Skocz do zawartości

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56


Marianko32

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie

a i jeszcze jesli ktos chce stól do rzepaku do niego lub przystawke nie orginalna to musi sobie zakupic dodatkowy 3 siłownik koszt to 1800zł bo na 2 ma problemy z podnoszeniem a jesli kupujesz orginalny to masz siłownik w komplecie

 

z tym to nie ma problemu bardzo dobra jakosc czyszczenia jest opcja ruchomych sit to jeszcze lepsze sa wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złuzcie nowy temat z TC56, a nie piszcie o nim tutaj bo to o nie ten model chodzi.

 

Wogóle nie rozumie czemu nie ma kategorii NH ? Niech któryś z adminów dołoży kategorie bo chyba wypadałoby?

 

 

żeby już tak centralnie na temat nie było to:

 

new holland jest łatwy w obsłudze i co warzne prosto zbudowany kazdy co miał kontakt z bizonem moze sie połapac w nim

 

otwórz sobie klapę boczną w CX i znajdź mi tam cokolwiek wspólnego z bizonem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwęższy stól do TC 54 to 3,6 m. Ja mam orginalny stól do rzepaku do mojego TC56-sieję 50 ha tej ośliny. Ten stól wyróżnia się tym że jest najdłuższy w jaki jest produkowany seryjnie i ma 91 cm długośc. Te sita to fajny bajer tylko że kosztują okolo 15 tys. Polecam rotor do TC 56 dobra sprawa. Ja mam wersję hydro i nie narzekam-potwierdzam najlepszy sprzęt w swojej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak montujecie stol do rzepaku to jaki macie naped z kosy czy elektryczny bo spotkalem sie juz z takimi tylko niewiem czy te elektryczne kosy sie spisuja mam nadzieje ze po sezonie akumulatory sie jeszcze nadaj do dalszej eksplatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam napęd kos elektryczny i jest ok. Przed tem miałem w Bizonie hydrauliczny i ciągle coś się działo(to przewód nieszczelny to łańcuch spadł i co roku prawie zawsze było coś). Te kosy aż tak dużo nie pobierają prądu, z resztą rzadko chodzą dwie na raz(chyba że zaczyna się pole i przy wykaszaniu słupów czy studni). Pozatym na koniec w rekordach też NH montował kosy elektryczne i było dobrze(a aletnator był ten sam). U mnie jest jeszcze tak że obie kosy się ruszają co powoduje mniejsze szarpania i wstrząsy a tym samym mniej rzepaku się osypuje. A ile dałem za swojego to na prawdę dokładnie nie wiem. Kumpel w tym roku bierze Hydro plusa to kosztuje go 350netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal16 czy ten twoj tc56 rzeczywiscie pali w granicach 20 litrow na godzine czy sie chwalisz? , pytam się dlatego ze mialem rekorda i przy 120 km w rekordzie spalanie jest na poziomie tez 20 litrow na godzine a ty masz silnik 205km , pytam z ciekawosci bo w sobote odbieram od wronskiego tc 54 ze 170km silnikiem i ciekaw jestem ile bedzie palił??? skoro twoj spali jakies 20 litrow to tc54 ze 170 koniami powinien jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo wziasc siobie 56

jak macie jakies pytania na temat tc i cx walcie jak bede mial czas to wam odpisze ostatnio kupilem sobie CX8070 Z wysowna kosa do rzepaku (pierwszy w polsce bylem z tym hederem) ale dali mi wczesniej na testowanie TC 56 z nowym typem silnika i samo poziomujacym sie hederem czyli kopiowaniem to tez niezla maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tc 56 dobra maszyna kosimy dziennie okoo 20 hektarów pszenicy idzie ładnie pali góra 15 litrów na hektar (po górach ) w nienajgorszej pszenicy problemem jest mały zbiornik paliwa, to dla tych co lubia powalczyć dłużej trzeba się dotankować. w moim gospodarstwie 120 hektarów pod kose problemem jest rozładunek ogranicza nas na poziomie około 120ton (dmuchawa konskilde suc 300 e) za dzien wiec i tak 20 hektarów to max co moge wykosić. no i rozrzut przy wyładunku jest za duży musze coś z tym zrobic bo to jest męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kuzyna taty za TC56 Hydro z hederem 5,18m i separatorem chcieli 330 tys netto. Ja młociłem w poniedziałek swoim przez 13 godzin i spalanie mi wyszło 19,5 litra na godzinę a zrobiłem w tedy nie całe 18 ha tylko że to był rzepak i nie można liczyć maksymalnej wydajności. W zeszłym roku w pszenicy przy plonie 6,5 ton z ha uzyskałem wydajność 14,5 tony i spalanie 10l/ha. Polecam ten kombajn(a już nie będę się powtażał) szczególnie jego nową wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skoszone pierwsze 30 ha moim tc54 i pierwsze wrażenia...... super w kabinie klima wspaniały wynalazek!!!, piekne sterowanie w joysticku hydrostatik super sprawa nie zamieniłbym go nigdy na mechanica, co zauważyłem niesamowity wyżut slomy z sieczkarni w bs-sie czy suprze nie ma tego rozrzutu masy po polu tu można sieczkarke ustawic na kierownicach tak ze sloma bedzie leciala nawet na nieskoszone zboże niesamowity ma ten rozrzut!!! no i jeszcze jak tnie wspaniale!,

a teraz mlocarnia bardzo malo spadaja obroty z mlocarni powiedzmy jak nastawie 960 to spada przy duzej slomie do 910 ale to musi byc juz naprawde duza sloma , bardzo dobrze trzyma sie na obrotach mlocarnia jak i silnik. heder zupelnie co innego niż w polskich kombajnach zboże powalone idzie niesamowicie! slimak ma duza srednice i doskonale zabiera zboze , wogole nieporownywalnie do polskich kombajnow , spalanie jakie zauwazylem przez te dwa dni wynioslo jakies 15-17l /ha silnik ma moc 170koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brrrr pierwszy przegład na 70 motogodzin 2900 złotych a robocizna gratis ale za o potem 4.40 hektara pszenicy za jedyne 2 godziny ale nie sypała rewelacyjnie około 26 ton z tego kawałka przez susze wypaliło ją troche

 

a tak w ogóle powie mi ktoś dlaczego w hederze odległosc miedzy węzem olejowym od regulacji odległości motowideł jest tak blisko wtyczki od elektryki ze za każdym razem mam poobijane palce kto to robił ten wie o o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
    • Przez CaseBizon
      Witam co może być przyczyną tego że na komputerze pokazuje że jest otwarta klapa Ale czasami jest dobrze? Przez to zaczyna wcześniej owijac siatka. Który czujnik jest za to odpowiedzialny? Drugim moim problemem jest to że prasa nie liczy wszystkich bel, dzieje się tak jakoś rok po kupnie. Kupiliśmy ja nowa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v