jeśli można zapytać to jaki był skład i ilości mieszaniny T1 a jaki skład T2 ?
Czyli że medax max nigdy nie przypali jęczmienia nawet zastosowany przed przymrozkiem ?
zboża raczej nie uszkodziś jęsli nie będziesz pryskał w największe słońce w samo południe, ale ze skuteczność to już nie ręczę bo są to substancje doglebowe a one do dobrego działania potrzebują wilgotnej gleby, a w koło susza..
pyretroid albo neonikotynoidy np. Mospilan w ilości 80g/ha u mnie też robi robotę. Tylko dobrze by było jak by miał chociaż ze 3 liście to więcej go wchłonie.
Na nadmiar opadów to nic nie poradzisz. Pszenica wysiana terminowo też by mogła wymoknąć i sie przerzedzić. Gdy rok temu sialiśmy było tak mokro że mocno zawyżyłem normę wysiewu do 250kg/ha bo sialiśmy w kompletne błoto i z góry zakładałem że dużo nasion zgnije a łan będzie za rzadki. Oczywiście dużo zależy od stanowiska i przebiegu pogody ale chciałem podkreślić że jeśli taka ozima przetrwa w miare dobrze do wiosny to na pewno wydal dużo lepszy plon niż jara zasiana w tym samym czasie, przy takim samym prowadzeniu.
nie wiem skąd jesteś ale nie masz sie co bać późnego siewy pszenicy. Ja jestem z zachodnich rejonów mazowsza i siałem w tamtym roku 20 listopada. Wystarczy że do końca roku wypuści szpilki z gleby i wystarczy. Na wymarzanie to nawet bezpieczniej bo do trzeciego liścia zboża pobierają składniki z nasion nie korzeni i są bardzo odporne na mróz. Musisz tylko pamiętać żeby trochę gęściej zasiać (jakieś 10 do15% więcej nasion) i możliwie wcześnie wiosną podać UDERZENIOWĄ DAWKĘ AZOTU żeby ją pobudzić do życia i krzewienia (jakieś 80-100kg czystego składnika na hektar). Co do pszenicy Rotax to też ją chciałem zasiać ale nie dostałem nasion. Ostatecznie zasiałem znów Hondie i RGT Bilanz.
Jak masz za duzo kasy to pryskaj zapobiegawczo. Jeśli już to jakiś systemiczny środek z neonikotynoidów np. Mospilan w dawce 80g/ha.
Takie jest moje zdanie. Zrobisz jak zechcesz.
Co do Hondii to myślę że to bardzo zdrowa ( odporna na grzyby) odmiana i pięknie wygląda na polu. Tyle że za wygląd nie płacą. Z opinii forumowiczów wynika że w mininym sezonie Hondia lepiej wyglądała niż sypałą. JA miałem ją po raz pierwszy i na 4b oddała około 5t ; a na 3b ok 6t/ha. Wynik nie powała ale od początku marca do końca czerwca spało 45 l/m2 więc szału nie było. Dam jej jeszcze drugą szansę i dlatego tej jesieni Zasieje HONDIĘ i trochę RGT Bilanz na próbę.
t3 w jęczmieniu ozimym ? Chyba przesada.
a co do samego nawożenia do nie żałuj mu magnezu. Na ściernisko przed orką dolomit albo kizeryt z pierwszą dawką azotu na wiosnę.