Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Słyszałem że zetory wyżej wymienione, a także inne dużo palą w porównaniu do ursusów. Czy jest to prawda ? szukam ciągnika o mocy 80-85 km w cenie do 35000 a zachodnich trochę się boję ze względu na cene części. Dlatego chciałbym wiedzieć jak z tym spalaniem ?

Opublikowano

Muszę zdementować te plotki. To nieprawda, bo posiadam ww model i mam porównanie z ursusem 1224 i spali on od niego tak z 3l/h mniej, a zrobi podobną robotę, tylko jest bardziej obciążony. Obecnie jest na sprzedaż, ale to nie ze względu na zużycie paliwa, tylko zakup nowego ciągnika. Ten model zetora jest jednym z ostatnich słynących z nieprawdopodobnej wytrzymałości i bezawaryjności, nie to co proxima/forterra.

Opublikowano

Oczywiście że ursus mniej pali sam piszesz "pali 3l/h mniej". Zetor pali więcej przez swoją pompę... (nie pamiętam jaka). Może teraźniejsze zetory palą tyle co dzisiejszy ursus. Może potwierdzić to mój sąsiad z naprzeciwka miał ursusa i teraz ma zetor identyczna moc a zetor i tak więcej pali (oczywiście to all używane i swoje lata miało). Zetor to shit ursus the best!

Opublikowano

Sorki. Pomyliłem się. Chciałem napisać, że zetor spali w gruberze takim samym - 3m zrywalnym w tych samych warunkach, z taką samą wydajnością 3l/h mniej - 11l/h 8145 z wydajnością 2ha/h, a 1224 14l/h. Orać nim nie orałem, ale siałem agregatem upr-siewnym 3m na hydropaku z amazone d7 standard i spalił w min 7-8l/h. Ziemie mam różne, przeważnie 5,6klasa. Zetor zawsze był, jest i będzie lepszy od ursusa im prędzej ktoś to zrozumie, tym lepiej i nie warto ulegać szerzonej na tym forum idiotycznej ideologii, że zetor 8145 więcej pali od ursusa 914, bo to bzdura. Wystarczy spojrzeć na tabliczkę znamionową, która udowadnia, że w odu modelach jest ta sama pompa motopal. Z resztą ma i ursusa i zetora i śmiało mogę powiedzieć, że zetor ma lepszego kopa i tyle. W turze spalił mi 4-5l/h pracy, a więc nie wiele.Chcę go sprzedać za 35tys zł.

 

EDIT:@ursus4514pro: gdybyś tak troszeczkę pomyślał, to zrozumiałbyś, że w tej samej robocie bardziej obciążony jest 8145 niż 1224. Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem się wymądrzaj. Kolejny maniak ursusa, któremu komunistyczne poglądy nt wyższości ursusa nad zetorem zrobiły wodę z mózgu. Ciekawy jestem, czy kiedykolwiek się rozwiniesz z tą twoją pożal się boże ideologią. Usłyszał coś od sąsiada(a raczej wymyślił) i już pie... farmazony. Właśnie,że odwrotnie ursus shit, a zetor the best.

Opublikowano

Być może jest tak dlatego, że zetor ma inne nastawy pompy wtryskowej niż ursus i koła tylne w ursusie mają rozmiar 18.4/r38, a w zetorze 18.4/r34. Wbrew pozorom to ma wpływ na uciąg, bo porównywałem ze znajomym, który ma 1224 na r34. Poza tym 1224 ma o 2gary więcej niż 8145. Ten zetor jest jakiś nieprawdopodobnie mocny. Przed 1224 miałem 904 i on nie miał takiej mocy, jaką ma 8145(był bardziej mułowaty niż 8145). Z resztą kumpla 10145 też ma takie życie, a znajomego 1014 nie ma aż takiego życia w sobie mimo, że ma blokadę 4x4.

Opublikowano

W sumie to myślałem cały czas i jakimś case. Tak 845xl lub wyżej ale boję sie trochę częsci do nich a szczególnie ceny. Macie z tym jakies doświadczenie

Opublikowano

Z tego, co wiem części do case są bardzo drogie. Potrzeba dosyć dużo szczęścia przy zakupie, bo ciągnik, o którym jest mowa powyżej może być absolutnie bezawaryjny, a może być totalnym złomem. To ma już swoje lata i niektóre części do niego potrafią kosztować 10x tyle, co do ursusa czy zetora. Przy czym tak podstawowe rzeczy jak filtry, oleje itp są cholernie drogie. Aha i jeszcze 1 ciągnik ten nie ma rewersu. Myślę, że jak zastąpić czymś ursusa czy zetora, to tylko czymś, co ma rewers, półbiegi itp. Radzę się dobrze zastanowić, bo zakup tego case może być albo bardzo udany, albo bardzo nieudany i kosztować bardzo dużo, bo case to jedna z najdroższych marek pod względem kosztów utrzymania, kto wie czy nawet nie wyżej jak john deere czy fendt.

Opublikowano

5 zetor8145 i ursut nicym sie nie rużnią prucz naklejek na masce i drzwi sie w drógą ston otwieraja osobiście mam zetora 8145 a znajomy ma ursusa c385 nie różni się niczym zobacz sobie co w ursusie pisze na silniku (zetor) a na tylnym moście (ursus) nie ma żadnejróżnicy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Adask0000
      Witam, szukam traktorka do prac w firmie ogrodniczej, zastanawiam się nad solis 26 oraz hinomoto hm-275. Potrzebuje żeby dobrze pracował z turem i glebogryzarka.  Czy ktoś z was miał doświadczenia z tymi maszynami? Czy może macie jakieś inne ciekawe propozycje ? Pochodze z Łodzi i ważne dla mnie żeby serwis nie był bardzo daleko w praktycznych przyczyn , pozdrawiam. 
    • Przez agentkujawy
      Witam serdecznie. 
      Obecnie posiadam 4,2 ha (większość IIIb i trochę IIIa), we wrześniu 2024, dokupiłem 4,6 ha (również w więszkości IIIb i trochę IIIa)
      Do tej pory uprawiałem wszystko Zetorem 5211, ciągnik pracował z Lemkenem Opalem 2, Amazone d7, agregat 2,1m, rozsiewacz amazone 500kg oraz Termitem 400l. Na 4,2 ha sprawował się super, jednak na ponad 8, już nie domaga.
      W związku z mały rozwojem gospodarstwa, oraz planami na przyszłość (planuję za jakieś 4-5 lat po rodzinie przejąć 7 ha), szukam ciągnika o mocy około 80-100 km. Chciałbym, żeby pociągnął agregat 3,6m, oraz pług obrotowy 4x40 lub 3x50 (maszyn jeszcze nie mam, tylko te rozmiary wydają mi się optymalne). Siewnik, opryskiwacz, rozsiewacz na razie będzie pracował z Zetorem, nie planuje go sprzedawać. 
      Chciałbym, żeby ciągnik był 4 cylindrowy, a mój budżet to około 80 tyś zł + jakiś przegląd / remont.
      Najbardziej zastanawiam się nad MF 6150, MF 3070 lub Ares 550. Jakie są opinie na temat tych ciągników, w MF słyszałem, że skrzynie nie były ich mocną stronę. Jakie ciągniki o tej mocy są jeszcze polecane? 
      Widziałem sporo tematów, ale w żadnym nie znajduję odpowiedzi  
      Pozdrawiam. 
    • Przez Lok125
      Witam panowie staje przed wyborem nowego ciągnika w mocy około 75 km, będzie to ciągnik którego będę używał można pow do wszystkich rzeczy czyli orka, uprawa, rozsiewnie nawozów i uprawa w truskawce. Zastanowialem się nad 4 markami : Kubota m4072, New Holland t4.75, Case farmall 75c, Deutz fahr 5080g. Macie o nich jakieś opinie złe/dobre? Ktory z nich byłby najlepszy?
    • Przez HANK
      Witam
      Stoję przed wyborem nowego ciągnika o mocy do 150KM, wyposażenie to: amortyzowana przednia oś, tylna oś kołnierzowa, przedni tuz z wałkiem, 4 pary wyjść hydraulicznych.
      Modele to:
      Claas Arion 620 wersja CEBIS
      Case Puma 145 CVX
      Steyr 6145 CVT
      Pytania:
      1 Przedni tuz fabryczny czy zamiennik? Różnica ceny do 10 tys.
      2 Awaryjność i koszty utrzymania?
      3 Wyposażenie dodatkowe, które warto wziąć, lub to czego w ogóle nie brać?
      4 Jeżeli Claas to CEBIS, czy może lepiej CIS?
      5 Hydraulika mechaniczna, czy elektrozawory?
      6 Który z ww modeli jest najbardziej funkcjonalny, przyjazny w obsłudze itp?
       
      Skupiam się na tych 3 ciągnikach ze względu na podobną cenę. Nie interesują mnie MF, JD lub Fendt bo są za drogie, a tańsze są po prostu mało wytrzymałe.
      Oczekuję opinii użytkowników, którzy pracują takimi ciągnikami, a nie pasjonatów, którzy dużo czytają lub oglądają filmy...
    • Przez Rolan26
      Dostałem dofinansowanie w programie wsparcie małych gospodarstw na zakup ciągnika. Ogranicza mnie moc 90 km no i oczywiście cena. Dofinansowanie nie zależnie od ceny ciągnika to 100 tys.  Oczywiście resztę muszę dołożyć.  Nie chcę wchodzić też w kosmicznie drogie marki w tych realiach ekonomicznych. Jak uważacie  jaką markę wybrać aby mieć najmniej problemów. Będzie to główny koń pociągowy. Areał 20 ha.  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v