Skocz do zawartości

patryk170

Members
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez patryk170

  1. Miałem siać owies ale jak dzisiaj sobie wszystko podliczyłem to sam nie wiem co siać ( obliczenia na zdjęciu ), bo te rośliny + poplon wychodzi opłacalniej, no i może być susza to z tego owsa też może mniej ulecieć. To jak to jest, można zasiać te rośliny miododajne na całym areale gospodarstwa a po nich poplon ozimy w tym samym roku czy są jakieś ograniczenia, ktoś się orientuje ?
  2. No dobra to najwyżej sobie zaoram, na pewno ładniej to powschodzi. A jak to jest z tym ostropestem, czy on nie zabrudzi mi ziemi na kolejne lata i nie będzie odbijał co roku, bo zwykłego ostu ciężko się pozbyć?
  3. Dzień Dobry, wszystko wskazuje że i w tym roku będzie susza bo tak niskiego poziomu wód w stawach i rowach nie pamiętam a prognozy nie przewidują jakiś większych deszczów postanowiłem zrezygnować z dalszego siewu zbóż w tym roku. W poprzednich 2 latach byłem w plecy na tym interesie, słabe plony z powodu suszy, drogie nawozy, wysokie ceny usług i niskie ceny zboża a jeszcze po poplonie ozimym który trzeba trzymać do 15 lutego orka wiosenna i siew zboża jarego to strzał w kolano więc myślę żeby zasiać na całości rośliny miododajne. No i w tej kwestii mam kilka pytań : 1. Czy można łączyć ekoschemat rośliny miododajne z ekoschematem uproszczona uprawa bo po prostu chciał bym stalerzować pole i w to wsiać te rośliny bez orki. Byłem spytać się w agencji i powiedzieli mi że nie można łączyć ich razem, a według tabeli zamieszczonej na ich stronie można je łączyć, tabele załączam do postu. 2. Ile kg na ha tych roślin mniej więcej wysiać żeby był ładny efekt i jakie gatunki wybrać żeby wychodziło to dobrze cenowo ? 3. Czy można te rośliny wysiać rozsiewaczem do nawozu czy trzeba to siać normalnym siewnikiem ? 4. Czy po trzymaniu tych miododajnych do 31 sierpnia mogę w tym samym roku zasiać poplon ozimy i skorzystać z ekoschematu międzyplon ozimy ?
  4. patryk170

    Słoma z żyta

    Ile bali 160 mogę się spodziewać z 6 ha żyta hybrydowego bez skracania, żyto nie wygląda żle. Dostałem propozycję 30 zł za takiego bala, prasowanie i zwożenie po stronie kupującego. Zastanawiam się czy warto sprzedać tą słomę czy lepiej ją ściąć i zostawić, to zawsze jakiś nawóz i próchnica. Bo tnę słomę co roku od 5 lat i słyszałem że od nadmiaru słomy w glebie mogą się pojawić choroby grzybowe. Nie mam obornika jak coś a słomy podczas orki nie widać.
  5. patryk170

    Na odwrót

    Orane pługiem zagonowym
  6. patryk170

    Na odwrót

    Witam, dzisiaj oglądałem pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
  7. patryk170

    Żyto hybrydowe

    Mam kupiony Lancet Plus 125 WG + Dassoil a to kilka zdjęć z pola
  8. patryk170

    Żyto hybrydowe

    Dzięki za odpowiedzi, to faktycznie już sobie odpuszczę te opryski, a od tego roku pryskam na jesień.
  9. patryk170

    Żyto hybrydowe

    Witam, mój pierwszy siew żyta jak coś Chciałem opryskać żyto hybrydowe na chwasty 2 tygodnie temu, a zamówiony oprysk przyjechał dopiero dzisiaj bo mieli jakieś problemy na magazynie. Niestety było kilka ciepłych dni i żyto na ten moment ma 40-50 cm wysokości a na polu nie mam ścieżek. Na jesień nie pryskałem i teraz na polu jest bardzo dużo wielkich chwastów. I stąd kilka pytań: 1.Czy jest jeszcze sens pryskać te chwasty gdy są już tak duże i nie wiadomo czy środek zadziała i gnieść to żyto bo raczej już się nie podniesie po kołach, czy już za późno i zostawić nie pryskane a żyto je przerośnie i jakoś sobie poradzi. 2. Jak co roku mam na polu pasy od nakładek nawozu (siałem 200 kg/ha saletrzaku) i tam gdzie poleciała podwójna dawka jest ładne i ciemne zielone a tam gdzie pojedyncza jest blade i słabsze. Czy jak bym opryskał je mocznikiem + jakieś nawóz dolistny to jest jeszcze szansa żeby nadgoniło w tych słabych pasach czy już za późno. 3. Ile żyto hybrydowe musiało by dostać azotu w czystym składniku na ha żeby się położyło z nadmiaru. 4. Czy w życie jest miotła zbożowa czy nie bo ostatnio gadałem z wujkiem i o ten twierdził że w życie nigdy nie ma miotły zbożowej.
  10. Sam mam w tym roku żyto hybrydowe i miałem w planach opryskać wszystko axialpakiem, bo co roku pryskałem wszystko huzarem i się już chwasty uodporniły. A Na pewno mam bardzo dużo miotły zbożowej a axial podobno dobrze sobie z nią radzi. I teraz wstrzymałeś moje plany bo z tego co wyczytałem z jakiegoś wpisu z przed 2lat to ludziom po opryskaniu tym axialpakiem poprzypalało żyto i teraz nie wiem czym to opryskać.
  11. Taka i tak to wygląda na 7 ha
  12. Człowiek wydaje kasy na kwalifikat a tu dostaje mieszankę i do tego oprysk nie działa. Jakieś porady co do herbicydu na następny rok ? Pszenica - euforia Nasiona - kwalifikat z centrali Oprysk na chwasty - huzar activ 1l/ha na wiosnę
  13. Człowiek wydaje kasy na kwalifikat a tu dostaje mieszankę i do tego oprysk nie działa. Jakieś porady co do herbicydu na następny rok ? Pszenica - euforia Nasiona - kwalifikat z centrali Oprysk na chwasty - huzar activ 1l/ha na wiosnę
  14. Człowiek wydaje kasy na kwalifikat a tu dostaje mieszankę i do tego oprysk nie działa. Jakieś porady co do herbicydu na następny rok ? Pszenica - euforia Nasiona - kwalifikat z centrali Oprysk na chwasty - huzar activ 1l/ha na wiosnę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v