danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Leszy    5735
29 minut temu, slawek74 napisał:

no i kextonów już nie będzie rozmawiałem z mim wetem i znam powód 🤭😁

 

4 minuty temu, slawek74 napisał:

ale wiem dlaczego zabronili...

Coś w stylu, wiem ale nie powiem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12701

substancjia w kextonach jest bardzo szkodliwa dla psów a bardzo często mięso z kròw po kextonach trafialo na karmę i związki kenaolgiczne zablokowały... to tak po kurtce więc czy te kextony są aż tak skuteczne 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    7327

kurła też słyszałem jakoś teorie o psach 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1752
Napisano (edytowany)

Każda ściema jest dobra , ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. To samo co z opryskami różnej maści firma jak zapłaci to jest środek na rynku nie zapłaci to wycofują i wymyślają różne teorie .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12701

kexton to antybiotyk który jest nie wykrywalny ale bardzo szkodliwy dla psów sa leki które jednym zwierzętom pomagają a innym mocno szkodzą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    7327
5 minut temu, slawek74 napisał:

kexton to antybiotyk który jest nie wykrywalny ale bardzo szkodliwy dla psów sa leki które jednym zwierzętom pomagają a innym mocno szkodzą ...

jest wykrywalny a nawet śmiertelny dla krowy w większej dawce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    385

Rozmawiałem z wetem to kextony są wycofane na dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5735
9 minut temu, radekz200 napisał:

jest wykrywalny a nawet śmiertelny dla krowy w większej dawce 

Ponoć wszystko jest trucizną w odpowiedniej dawce. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    7327
5 minut temu, robert1226 napisał:

W czym jest wykrywalny?

teraz doczytałem że jednak nie jest wykrywalny w mleku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    203

To raczej chodzi o artykuł w którym opisano że krowy na pastwiskach wypluwały kexxtony jeszcze z zawartością ,wtedy zwierzęta koty, psy lizały to i zdychały. Szczególnie ten proceder miał miejsce w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    228
6 godzin temu, kampl napisał:

U mnie chwasty 0 kukurydza 2cm. U sąsiadów podobnie. j**any trójkąt śmierci. A całe opolskie jak wczoraj jechałem to mają po 40cm

U mnie prawie 3 tyg leży w ziemi i czeka na deszcz... Maj z 5mm łącznie spadło, Jakieś z 10% może ogólnie powschodziło jak miało wilgoć i ma ok 4 liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    7327

a ja dopiero pryskam od chwasta ale kukurydzy jeszcze nic nie odczuła suszy… 

IMG_5489.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1752
11 godzin temu, michal_19 napisał:

To raczej chodzi o artykuł w którym opisano że krowy na pastwiskach wypluwały kexxtony jeszcze z zawartością ,wtedy zwierzęta koty, psy lizały to i zdychały. Szczególnie ten proceder miał miejsce w UK.

Dziś był lekarz i rozmowa zeszła na kextone to mówi że jakaś firma amerykańska chcę wejść na rynek że swoimy i jest nagonka na kexton,  a że właśnie skończyła die im licencja to teraz by musieli ileś milionów za nowa zapłacić,  a ta druga firma ma większe lobby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    373

Po co wam te kextony , dać soi  z kukurydzą 30:70 , 2 kg na dzień do tego 2 kg wysłodki suchej , i nie ma ketozy a i mleko będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    8254
45 minut temu, radekz200 napisał:

a ja dopiero pryskam od chwasta ale kukurydzy jeszcze nic nie odczuła suszy… 

IMG_5489.jpeg

Tak od rana lecisz? Ja poczekam do wieczora.

Który liść masz?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    238
Supersebusiek napisał:

Po co wam te kextony , dać soi  z kukurydzą 30:70 , 2 kg na dzień do tego 2 kg wysłodki suchej , i nie ma ketozy a i mleko będzie 

Dobrze mówisz. Ale jak jeszcze wrzucisz kexxtona to i tak więcej mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj