danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Qwazi    9137

No ja zapalam 🤭...chociaż ostatnio dawno nie robiłem tej "roboty" przez kontuzję...i dlatego mi się seks lesbijski w oborze zalęgnął😱🤭...ale nie z Konrada na szczęście 🤷...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    3
1 godzinę temu, Qwazi napisał:

No ja zapalam 🤭...chociaż ostatnio dawno nie robiłem tej "roboty" przez kontuzję...i dlatego mi się seks lesbijski w oborze zalęgnął😱🤭...ale nie z Konrada na szczęście 🤷...

Można wiedzieć coś więcej na temat tego szczęścia ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    119

Ktoś stosuje zakiszacze do trawy?

 

Warto kupi i polać na górę przed przykryciem czy nic to nie zmieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10572

Ja na pierwszy pokos nie daje, trawa ma zazwyczaj dobra jakość i sama się ukisi.

Jak jest więcej lucerny albo trawa suchsza to daje zakiszacz, bo bez niego pleśń się pojawiała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    119

U mnie pleśni nie ma ale czasem pojawia się taka czarna warstwa od góry. Jakieś 3-5cm

 

Dlatego się zastanawiam czy to pomoże. 

 

Późno robiłem dlatego sporo suchej masy. Chociaż właśnie w pryzme pada deszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10572

Jak pada w nią deszcz to polej trochę. Z tego może się właśnie to czarne wziąć. 

Jak przykrywalem grubo ziemia to też było inaczej, pod oponami nieraz jest kilka cm ciemniejszego

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12660

jak się daje zakuszacz latem tm.r się tak nie grzeje

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    9137
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Bociek51 napisał:

Można wiedzieć coś więcej na temat tego szczęścia ? 

Z mojego doświadczenia cielaki są mikre i nie mają wigoru. Ogólnie słabiutko 

Edytowano przez Qwazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12660

a widziałeś suchego cielaka bezpośrednio po porodzie 🤔😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    3
38 minut temu, Qwazi napisał:

Z mojego doświadczenia cielaki są mokre i nie mają wigoru. Ogólnie słabiutko 

A ty z skąd bierzesz nasienie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1379
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

jak się daje zakuszacz latem tm.r się tak nie grzeje

Sorbinian idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    802

Wole isc 3 razy tmr podrzucić niz walić te dodatki bo wkoncu nic zysku nie będzie z tego mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    9137
44 minuty temu, Bociek51 napisał:

A ty z skąd bierzesz nasienie ? 

Podstawą jest MCHiRZ. Inne testuję. Obecnie wziąłem pięć słomek jakiejś firmy typu właśnie Konrad. Nawet ponoć sasiadują. Jaki będzie efekt zobaczę, ale na fajerwerki nie liczę. Trzy już zacielone tym bykiem

55 minut temu, slawek74 napisał:

a widziałeś suchego cielaka bezpośrednio po porodzie 🤔😁

Sławek figlarzu. Słownik mi poprawił z "mikre" na "mokre"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12660
Bociek51 napisał:

38 minut temu, Qwazi napisał:

Z mojego doświadczenia cielaki są mokre i nie mają wigoru. Ogólnie słabiutko 

A ty z skąd bierzesz nasienie ? 

może ma swoje 🤔


michalcium napisał:

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

jak się daje zakuszacz latem tm.r się tak nie grzeje

Sorbinian idzie?

bez sorbinianu ... zakiszacz sano...


ChiquitaB napisał:

Wole isc 3 razy tmr podrzucić niz walić te dodatki bo wkoncu nic zysku nie będzie z tego mleka

jak podrzucasz to nic się nie grzeje 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    802

Jak w miarę cienko rozciągnę na cały paszowy tmr i podrzucam 3 razy w dzień to się nie grzeje. Chyba że już w pryzmie gorące no to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    15

Witam skorzystałem z programu ARIMR  "ochrony wód przed azotanami" na zakup beczkowozu i mam widełki na pojemność beczki 8-10m3 a pytanie mam takie czy beczka pichon o pojemności 10400L by przeszła? Sprzedawca mówi że w takich przypadkach wystawia oświadczenie od producenta że rzeczywista pojemność beczki to 9600L bo musi zostać miejsce na spieniny czy coś takiego... Miał ktoś podobny przypadek czy nie kombinować i brań np pomot chojna tam jest równo 10000L pojemności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    15
5 minut temu, szymon09875 napisał:

Jak dobry diler to ci sprzeda i 12 a na tabliczce będzie 9....

Tylko tu tabliczka znamionowa zostanie bez zmian na 10400L tylko te oświadczenie by doszło... I wiem że diler to aby sprzedać a że potem nie przejdzie owe oświadczenie bo nominalna pojemność jest poza tymi widełkami na tabliczce i d....a z dofinansowania🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2281

 Po co Ci dodatkowe problemy ,jak deeler zechce sprzedać to załatwi tabliczkę ,a widzialeś terazniejsze tabliczki ,kawał naklejki kurna , jak przy pługu to z 53 roku dalej widać co i jak ,a z tej to tylko aby z placu i heeeejjjj .   nie rób sobie problemów bo to jest newralgiczny punkt by się przyczepić . Załatw to w ,,kuluarach''

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    15
8 minut temu, kizak napisał:

 Po co Ci dodatkowe problemy ,jak deeler zechce sprzedać to załatwi tabliczkę ,a widzialeś terazniejsze tabliczki ,kawał naklejki kurna , jak przy pługu to z 53 roku dalej widać co i jak ,a z tej to tylko aby z placu i heeeejjjj .   nie rób sobie problemów bo to jest newralgiczny punkt by się przyczepić . Załatw to w ,,kuluarach''

No tak nie daje mi to spokoju że te oświadczenie nie będzie honorowane przez ARiMR a w tej beczce pichon tabliczka jest grawerowana i nie wiem czy idzie to załatwić.... Bo w polskich sprzętach to słyszałem o takich zabawach z tabliczkami 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2281
8 minut temu, paawlik227 napisał:

No tak nie daje mi to spokoju że te oświadczenie nie będzie honorowane przez ARiMR a w tej beczce pichon tabliczka jest grawerowana i nie wiem czy idzie to załatwić.... Bo w polskich sprzętach to słyszałem o takich zabawach z tabliczkami 😎

 Oświadczenie to może i będzie honorowane ,tylko poza listą ,ten co się nie załapal ,może mieć znajomości ,tylko ciut słabe ,ale wystarczające  by Twoje odwalić  ,bo kombinujesz ,a to terminy , Twoje odwalą z byle bzdetu a on wejdzie  . Tak jak z żonką trzeba , nie dać powodu do podejrzeń .     Gdybym ja myślał jak teraz ,i szedl na żywiol ,to w 2012 bym dostal dofinansowanie ,ale kombinowałem jak Ty i d*p.   . W tej naszej Polsce na piedestale stoi kanciarz ,co w bialych rekawiczkach to robi ,a nie sprawiedliwy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    7158
paawlik227 napisał:

Witam skorzystałem z programu ARIMR  "ochrony wód przed azotanami" na zakup beczkowozu i mam widełki na pojemność beczki 8-10m3 a pytanie mam takie czy beczka pichon o pojemności 10400L by przeszła? Sprzedawca mówi że w takich przypadkach wystawia oświadczenie od producenta że rzeczywista pojemność beczki to 9600L bo musi zostać miejsce na spieniny czy coś takiego... Miał ktoś podobny przypadek czy nie kombinować i brań np pomot chojna tam jest równo 10000L pojemności...

Jeszcze czeka Cię rejestracja beczki 🙃 Na to oświadczenie to zbytnio nie licz. Przerabiałem ten temat i zbytnio nic tu się nie da zrobić, niż wziąć to co dają. A aneks próbowałeś składać na 8000-10400?


To by była najprostsza droga, o ile z tabelki wynika że przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj