danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Xawier    228

Koło 7-10 dni i się nauczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoneserOporu    87
50 minut temu, kampl napisał:

Kexxton to lek na wszystko. Dla wygodnych w sumie też. Załóżmy że każdy z nas chce żywic dobrze. Albo jak najlepiej. Ale jeśli praktyka pokazuje że zwiększamy tym  produkcję mleka o choćby kilka procent a mamy jeszcze krowy absolutnie bezproblemowe to dla mnie 200 zł to w ciemno biore. 

 

A zapytam was o pastwisko jeszcze. Uznałem że warto. Ba, nawet chciałem zrobić z tego wolnostanowiskowy system skoro już zaczęły chodzić. Ale w sumie to mi się odechciało. Pół dnia się szarpalem, nic nie ogarniały. Drut kopał, ale nie przeszkadzał. Więc skończyło się że uwiazalem na łańcuchach do kolka... Ile to może trwać żeby się oswoiły? Bo jak puszczę wolno to maks 1 sztukę. Bo ręce dwie a bez pilnowania idą w świat.

A na jakimś małym kawałku do nauki słupki betonowe i drut 3mm podwójny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    7165
9 godzin temu, Matmen napisał:

W stanach ten antybiotyk można w paszy stosować tak jak u nas np kredę. A z tym że jest on niebezpieczny dla psów to prawda wet opowiadał że u jednego klienta wypadł i pies zaczął się nim bawić i chyba rozgryzł i niestety nie przeżył 

Ale to nie tylko psy, duże dawki zabijały także krowy. Niejednokrotnie przewijały się historie, że krowa wypluła nierozpuszczonego kexxtona, więc hodowca rozciął go i wrzucił do pyska tabletki i krowa padła

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    8276

Nieraz idzie zapobiedz 

Węgiel rzucają 

 

Stosował ktoś węgiel drzewny od grila dla krów na biegunkę?

Ponoć w wozie mieszają i działa, doraźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2297
7 godzin temu, KoneserOporu napisał:

A na jakimś małym kawałku do nauki słupki betonowe i drut 3mm podwójny?

  Dobrze gada .Przed wypuszczeniem drut , [albo taśmę ,taśma lepiej widoczna też na polu]   puścić przed mordami w stanowiskach ,niech tak postoją ,będą miały więcej ,,szacunku'' na polu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12701
pawelmf napisał:

25l.


slawek74 napisał:

dużo doi? ketozy nie ma 🤔

sławek a przy ketozie to możliwe

pewnie że moźliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2297

 Na antybiotykach to co piszą to jest pobożne życzenie . Krowa rozgrywa to po swojemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    802

Jak już nic nie pomagało na biegunke krowie to tłukłem na proszek węgiel drzewny i wlewałem do pyska, 3 dni i po biegunce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    246
ChiquitaB napisał:

Jak już nic nie pomagało na biegunke krowie to tłukłem na proszek węgiel drzewny i wlewałem do pyska, 3 dni i po biegunce.

ja na biegunkę daje węgiel z apteki 10 tabletek na krowę i też pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    968

Powie mi ktoś kiedy jałówka przeskakuje na krowę w tym ewniosku?. Mam dwie pierwiastki już wycielone, 2 lata skończyły 28 maja a w ewniosku dalej jako jałówki ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    8254
15 minut temu, mr1997 napisał:

Wczorajsze gradobicie gm. Rajgród

Messenger_creation_e080d06b-91f0-4647-92bf-31ec725f3156.png

O której? 

Zregeneruje się szybko. Ważne, że wody dostała 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    61

O 14, przedwczoraj i wczoraj pierwszy deszcz od ponad miesiąca i odrazu takie szkody, dobrze że nie zajęło na wszystkich kawałkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    968
robert1226 napisał:

Powinno z automatu powyżej 24 miesięcy przeistoczyć sie 

też mi się tak wydawało, ale póki co nic nie przeskoczyło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    203
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Powie mi ktoś kiedy jałówka przeskakuje na krowę w tym ewniosku?. Mam dwie pierwiastki już wycielone, 2 lata skończyły 28 maja a w ewniosku dalej jako jałówki ... 

Nie jestem pewien na 100% ale  2 lata muszą mieć na dzień 15 maja.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    605
2 godziny temu, ThePerkins napisał:

Powie mi ktoś kiedy jałówka przeskakuje na krowę w tym ewniosku?. Mam dwie pierwiastki już wycielone, 2 lata skończyły 28 maja a w ewniosku dalej jako jałówki ... 

Liczy się stan na 15 maj. Na ten czas nie miała 2 lat i tak będzie do końca ewidencjonowana.  Jak  korzystasz z ekoschematu wypas to wypas od daty kiedy kończy te 2 lata czyli kasa od tego 28 maja.

17 godzin temu, pawelmf napisał:

Panowie krowa dostała 8 dni temu vetrimoxin i dziś nada antybiotyk w mleku czemu tak jest

Po ostatnim grubym leczeniu tetrakcyliną i w skórę i strzyk to 6 tygodni trwało zanim się oczyściła. I sypała +/- 50 l

14 godzin temu, kampl napisał:

A zapytam was o pastwisko jeszcze. Uznałem że warto. Ba, nawet chciałem zrobić z tego wolnostanowiskowy system skoro już zaczęły chodzić. Ale w sumie to mi się odechciało. Pół dnia się szarpalem, nic nie ogarniały. Drut kopał, ale nie przeszkadzał. Więc skończyło się że uwiazalem na łańcuchach do kolka... Ile to może trwać żeby się oswoiły? Bo jak puszczę wolno to maks 1 sztukę. Bo ręce dwie a bez pilnowania idą w świat.

Najlepiej jak się jałówki od maleńkości wypasa. Ja puszczam takie powyżej pół roku na okólnik. Przejściowo po kilka sztuk przed wypuszczeniem na okólnik trzymam w kojcu ze słupków i żerdzi i w środku dookoła jest drut pod prądem. Tylko jałówki mają jeszcze byle jaki ale zawsze drut kolczasty. Ale jak jałówka się ocieli to już chodzi tylko w pastuchu z innymi krowami i problemów nie ma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4330
3 godziny temu, pedro2 napisał:

O której? 

Zregeneruje się szybko. Ważne, że wody dostała 

Patrzę że dla nas to nie ważne w jakiej postaci, ważne aby woda była 😄

Kogo susza nie dotknęła ten nie zrozumie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    228

U mnie 3 tyg o siania qq i dalej w suchym leży i czeka na wschody. Coś czuję że nie będzie czego kosić w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    2107

Masakra, gdzie mój rejon ma statystycznie najniższe opady a od 10 maja mam 80l poprzestawiało się to wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    968

dzięki za info jednak chyba racja że na 15 maja stan się liczy Dziś i u mnie pada życzęWam też tego deszczu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    8254
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Patrzę że dla nas to nie ważne w jakiej postaci, ważne aby woda była 😄

Kogo susza nie dotknęła ten nie zrozumie 

Ano człowiek takich czasów dożył...

Właśnie znowu wszystko mija na Łomżę, a tu nic. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4330
Napisano (edytowany)

Nic nie mów. Parę km przede mną się wszystko dziś rozchodzi. Zresztą tak cały tydzień. Popadało przez dwa dni trochę i człowiek miał nadzieję że jednak nie będzie tak źle ale widać bedzie. Szlak człowieka trafia. 

 

I w prognozach miał być czerwiec deszczowy a zrobił się bez deszczowy. 

Przez 3/4 Polski dolewało. Nade mną chmury się rozeszły a później znowu się zaczynają tworzyć i zaczyna lać. Nosz kur.a

Edytowano przez krzychu121
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj