Skocz do zawartości

Stihl MS 261 vs Husqvarna 450 e serie


Wojtek026

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/pilarki-lancuchowe/pilarki-spalinowe-dla-lesnictwa/21771-130/pilarka-ms-261.aspx

http://www.husqvarna.com/pl/produkty/pilarki/450/967187835/

 

którą piłę byście wybrali, czy warto dopłacić do profesjonalnego stihla czy huskwarna z tym belzkluczowym napinaniem łańcucha to dobre rozwiązanie, stihl fajniejszy ale 900zł zdroższy masa pił  taka sama, moc stihla 4,1km huskwarny mniejsza ogólnie pytanie dotyczy jak technicznie sprawdzają się  te huskwarny z serii farmerskiej, chodzi mi o awaryjność i słaby punkt huskwarny czyli smarowanie łańcucha bo w huskwarnach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiem Ci że mimo iż mam husqvarne 440e to bym jej więcej nie kupił. ponieważ o ile praca ta pilarka to przyjemność o tyle jak coś się zepsuje to ceny kosmiczne np pompka oleju chińska 40 zł uszczelniacze na wał po 20 zl części strasznie drogie a obudowa silnika cała z plastiku dlatego też jest lekka coś za coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidyś miałem HQ345 i była to naprawdę udana pilarka . Obecnie mam HQ450 mam ją kilka lat .Plusy: pompka paliwa, wskaźnik paliwa . Minusy :napinanie łańcucha - za pomocą krótkiej dźwigni trudno odkręcić i dobrze docisnąć , z kolei słabe dociśnięcie prowadnicy powoduje częste luzowanie się łańcucha , rozwiazanie z dwoma śrubami w starszych modelach było lepsze.Ogólna ocena pozytywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać pił co były kupione 10 lat temu i dawniej. U mnie w firmie mamy stihla i muszę powiedzieć że niewypał totalny. Była już 3 razy w serwisie na gwarancji bo a to wał się rozpadł a to łożyska a to się zatarła i to tak sama z siebie. Mamy Husqwarne i chodzi jak żyleta żadnych awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tą, bierz tamtą, a zapytał się ktoś ile i co on tym będzie robił? 2x do roku i cięcia gałęzi to najtańsza posłuży na długie lata, Stihl 260 to jedna z najpopularniejszych pił na świecie, 261 jest bliźniaczą konstrukcją. Argument że ceny części drogie, akurat tu każda marka ma podobne, o ile do S i H wszystko kupisz o tyle z innymi może być różnie. Fakt jest taki że stare były lepsze i nie ma co się rozwodzić, obecnie są jakie są ale nie znaczy że po roku czy dwóch, profesjonalno-podobna piła się rozleci. 

Kup jaką chcesz, popatrz jeszcze na swoje potrzeby bo może okazać się że wystarczy tańsza na plastikowym kraterze np. MS 291.

Co do napinacza łańcucha - każda dodatkowa rzecz może się zepsuć, prostota jest najważniejsza, zwykły napinacz w Stihlu jest wystarczający (przynajmniej dla amatora ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkownik stihla poleci ci stihla husqvarny husqvarne , ja przepracowałem już z 5 piłami to wiem raczej co  lepsze .  najlepsze z nich to według mnie partner i stihl miałem 2 husqvarny stale problemu z gaznikiem już nie wspomne że zapalanie nawet po wymianie gaźnika to jakaś porażka w zimę , pali ona jak diesel ogólnie husqvarna ma mniejsze obroty od stihla . Stihl ma większe obroty lecz mniejsze wykorzystanie mocy  . Partner była to dosyć masywna piła ogólnie pracowała bez zarzutu lecz przyszła era żeby założyć prowadnice <50 i obie musiałem odsprzedać b o miała jedna 3 a druga coś koło 3.2 km czy coś takiego . Dlatego wybór według mnie najlepszy to teraz stihl bo partnera już nie produkują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega pisze wyżej, te co mają 20 lat to będą jeszcze chodzić a nowe to już niestety produkt doprecyzowany przez inżynierów, tak aby nie był wieczny.

Ja też miałem dylemat miedzy S i H i wybrałem H 450e  tylko dlatego bo była w promocji no i kolor mi się bardziej podobał. Gdyby był S w promocji zapewne brałbym jego. Ale mogę powiedzieć tyle, że jak nie będziesz ciąć nią zawodową to odpuść sobie profesjonalne piły. Weź pod uwagę też masę, moja waży chyba 5,1 lub 5,6 kg i jest w sam raz. Wujek wziął S ale modelu nie pamiętam, mocniejsza ale ciężka i okazała się trochę za ciężka. 

Doradzali mi też piłt ECHO i Shindaiwa też dobre sprzęty (dobre opinie są tutaj na forum o nich) ale poczytaj na forum pilarzy to dowiesz się o oszukanej mocy. Myślałem o ECHO CS450 gdzie polski importer podaje chyba 3,3KM a już na japońskiej czy usa stronie jest 2,6KM. I nie wiem czy to inna norma pomiaru mocy czy co ale to spora różnica w mocy ;) Być może moja 450e w porównaniu do echo wyjdzie tak samo ale nie spodobała mi się ta rozbieżność. 

 

Chyba, że nie masz co z pieniędzmi zrobić to kupuj profesjonalną :D Ja miałem inne wydatki i nie mogłem szaleć z piła skoro ona 95% dni w roku leży na regale, przynajmniej u mnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupić Stihl 261 to szukaj używki 260 lub 026 piły nie zawodne a części można szukać na internecie i są kupę tańsze niż do Husqvarna bo od czasu do czasu zajmuję się remontami pił a sam posiadam 023 z 95 roku i 180 2002 roku i tylko łańcuchy i prowadnice sprzęgła i zębatki pływające  zmieniam a spale koło 50 litrów paliwa na rok sobie plus zarobki zimą.261 to już chińczyki i nie to co stare maszyny bo rozmawiając ze znajomym z serwisu że dużo pił które posiadają 1 na końcu wraca na naprawy gwarancyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      w myśl zasady "kto smaruje ten jedzie"
      najpopularniejsze to wiadomo te ręczne i najbardziej praktyczne gdyż smarujemy nawet na polu ale ile trzeba się namachać ojjjj. Chcę zamówić pneumatyczną - a dokładnie coś takiego
      http://www.allegro.pl/item387130785_smarow...romocja_fv.html
      i tu moja prośba - jeśli ktoś używa to czy sprawdza się w codziennej pracy, wady, zalety. Czy smar pod ciśnieniem nie wypływa na zewnątrz (pomiędzy końcówką a kalamitką).
      Ogólnie dyskusja otwarta o różnego rodzaju smarownicach.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, pragnę poruszyć dosyć ciekawy temat, rozmawiałem z paroma osobami i mają coś w ten deseń zastosowane, W beczce lub zbiorniku 1000l mają wodę  bo paliwa nie można😉 i zastosowane mają tzw pompki 12, zatapialne, jedna osoba dopasowała nawet pistolet do węża i bezpośrednio ciągnie do zbiornika. interesuje mnie czy dało by radę zrobić coś w tym stylu tylko z pompką niezatapialną, tak by ciągła przez wąż bezpośrednio, wiem że można kupić gotowca za 500-700. ale że nie lubię iść na skróty to myślę że i do 250 by poszło coś złożyć. ma ktoś coś podobnego? jak to się sprawdza? można podsyłać do dyskusji bo pomysł dość ciekawy, szczególnie jak ktoś przywozi duże ilości w beczkach lub baniakach, oczywiście wody bo do paliwa trzeba mieć specjalne pojemniki 😉 😉
    • Przez bob123
      Jaką polecicie firmę co robią klucze i grzechotki żeby byłe wytrzymałe( u mnie w domu nie ma klucza 10 bo wszystkie złamanie, a grzechotka nie działa zepsuła się nie złamała ale da się tylko odkręcać śruby ale pełnymi obrotami ).
      Co sadzicie o firmie Stanley??
    • Przez Paulik91
      Cześć, proszę o podpowiedź, szukam pompy do studni kręgowej, jakiejś zatapialnej, chyba szlamówki. Krąg jest szerokości 1m, studnia jest głęboka na niecałe 6,5 m a wody w niej jest od lustra do dna ok 1,3m, na dnie jest szlam. Woda ze studni służy jednie do podlewania ogródka, do tej pory wyciągałem ją wiadrami. Nie wiem też jak szybko się znowu zapełni, bo nigdy jej nie wybierałem do końca.
      Myślę też nad zakupem zbiornika 1000l na deszczówkę ale za bardzo nie mam go gdzie postawić, chcę pompować tą wodę ze studni do zbiornika ale on byłby oddalony od studni o ok. 14 m + 6 głębokość studni. A później znowu ze zbiornika pompką pompować na ogródek a tu już się robi ok. 25m.
      Jaką pompkę byście polecili, która by podołała temu, czy  czy trzeba kupić 2 osobne pompki do studni i do zbiornika. Pozdrawiam
    • Przez LukaszPokrz
      Prośba o Waszą opinie.
      Szukam dobrej mocnej wkrętarki - tylko marki MAKITA https://domitech.pl/wiertarko-wkretarka-makita.
      Typowo do przy gospodarskich prac w warsztacie. Co wybrać - możecie polecić jakieś konkretne modele? 
      Budżet 2000 - 2500. Jaka seria będzie dobra, by przy dość regularnych pracach przetrwała długi czas. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v