Skocz do zawartości

Renault ares problem z układem paliwowym/elektrycznym


farmervip

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy chodzi dokładnie o aresa 696 2003r  problem polega na tym że ciągnik gdy dostanie obciążenia dusi się jak by mu brakowało paliwa i oświeca się kontrolka wskazująca jakiś błąd, filtry wymienione i nic nie pomogło, gdy zacznie go duśić to wystarczy przegazować i jest troche lepiej lecz śilnik dalej chodzi jak by na 5 cylindrów dodam jeszcze że po zgaszeniu i ponownym odpaleniu chodzi normalnie ale po ruszeniu np w orce traci moc, miał ktoś może taki przypadek lub wie co może być?

Z góry dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ciągnik to nie jest pełen mechanik tylko włożono już weń elektronikę i bez podpięcia programu diagnostycznego się nie obędzie, bo za dużo jest czujników, które mogą sprawiać, że komputer nieodpowiednio steruje silnikiem.

Typowanie na odległość, czy teksty typu "u mnie to było ...." na niewiele mogą się przydać i są że tak powiem wróżeniem z fusów.

Podpinasz METADIAG-a  i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też sprawdzić najpierw podstawowe rzeczy tj wszystkie przewody gumowe od paliwa podkładki miedziane na śrubach przelotowych jeśli masz pompke zasilającą mechaniczną to też wypadało by sprawdzić chyba że jest elektryczna to można by też zobaczyć czy daje odpowiednie ciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubki,podkładki,pompka,przewody na 100% odpadają jeździłem ponad rok bez pompki i palił idealnie,  kolego @AlaCapone pewnie tak się to skończy tylko niestety u mnie serwis claas który jest dość daleko i dziady kasują jak za złoto a pojęcia o robocie zero! wiecie może czy gdzieś w internecie można sobie kupić jakiegoś kompa by pokazał błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarkę frazę: "metadiag interfejs renault claas" a z pewnością wyskoczy lista. Na olx coś znajdziesz.

Byłoby dobrze, gdybyś znalazł z softem "PL" oraz interfejsem zarówno CAN, jak i ISO ze wszystkimi kablami, czyli pełen zestaw diagnostyczny.

Przed zakupem musisz wiedzieć co kupujesz i jak go obsługiwać, bo po zakupie mogą być problemy. Cena ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witejus dzięki ale przerabiałem już ten serwis, raz serwisant siedział u mnie 7h i większość czasu konsultował się z kolegami przez tel bo bladego pojęcia o robocie nie miał, a no koniec usłyszałem że prawdopodobnie może to być to..., no i że jestem biedniejszy o 1200zł.

To po co płacić za nie zrobioną robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te modele miały problemy z układem wtryskowym a właściwie z elektronika sterująca nim wadliwe umiejscowienie kompa skutkowało tym ze po iluś tam latach potrafił się spalić lub zwyczajnie od drgań popsuć czasami wystarczyło piny w kostkach poprawić a czasami kompa wymienić .moich dwóch kolegów to przerabialo , jeden w aresue697 zmieniał komp jakiś używany za 3500 z zaprogramowaniem a drugi w 816 piny robił i kompa do kabiny przenosił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2017 o 21:37, farmervip napisał:

@zbych to mówisz żeby śmiało wołać serwis i nie płacić? :D

Nie bardzo rozumiem co w tym zabawnego, jeśli wołasz serwis Claasa to oczekujesz naprawy i płacisz za wykonaną usługę , a nie za miły przyjazd na podwórko... Jeśli przysłali "fajtłapę" który nie wie po co przyjechał to niech sami płacą za niego, a Ty czekasz na kolejnego który zrobi robotę i dopiero zapłacisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się tak działać na codzień i nie wyobrażam sobie płacić kasy za coś czego nie mam ew. konsekwentnie korzystam z rękojmi/gwarancji która mi się należy. Sorry takie życie.

Nieraz kosztuje to dużo czasu i nerwów ale i tak warto, chociażby dla tzw. zasady żeby pokazać że rolnik nie zawsze jest przysłowiową piz...ą...

Cytat

 

 

Edytowane przez zbych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastianseba
      Witam 
      Brat posiada ciagnik Renault Celtis 446 i posiada nie maly problem ze wspomaganiem.  Gdy olej jest zimny i delikatnie rozgrzany wspomaganie pracuje znośnie ale gdy się rozgrzeje trzeba dawać gazu żeby wgl ruszyć kierownica czuć czasami jakby delikatne przeskoki. Po dokręceniu kierownica do końca bardzo ciężko i bardzo powoli idzie dalej ale i na silniku słychać obciążenie. Przy zgaszonym silniku jak się ciągnie za kierownice to i kola chodza czyli ok. Podnieśliśmy przód i kręciliśmy kierownica i też nie chodzi lekko. Zwrotnice tez sprawdzone i wszystko ok . Pompa wymieniona na oryginal bo podnośnik nie domagal,  po wymianie podnośnik i hydraulika dziala super a wspomaganie bez zmian dalej tak samo źle......znajomy mechanik kazał wymienic orbitol na nowy ( tez oryginal danffos) i praktycznie brak jakiejkolwiek różnicy.... silownik wspomagania wymienione w zakładzie uszczelniacze , chociaż podobno stare tez były ok i brak zmian ... czy ktoś ma jakieś pomysły co jeszcze może niedomagać bo mechanicy rozkladajaja ręce.  A i mechanik sprawdził jeszcze ciśnienie na tylnym wyjściu i czy zimny czy ciepły jest takie samo , po podaniu ciśnienie leci odrazu na 200 bar i po powoli dobija do 220  i tak się utrzymuje. Patrzyliśmy że w Celtisie powinno być 180 bar ale mechanik twierdzi ze to nie ma znaczenia ze zawor przeciążeniowy otwiera dopiero przy przeciążeniu jak np za ciężka maszynę uczepimy a tak w czasie jazdy ciśnienie tyle nie osiaga a wspomaganie ciezko chodzi nawet jak się na pusto szybko przejedzie po drodze....ale czy przez to przypadkiem nie może się za bardzo nagrzewac olej i powodować spadek wydajności wspomagania ? A może zawór trójdzielny za orbitrolem ? Rozebrany przeczyszczony i tloczek chodzi ok. Chociaż wszyscy twierdza ze to nie ma znaczenia dla wspomagania.
      Oleje i filtry nowe i bez różnicy. 
      Może ktoś ma jakiś pomysł?
    • Przez grzeskw75
      Witam. Mam takie pytanie: gdy odpalę ciągnik ( silnik John Deere) to pracuje normalnie i jak jest nie jest zbyt rozgrzany i doda się szybko gazu, powyżej 1800 obr. to wtedy trochę przerywa, tak jakby gdzieś powietrza dostawał. Jeżeli gazu dodajemy powoli, nie tak gwałtownie wtedy wszystko jest ok. Jak ciągnik się rozgrzeje wszystko jest ok. Dodam że ciągnik poza tym pracuje równo, nie dymi, żadnych negatywnych oznak. Wie ktoś może o co chodzi, może to wina filtrów? Pozdrawiam.
    • Przez MarcinKa
      Czy suche hamulce z serii 14 są takie bym powiedział słabe względem serii 54??
      Pytam bo porównując u siebie jedną z druga to 14 tka ma bym powiedział słabe hamowanie...
      W 54 jak się naciśnie to gęba w szybie a tutaj jest niestety "cinko"..
      Niby klocki są nawet odpowietrzyłem kontrolnie ale jakoś tak się wydaje że nie ma hamulca mocnego..
       
    • Przez edi75
      Witam, bawie sie wlasnie w warsztacie i zakładam turbine do mojej renówki od ursusa 1614. Ma 96KM silnik 2 sezony po remoncie, pracuje na 65ha i troche malo mocy, ciekawe czy bedzie duza zmiana po zamontowaniu?
    • Przez Patryk223
      Witam czy może ktoś wie czy jest vin do renault 94 i gdzie go szukać 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v