danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

pedro2    8254
3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Pedro ja nigdy nic nie wpisuje i normalnie przechodzi

Tak zrobiłem 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    9200
4 godziny temu, Kowalsky30 napisał:

Ja przez pierwszy tydzień 3x potem dwa

@Qwazi dobra rada z tymi 4 litrami na początek i zwiększaniu o litr co tydzień

Widzę, że wprowadzasz w życie, to co ja tutaj wypisuję😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Witam. Planuje zakupić kilka igloo dla cieląt na próbę. I mam pytanie. Macie swoje budki na betonie i dopiero słoma czy na piasku i słoma? Bo niektórzy twierdzą że lepiej żeby betonu pod spodem nie było. Proszę o porady w sprawie takiego odchowu w budkach. 

Witam. Planuje zakupić kilka igloo dla cieląt na próbę. I mam pytanie. Macie swoje budki na betonie i dopiero słoma czy na piasku i słoma? Bo niektórzy twierdzą że lepiej żeby betonu pod spodem nie było. Proszę o porady w sprawie takiego odchowu w budkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    64

Różnica będzie taka że po prostu na ziemi będzie deko suszej  będzie odpływać i wsiąkać znów późnie sprzątać jest dużo łatwiej na betonie a piasek trzeba uzupełniać bo z czasem się go wybierze  tak że bez wielkiej różnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoneserOporu    87

Mam taki problem z młodymi trawami i lucerną, czyli tam gdzie nie ma wytworzonej zwartej darni, że zgrabiarka karuzelowa wygrabia mi kamienie takie 2-4cm średnicy i lądują one później w belach, a co za tym idzie w paszowozie. Macie też coś takiego czy tylko u mnie tak? Zgrabiarkę jak ciut wyżej dam to już materiału nie zbiera dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    228

Na jaką wysokość kosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoneserOporu    87

Trawa 5-6 cm, lucerna 6-7cm. Na starszych trawach nie ma tego problemu, czyli na młodych użytkach i lucernach jeszcze do góry kosiarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    8254
15 godzin temu, KoneserOporu napisał:

Mam taki problem z młodymi trawami i lucerną, czyli tam gdzie nie ma wytworzonej zwartej darni, że zgrabiarka karuzelowa wygrabia mi kamienie takie 2-4cm średnicy i lądują one później w belach, a co za tym idzie w paszowozie. Macie też coś takiego czy tylko u mnie tak? Zgrabiarkę jak ciut wyżej dam to już materiału nie zbiera dokładnie.

Trochę za nisko. 

Nie żałuj, daj na nowych nawet 10cm

Ja niżej jak 8 nie koszę wieloletnich 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoneserOporu    87

Ty @pedro2 to mi lepiej rzuć na priv jakieś dane paczkomatu gdzie mam wysłać czteropaka bo mi przestała prasa się otwierać i materiał gubić za sobą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    8254

Jo? To super 👍 

Ale nie przypominam sobie żebym z Tobą o tym gadał🤔 

Jaki model?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    385

Dzisiaj wcieliła mi się krowa ma bliźniaki było 2 łożyska czy jest możliwość ze jaloszka będzie płodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    122

Robił ktoś konstrukcje dachu z gotowych wiązarów drewnianych na garażu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    316
artek27 napisał:

Dzisiaj wcieliła mi się krowa ma bliźniaki było 2 łożyska czy jest możliwość ze jaloszka będzie płodna.

dwie jałówki czy jałówka i byczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5735

Mieliście kiedyś przypadek, że krowie się zbierało powietrze pod skórą? Wygląda to tak jakby puchła, a nabrzmiałe miejsce pryz pukaniu wydaje dźwięk jak uderzenie w pustą przestrzeń. Drugi taki przypadek w historii stada się trafił. Lekarz twierdził. że to bakterie beztlenowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    2107
14 minut temu, Leszy napisał:

Mieliście kiedyś przypadek, że krowie się zbierało powietrze pod skórą? Wygląda to tak jakby puchła, a nabrzmiałe miejsce pryz pukaniu wydaje dźwięk jak uderzenie w pustą przestrzeń. Drugi taki przypadek w historii stada się trafił. Lekarz twierdził. że to bakterie beztlenowe. 

8 zł szczepionka na beztlenowce raz w roku polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5735

Jakiś konkretny preparat używasz? 

27 minut temu, Ursusc385 napisał:

Miałem takie cos wiosna 

I co z tym było? W zeszłym roku się wyleczyła z tego. Leczenie antybiotykiem, a skóra zlazła, do gołego mięsa. Długo się paprało, ale zagoiła się. 

Teraz odjechała. Obydwie po porodzie były. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    7165
4 godziny temu, artek27 napisał:

Dzisiaj wcieliła mi się krowa ma bliźniaki było 2 łożyska czy jest możliwość ze jaloszka będzie płodna.

Wydaje mi się, że tak. Trzymaj ją, jak okaże się że brakuje narządów to upasiesz i sprzedasz

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1619
6 godzin temu, Leszy napisał:

Jakiś konkretny preparat używasz? 

I co z tym było? W zeszłym roku się wyleczyła z tego. Leczenie antybiotykiem, a skóra zlazła, do gołego mięsa. Długo się paprało, ale zagoiła się. 

Teraz odjechała. Obydwie po porodzie były. 

Padła, bo oprócz tego dostała ostrego zapalenia płuc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1267
7 godzin temu, Leszy napisał:

Jakiś konkretny preparat używasz? 

I co z tym było? W zeszłym roku się wyleczyła z tego. Leczenie antybiotykiem, a skóra zlazła, do gołego mięsa. Długo się paprało, ale zagoiła się. 

Teraz odjechała. Obydwie po porodzie były. 

Nacięcie skóry w kilku miejscach przez weta takie nacięcia po 1 cm i nie zejdzie skora będzie wszystko ok 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    106

szelestnica, od razu antybiotyk i u mnie pomogło zwykle spuszczenie powietrza igła w kilku miejscach. krowa już w kolejnej laktacji

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    385
12 godzin temu, RusiL napisał:

dwie jałówki czy jałówka i byczek?

Jałówka i byczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj