danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Leszy    5666

Widać w całym pada ;) 

Kukurydza strzeli do góry pewnie. :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    144

Nie chcę was wkurzać, u mnie niby jakoś wiele deszczu nie było, kukurydza ledwo 2 liście. A zanosi się zaraz na 2 pokos trawy na najlepszych łąkach. A. I leje konkret u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1737

Tu pada tam pada może i do nas przyjdzie o 15 stej 4 km obok taki konkretny deszcz spadł a u nas niema. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4297
2 godziny temu, Leszy napisał:

Widać w całym pada ;) 

Kukurydza strzeli do góry pewnie. :D 

Chu.a tam pada. Albo ja w Polsce nie mieszkam. Jedyna chmura z której była szansa na deszcz właśnie się rozchodzi. Dziś wrocilem z mazur to codziennie dopadywalo po południu. A u mnie oczywiście nic. Ja nie wiem jak oni te prognozy przewidują. Nadawali całą sobotę i niedzielę deszczową a tu wielkie gow.o będzie. Zresztą miał być armagedon cały tydzień i wszystko minęło bokiem a deszcz na poniedziałek, wtorek i środę odwołany. Oczywiście prognozy na czerwiec też zredukowały deszcz praktycznie do 0. za***iście 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4297

Przyjdą przyjdą. Jesienią i zimą . Tak jak w poprzednich dwóch latach. Wisona i lato wypala a jesień i zima wymaka. Zdążyłem się już przyzwyczaić 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    228
7 godzin temu, krzychu121 napisał:

Nic nie mów. Parę km przede mną się wszystko dziś rozchodzi. Zresztą tak cały tydzień. Popadało przez dwa dni trochę i człowiek miał nadzieję że jednak nie będzie tak źle ale widać bedzie. Szlak człowieka trafia. 

 

I w prognozach miał być czerwiec deszczowy a zrobił się bez deszczowy. 

Przez 3/4 Polski dolewało. Nade mną chmury się rozeszły a później znowu się zaczynają tworzyć i zaczyna lać. Nosz kur.a

Bym powiedział że mieszkamy w tej samej miejscowości bo u mnie to samo. 1km ode mnie się kończy deszcz i znów się pojawia 2 km za mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1737
10 godzin temu, Supersebusiek napisał:

Mówię wam , że jak przyjdą deszcze to aż wam się odechce .

W żniwa przyjdą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4297
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Xawier napisał:

Bym powiedział że mieszkamy w tej samej miejscowości bo u mnie to samo. 1km ode mnie się kończy deszcz i znów się pojawia 2 km za mną.

Żeby to nie było normalnego frontu tak jak kiedyś. W 2015 też była susza ale raz na 3-4 tygodnie przeszedł front i zostawił 40-50 litrów i na trochę to starczało. A teraz przez 1,5 miesiąca kilkanaście litrów spadło. Jednych zalewa a innych wysusza. Teraz patrzę że środkowa Polska dostaję ładnie deszczu już których raz z rzędu. A u mnie dzisiejsze deszcze oczywiście odwołane a taki miał być gargamedon 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    144

To prawda. Od 6 rano pada. I padać będzie. Wczoraj też padało. Jedynie ze zbóż wiosennych nie będzie. Im już deszcz nie pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    114
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Żeby to nie było normalnego frontu tak jak kiedyś. W 2015 też była susza ale raz na 3-4 tygodnie przeszedł front i zostawił 40-50 litrów i na trochę to starczało. A teraz przez 1,5 miesiąca kilkanaście litrów spadło. Jednych zalewa a innych wysusza. Teraz patrzę że środkowa Polska dostaję ładnie deszczu już których raz z rzędu. A u mnie dzisiejsze deszcze oczywiście odwołane a taki miał być gargamedon 

Srodkowa czesc Polski to pada odcinkowo ,w jednym miejscu leje a za 5km suchy asfalt.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    288

Niektórych zalewa a niektórzy cieszą się z każdego litra na metrze bo można policzyć je na palcach jednej ręki jeśli chodzi o maj i ja się zaliczam do tych drugich, no ale cóż życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    188

Zachodnie mazury w maju 3 tygodnie nie padało, teraz od tygodnia codziennie, teraz też spokojny deszczyk pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    87

potrzebuje bardzo mocnego elektryzatora (pastucha) niestety ale bateryjnego, długość lini ok 5km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    119

Ja mam jakiś 11J. Chyba Żubr. 

 

Generalnie jak chcą wyjść to żaden elektryzator tutaj nie pomoże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    87

ja mam bardziej problem z dziką zwierzyną, bo co rano muszę cale ogrodzenie naprawiać po nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    119

No każdy ma takie problemy. 

 

Z dzika zwierzyną jest jeszcze gorzej. Ona działa na rympał i nie spodziewałem się że może być linia pod napięciem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    87

zapodasz linka jakiegoś gdzie można zobaczyć tego Twojego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj