Skocz do zawartości

Luk1312

Members
  • Postów

    40
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O Luk1312

  • Urodziny 13 Grudnia

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

641 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Luk1312

  1. Sprawa się wyjaśniła, po rozmowie z kilkoma starszymi wiekiem mechanikami wiemy już, że te znaki to plomby serwisowe. Za starych czasów zakłady naprawcze przy przeprowadzanej naprawie głównej zeszlifowywały jedną plombę. Może się komuś przyda na przyszłość.
  2. Blok z bliska nie wygląda na spawany czy klejony. Te kwadratowe wstawki występują w każdym bloku Zetora w moim prywatnym też takie są w tych samych miejscach w kilku Zetorach z okolicy po zdrapaniu farby również je widać. Tylko tu wygląda jakby ktoś celowo je oszlifował.
  3. Witam, Zetor sprowadzony niedawno przez znajomego z Finlandii. Na bloku za filtrem oleju są ślady po szlifowaniu i dwa zeszlifowane mosiężne kwadraty 2x2cm. Widział ktoś coś podobnego?
  4. Stosował ktoś starane w fazie liścia flagowego obejdzie się bez szkód?
  5. Pryskałem w fazie 4 liści, metazanex 1l + navigator 0,3l. Warunki pogodowe nie pozwoliły na wcześniejszy wjazd. Azot zakończony 16.03 ledwo udało się wjechać, w tym tygodniu może uda się wykonać w końcu T1 plus robak. Wcześniej bagno z możliwością wjazdu jedynie w czasie mrozu.
  6. Czyli co odpuścić całkiem? Jesienią metazanex+nawigator i mimo tego wyszło dużo chabra i przytulii, trzeba czymś poprawić.
  7. Po jakim czasie od T1 mogę wjechać z poprawką na dwuliścienne? Cały tydzień tydzień zapowiada się piękny i planuję t1 i za parę dni korvetto.
  8. Planuję T1 jak się ociepli, rzepak nie potrzebuje mocnej regulacji. Na jesień dostał 1.1l caryx i po miesiącu diffekonazol 125g ze względu, że wyszła sucha zgnilizna. Nie potrzebuje silnej regulacji, zastosować 125g tebu i 125g diffekonazolu jak sugeruje kolega stronę wcześniej czy lepiej odjąć tebu i dolać diff że względu na presję grzyba?
  9. W jakich proporcjach priaxor z tebu?
  10. Tej zimy pierwszy raz wystąpiły problemy z rozruchem. Podczas kręcenia pojawia się biały dym, układ wtryskowy oprócz pompy jest sprawdzony i sprawny. Ciągnik jak już załapie, wkręci się na powiedzmy 1400obr to wystarczy delikatnie ująć gazu i gaśnie. Kąt wtrysku, zawory ustawione. Ciśnienie sprężania bez rewelacji ale 27-28 pokazało na wszystkich 4 cylindrach. Paliwo nie schodzi wszystkie podkładki i zaworek nowy. Tamtej zimy przy -15 odpalał bez problemu, teraz -5 już stanowi wyzwanie.
  11. Cześć panowie. Może ktoś się orientuje, czy letni on w temperaturach poniżej 0°C powoduje problemy z rozruchem?
  12. Luk1312

    Groch siewny

    Zasiałem w tym roku pierwszy raz groch ozimy. Rośliny w wysokości około 5cm, pojawiła się duża presja że strony miotły. Czy przy obecnych temperaturach jest sens wgl z nią walczyć i co ewentualnie polecacie?
  13. Po mieszance mocznik, siarczan i mikro rzepak zdecydowanie zaczął ładnie ciemnieć. Jest jednak problem z suchą zgnilizną. Dwa tygodnie temu caryx w ilości 1l prawie nic nie zmienił, choroba atakuje kolejne rośliny. Zabieg był przeprowadzony w momencie zauważenia pierwszych objawów kiedy nieznaczna cześć roślin była zainfekowana. Boryka się ktoś z podobnym problemem? Obecnie raczej za zimno na preparaty typu tebu itp...
  14. Panowie, dzisiaj dokarmianie w postaci: mocznik, siarczan magnezu i mikro. Po około godzinie intensywny deszcz, dawać jeszcze raz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v