zwłaszcza w budynkach z inwentarzem żywym lub wysoce zapylony

Odnośnik do komentarza

na wiacie mam blachę z filcem położoną na łatach drewnianych przy budynku inwentarskim od prawie 5 lat i jak na razie nic się złego nie dzieje

Odnośnik do komentarza

czyli dekarz d*py dał i przycwaniaczył

2 minuty temu, avici_lv80 napisał:

na wiacie mam blachę z filcem położoną na łatach drewnianych przy budynku inwentarskim od prawie 5 lat i jak na razie nic się złego nie dzieje

a co ma się dziać po 5 latach,za 10-20 zobaczysz,ale wtedy do Pana Boga pukaj 

Odnośnik do komentarza

to za 10 lat sznur i mocnej gałęzi szukac? obstawiam że tylko kurzu się więcej osiądzie na wszystkim i dalej będzie to samo

Odnośnik do komentarza

Dużo zależy od wentylacji i wilgotności w budynku. W przewiewnym otwartym budynku nic nie będzie się skraplać, ale w blaszanym, zamkniętym będzie się skraplać.

Odnośnik do komentarza

Generalnie nic sie nie powinno dziac i u mnie budynek murowany suchy nie ma tej wody do skraplania duzo. Pewnie ten dach i tak mnie przezyje a pozniej to juz nie moj problem...

Odnośnik do komentarza

@marcincaja grubość ścianki słupa 0,5 mm

@mikcom20 11,80 x 9,80 Koszt to jak na razie około 12 tyś. (bez blachy na dach i obicia)

 

Zapomniałem dodać że to budynek na bydło ale może to widać. Blacha jaką chcę położyć to standardowa T-18. Ogólnie budynek z jednej strony bedzie w pełni otwarty praktycznie cały czas (zamykany jedynie w przypadku jakiegoś deszczu, śniegu czy silnego wiatru). Z drugiej strony najprawdopodobniej będą okna przesuwne na całej szerokości budynku o wysokości 1m. W okolicy znalazłem tylko jeden budynek z blachą filcem ale jest to przybudówka do domu, z trzech stron bez ścian więc nie jest to jakieś miarodajne porównanie. Też znalazłem na stronach dwóch firm zajmujących się pokryciami wzmiankę o tym że blacha z filcem nie nadaje sie na konstrukcję drewnianą. Tylko nie ma nic o tym czy jest tak w każdym wypadku. @kubamako66 ta skraplająca się woda jest tak widoczna? 3 lata to trochę krótka ochrona jak na tyle roboty.

Odnośnik do komentarza

Skrapralajaca sie woda jest tylko kilka dni w roku i widac ja jak ktos ma sama blache. Jak masz filc czy membrane to nic nie widac. To nawet szef tego forum postawil ladna hale i nie ma filcu ani membrany jak mi sie dobrze kojazy.

Edytowane przez czesio200
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v