danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Mateusz1q    2111
41 minut temu, plati napisał:

Wysłodki przywiezione 

2800 za zestaw. Dostawa około 200km od cukrowni 

no i to jest normalna cena, buraków rekordowe plony uduszą się tymi wyslodkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2399    170

Jak za drogo chcą handlarze to nie kupujcie tych wysłodek może jak nie będą mieli zbytu to zejdą z ceny .🤔  3000 to według mnie max cena za sztukę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4342

Ja ostatni rok kupuje od handlarzy. Dogadałem się ze znajomym że będę brał w rozliczeniu za niego. Im płacą 1/3 tego co potem chce cukrownia gdy od niej chce się kupić. Więc w przyszłym roku więcej jak 3 tys za skład nie wyjdzie przy odległości około 230 km od cukrowni 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    125
1 godzinę temu, Michal2399 napisał:

Jak za drogo chcą handlarze to nie kupujcie tych wysłodek może jak nie będą mieli zbytu to zejdą z ceny .🤔  3000 to według mnie max cena za sztukę 

No tak, na pewno. Już tak było z nawozem. Był po 4000, ludzie nie kupowali, a jak trzeba było siać to i tak musieli kupić za tyle ile sobie zażyczyli

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    453

Jest ktoś z okolic turowca 22-120? Chcą u nas postawić biogazownie na obornik, dosłownie na przeciwko wjazdu do wsi. Żadnego lasu żeby oslonic, dosłownie nic. Teraz jest fajna okolica, jeżdżę często obok rowerem... Inwestorzy zapewniają że nie będzie jebało, organizuja wyjazd żeby obejrzeć te w turowcu. Oprócz mnie i sąsiada to nie ma u nas gospodarzy, bogate bauery będą sprzedawać obornik, kupować poferment i kontraktować kukurydzę a u mnie pod nosem takie niewiadomo co. Macie jakieś biogazownie w okolicy? Jak to wygląda w praktyce? Ja nie mam żadnego problemu z zapachem z obory i tym że ktoś raz czy dwa razy na rok wywozi obornik albo gnojowicę ale tak dzień w dzień ogromne ilości, to trochę strach 500m od domu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    803

Organizują u was jakąś pomoc dla rolników poszkodowanych w powodzi? U nas wszędzie cisza nikt nic nie myśli nawet. Z chęcią tira balotow oddam ale gdzie to kierować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3311

Rafał wielkopolskie


603 473 134

Edytowano przez DANDYS
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    125

U mnie w tym tygodniu zbierali płody rolne na wsie z sąsiednich gmin które nawiedziło potężne gradobicie w lipcu tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    337

Mam pytanie do znawców jd. Kupiłem traktar z adaptacja i teraz szukam ladowacza i moje pytanie jest takie czym się różni ladowacz jd 631 od 633 lub 651. Na moim zamontowany był 631 i czy taki 633/651 by pasowały do tej adaptacji co mam czy musi być tylko i wyłącznie 631.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    418
Dnia 14.09.2024 o 09:37, WojtekBuawski napisał:

Chcę zlikwidować 8 letnią łąkę V klasy. Nawieźć ją obornikiem i zaorać czy lepiej po orce dać? Chciałbym tam siać lucernę z mieszanka traw wieloletnich tylko się zastanawiam czy nie lepiej przesiać to rok jakimś zbożem i po kolejnym odwróceniu ją siać. pH 6.

Kukurydza przesiej z zaprawą od drutowca. W tym roku musiałem zlikwidować zboże po starej łące bo 3/4 zjadły drutowce zasialem kukurydzę z zaprawą i urosła ładna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj