Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam Czy w pszenżycie jarym można wykonać oprysk który spowolni rozwój perz?(na zwalczenie raczej nie liczę ale tak aby nie zabił pezenzyta)Po żniwach planuję oprysk glifisatem i pózną jesienią jeszcze raz jeśli dalej będzie wychodził ale na razie pszenzyto zasiane i powoli  trzeba planować czym wykonać  oprysk.Pozdrawiam

Opublikowano

Na przełomie kwietnia i maja chce zastosować lancet plus, niestety pogoda nie pozwalała żeby go wcześniej zastosować bo albo deszcz albo wiatr i nocne przymrozki, żyto już ma pierwsze kolanko około 3 cm nad węzłem krzewienia, pszenżyto dopiero się pojawiło kolanko.Nie zaszkodzę tym zabiegiem plantacji?

Opublikowano

A ja mam takie pytanko jaki spadek plonu moze byc w pszenzycie jak jest miotla ? Bo znajomy nie pryska nigdy od miotly jedynie dwuliscienne i mowi ze kiedys mial porownanie i nie ma duzego spadku plonu jak to jest macie doswiadczenia ?

Opublikowano

Koledzy mam do Was pytanie. Otóż mam zamiar wykonać zabieg T3 w pszenżycie ozimym. Zauważyłem wczoraj że już zaczęły pokazywać się pylniki na kłosach. Moje pytanie jest ile dni muszę odczekać żeby wjechać z opryskiem w tym przypadku środek SOLIGOR 0,8l/H. Niepokoję się bo mam zaplanowany od 27 czerwca urlop i wykupiony domek letniskowy i nie wiem czy dam radę to opryskać przed wyjazdem . A nigdy wcześniej tak nie było zboże opóźnione. Co sądzicie. ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Mam takie pytanko zwiazane z srodkami ochrony roslin!!!
      Czy orientuje sie ktos moze w jakich cenach ksztaltuja sie te oto srodki???:
      -Fungicydy tj.
       
      *BUMPER SUPER 490 EC-1 LITR,
      *SOPRANO 125 SC-1 LITR,
      *ZAMIR 400 EW-1 LITR.
       
      -Insektycydy tj.
       
      *KARATE ZEON 050 CS-1 LITR,
      *BI 58 NOWY-1 LITR,
      *BI 58 NOWY 400 EC-1 LITR,
      *DECIS 2,5 EC-1 LITR.
       
      -Regulatory wzrostu tj.
       
      *MODDUS 250 EC-1 LITR,
      *ANTYWYLEGACZ PLYNNY 725 SL-1 LITR.
       
      Jesli ktos mogl by mi pomoc to bardzo bym o to prosil!!!
      Z gory dziekuje i pozdrawiam!!!
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v