Skocz do zawartości

driver24

Members
  • Postów

    833
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O driver24

  • Urodziny 01/01/1983

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wielkopolska

Ostatnie wizyty

3457 wyświetleń profilu

Osiągnięcia driver24

  1. Po tym ochłodzeniu trzeba będzie chyba zweryfikować na niektórych polach plany szczególnie z dawkami R1. Brak opadow zaczyna być już widoczny, mozaika glebowa już zaczyna się mocno odróżniać.
  2. Dodawałem jeszcze morfoline i mały dodatek tebukonazolu.
  3. Miałem może 2 lata temu ozzi, nie wiem czy partia taka czy o co chodziło, ale do końca się nie rozpuszczał. Zostawały jakieś drobniny i skutecznie przytykały filtry. Pryskanie było mocno upierdliwe. Już w kolejnych latach nie wróciłem do tego oprysku, ale to może ja tylko miałem takie doświadczenie.
  4. No właśnie dokładnie tak to wychodzi, że do -10 wytrzymuje. Miałem okazję i zrobiłem próbę u siebie i tak to wyszło. A zapomniałem napisać, że przed dolaniem dodatku odlałem trochę w słoik i różnicy kompletnie żadnej, czy to z dodatkiem czy bez.
  5. Jak tam paliwo w mrozach się zachowało? Podzielę się moim doświadczeniem. Na jesieni zostało mi w zbiorniku b0 jeszcze było letnie. Zimą bardzo mało zużywam diesla. Gdy było jeszcze ciepło dolałem dodatku depresatora z czarna strzała na etykiecie. Ostatnio przy -17°C nie dało rady, w ciągniku w odstojniku zrobiło się mętne i z jazdy nic nie wyszło. Gdy temperatura wzrosła w południe zrobiło się ok i ciągniki normalnie pracowały. Reasumując, u mnie dodatek do letniego paliwa daje radę do ok jednocyfrowego mrozu. Powyżej- 10°C zaczynają się schody.
  6. Z tymi ciągnikami demo pewnie też różnie bywa, jak ze wszystkim. Sam kupiłem demo, bo nie byl to zakup na żaden program. Różnica w cenie wtedy wynosiła ok 15-20% w zaleznosci od dealera w stosunku do ciągnika na zamówienie. Tylko mój miał niecałe 20mth, był przed pierwszym przeglądem na 50mth, który był robiony już u mnie, a gwarancja była taka sama jak przy nowym na zamówienie.
  7. I to są główni wygrani tego typu naborów. Kasa od razu, a nie jak beneficjent po zakupach po zwrocie i po jakim czasie? Rok albo dwa. Mogę się nie jednemu narazić, ale uważam że nie powinno być takich naborów na maszyny w ogóle
  8. Dlatego uważam, że tego typu naborów nie powinno być wcale. Napędzanie wszelkich biur doradców i innych "firm" certyfikujących. Druga sprawa to wzrost cen maszyn. Handlowcy nie mieli zajęć, zastój w handlu, nagle nie wyrabiali się z robieniem ofert - to jest chore. A już była sytuacja taka że to handlowcy dzwonili z propozycjami jakiś zakupów i promocji. Nie muszę tłumaczyć w ktorej sytuacji najlepiej kupować maszyny. A przy tych wszystkich naborach mamy wzrost cen i wydaną niemałą kasę na przygotowanie wniosku, jak ktoś sam nie ogarnie.
  9. Mam tak samo. Informacja ze wniosek wysłany i numer oddziału regionalnego gdzie wniosek poszedł.
  10. Czasami jest taka możliwość. Swego czasu w modernizacji w czasach covidowych aneksowalem kwotę w górę i przeszło.
  11. 100% racji. Dlatego jestem zdania, że takich dofinansowania nie powinno być wcale. Wymyślanie żeby punktów nałapać, np. Kazdy najlepiej jak bedzie miał Mauser pod rynną do zbierania deszczówki - paranoja. Do tego dealerzy już kombinują jak tu daną maszynę "wcisnąć" do tych wytycznych. Już się ogłaszają z przyczepami, które rzekomo wpływają na ochronę środowiska. Teraz jak ktoś chce kupić maszynę już na teraz, która możliwe że załapałaby się na program to praktycznie nie ma po co iść do dealera, bo cena już nie spadnie, a prawdopodobnie od razu wzrost.
  12. U mnie też trochę zostanie na zimę letniego b0. Tak myślę czy nie dolac teraz jak jeszcze ciepło depresatora i przemieszać? Ktoś ma doświadczenie?
  13. Z moich obserwacji można zrezygnować. Sieje 100-130kg kizerytu i w wiekszosci nie daje dolistnie, sporadycznie tylko dorzucę do fungicydu. Efekt na pewno nie gorszy, a nawet bym powiedział że lepszy
  14. Mój plan na odchwaszczanie jest standardowy czyli chlorotoluron i dff. Tak myślę żeby dołożyć do zabiegu acetamipryd zamiast pyretroidu. Zamysł jest taki żeby trzymało trochę dłużej niż sam tylko pyretroid. Łączył ktoś np. Inazuma z herbicydami na jesień? Można robić taki miks?
  15. Proponuję żeby podawać do plonu, agrotechniki, ilość i rozkład opadow. Bo ten ostatni czynnik jest kluczowy, oczywiście przy glebie w miarę w kulturze i stosowaniu nawet średniego nawożenia. U mnie w Wlkp akurat w ten rok jeżeli chodzi o opady był zupełnie inny niż kilka poprzednich. W kluczowych momentach były opady po 20-25mm. Może na samej końcówce wegetacji trochę sucho się zrobiło. Efekty takiego przebiegu pogody widać w plonach, gdzie poniżej 10t raczej nikt nie zbiera. Gdzie w poprzednich latach nie można było się nawet zbliżyć do tego pułapu, a nawet jeden rok mimo topowych odmian, wysokiego nawożenia plon mokrej wynosił nawet 3t mokrej/ha. Dobór odmiany i nawożenia jest ważny, ale do porównania trzeba uwzględnić warunki w jakich owe plony zostały uzyskane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v