Skocz do zawartości

Rozdrabniacz do gałęzi na WOM do 4000 zł


Digifant

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Digifant - aby uzyskać konkretną odpowiedź, musisz zadać konkretne pytanie. Rębak nie wiele mówi, od razu pytanie jaki? Czego oczekujesz: wióra, zrębki 2-5 cm, małe polany? Jak zależy Ci na drobnej zrębce, którą trzeba suszyć, to rębak tarczowy. Dla zrębki ok 2-5, nie wymaga specjalnego suszenia - można pakowa od razu w worki raszlowe, to rębak bębnowy lub śrubowy ( np. pirania ). Dla większych kawałków od 5 do 20 cm, przeznaczone są rębaki walcowe, to raczej nie zrębka a polany, czyli suszysz jak każde inne.

Druga sprawa, w zasadzie zasadnicza, to w czym to będziesz spalał? 

Zwykły tradycyjny piec to raczej tylko walcowy ( z reguły ilość noży decyduje o długości ciętych kawałków ).

Przy kotłach z dolnym spalaniem bez nadmuchu to od 2-5 cm do tego co wcześniej.

Dla kotłów z palnikiem lub nadmuchem ( głównie z palnikiem ze względu na system podawania paliwa ), to tylko drobna zrębka ( wióra ) do około 2 cm.

Koło zamachowe potrzebne ( choć nie konieczne ) jest tylko w rębakach bębnowych przy małej średnicy bębna i walcowych. Przy tarczowych czy dużych bębnowych jest zbędne.

Jak masz pytania to służę pomocą tylko konieczne napisz co chcesz z tym robić ( czy masz czas na suszenie  i miejsce ) oraz gdzie to spalisz. 

Drobna zrębka zajmuje najmniej miejsca, im grubsza tym więcej.

Jak chcesz ładować na przyczepę to tylko rębak tarczowy i bębnowy ( przy małej średnicy bębna też będzie problem, może inaczej - muszą być większe obroty i dobrze wykonane łopatki ) wyrzuci zrębkę, przy walcowym musisz mieć przenośnik.

Edytowane przez akmaly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to napisałem, miało być bez posuwu ( przeważnie jest hydrauliczny, może być mechaniczny ), jeśli tego nie ma to będziesz się męczył, raz pociągnie a za chwilę puści i trzeba popychać. Zobacz sobie na YT jak się męczą na tych amatorkach a jak idzie z jakimś wałkiem wciągającym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Vroobel
      Witam! 
      Prawdopodobnie padł rozdzielacz WOM/żółw-zając, rozbieral go ktoś? bo nie wiem czy szukać nowego czy rozbierać ten 
    • Przez zacx18
      Witam mam następujące pytanie  dotyczące obrotów WOM w ciągniku deutz agroplus 100 otóż jeśli mam wybrany wałek 540 eco  to ze wskazań deski rozdzielczej wynika że 540 obrotów osiąga przy około 1500 obrotów silnika  ,ostatnio zauważyłem w instrukcji  że 540 eco powinien osiągnąć przy 1721 obrotów silnika na minutę  i nie wiem czy instrukcja źle podaje ,czy traktor źle liczy obroty wom .
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie czy w renault 75.14 z 84r trzeba wciskać pedał sprzęgła, żeby włączyć i wyłączyć dźwignią wałek wom
    • Przez MfKrystian
      Witam ostatnio z  dnia na dzień przestał mi działać w Mf 3080 Wom jak wlączam wogóle nie reaguje nie drgnie nawet Kontrolka od womu się nie paliła a nawet jak się nie paliła to i tak mi działał I jakoś dziwnym trafem przestał działać
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v