Skocz do zawartości

Jaki agregat ścierniskowy [3m]


witek

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie

W kwestii jakości zdecydowanie prowadzi Delta (o dziwo ma niższe zapotrzebowanie na moc w porównaniu z krajowym sprzętem)

natomiast cenowo KOS wydaje się być dosyć przyzwoity(niemiałem styczności z nim w praktyce)

A i jeszcze w ubiegłym roku pracowałem Brodnicą tyle, że 2,6metra i niebyło powodów do nażekań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo każdy chwali swoje, i choć czasami narzekamy na rodzimy sprzęt to myslę, że jednak można zaufać firmie z Gliwic MANDAM. Kultywator ten posiada łapę oraz gęsiostópki Lemkena i widzę że są naprawde trwałe... Oferują także powdójny wał (rurowy i płaskownikowy), siewnika nie brałem bo wykorzystuję tego od nawozów.

 

www.mandam.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kongskilde.com/Soil/Brands/Kong...TOR+VI+4000.htm

 

w mojego ojca gospodarstwie cos takiego pracuje, 3 metrowe, sprawdza sie lepiej od standardowych grubberow pod wzgledem zapotrzebowania na moc (radzi z nim sobie same 100.4), a robi to samo. Stosujemy tylko jako agregat podorywkowy po rzepaku i czasem po burakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierną kopią można nazwać bliźnięta jednojajowe, a nie kultywatory Lemken i Mandam. Mandam posiada z Lemkena łapy i gęsiostópki oraz układ talerzy a reszta to już polski pomysł, chyba co ? Inaczej są zbudowane wały w systemie tandem, polski uważam za bardzo oryginalny, ponieważ pierwszy ugniata, a drugi kruszy ziemię (zrobiony z płaskowników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chce kupic jakis agregat tylko sam nie wiem jaki napewno 3m i zeby nie był składany bo chce zeby miał siewnik poplonu...interesuja mnie 3 firmy

EXPOM AJAX

UNIA KOS

kongskilde DELTA ??

a moze jeszce cos innego czekam na wszystkie opinie

mam KOS-a .Żadna rewelacja.Kretyńskie mocowanie ostrzy na jednej śrubie/teraz już to zmienili/.Można je łatwo zgubić,szczególnie,jak są trochę poddarte.I nawet się nie zorientujesz,zanim nie podniesiesz agregatu.

A w ogóle UNIA przestała mi się podobać,ze względu opryskliwość ich pracowników.Zadzwońcie do Grudziądza,i spróbujcie się czegoś dowiedzieć,zwłaszcza w sezonie.Normalne chamstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się na Rolmako nie pamiętam już jak to sie przedstawiało cenowo w porównaniu Mandamem, ale gliwicki chyba był wówczas tańszy. Nie wiem jak jest obecnie. Chcesz zdjęcia jak robi Mandam, co prawda na niezbyt ciężkiej ziemi ale efekt interesujący...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że twój zetorek pociągnie, ale jak na resorach to może mieć ciężko, ja miałem 3mKOSA na resorach przy 1614 i tak akurat pasował, teraz mam Claasa 160koni i ciągniczek wcale go nie czuje, w tym roku planuje go zmienić na Kosa 3,7m ewentualnie jakiś zagraniczny 4m. Z KOSa jestem zadowolony, jak dobrze sie go ustawi to równiutkie pole zostaje po nim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel przy 1014 grubera 3m. marki Fortshritt i sobie bez problemu pyka B)

Sąsiad to nawet przy 914 ma 3m. KOS'a.

Więc ja bym brał 3m, jeśli chcesz go przeznaczyć tylko do podorywki, bo przy głębszej pracy sobie nie da rady B) A jeśli nie 3m. to proponuję 2,6m. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Profil usunięty

Nie bierz 3m, nie poradzi sobie ten Ursus. My mamy 2,20m grubera Forrshtrit z talerzówka w tyle i ciągamy Zetorem 8045. Dobrze sobie radzi, ale na 3m powinna być moc co najmniej 130km. Propo talerzówki lepiej weź wał strunowy z płaskowników, po talerzówce nie jest takie równe pole. Grubera bym ci polecił jakiegoś z firmy Mandam... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
    • Przez cedox
      Cześć!
      Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?
      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Wozzach
      Hej
      planuję zakup grubera MANDAM model KUS (2 belkowy), szerokość 3,8 metra.
      Zabezpieczenie sprężynowe, rama sztywna bez składania.
      Gruber ma służyć wyłącznie do uprawy ścierniska, czyli nie robimy głęboko - tak na plus minus 15cm.  Ziemie w większości IV-V klasa piachy, jednak ok 20% glinki cięższe.
      Czy ktoś użytkuje taką maszynę w tej szerokości roboczej? Chciałem zapytać jak się sprawuje, i najważniejsze - ile potrzebuje mocy realnie w tej szerokości?
      Ja planuję go ciągać New Hollandem model T7.210, który ma moc 165km. 
      Gruber katalogowo ma 150KM zapotrzebowania mocy, więc wydaje się że będzie OK, ale teraz trochę zwątpiłem, czy nie za mały zapas mocy. 
      Ktoś coś słyszał?
      I jeszcze pytanie o wał: rurowy czy lepiej C-RING tandem?
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v