Skocz do zawartości

Unhz 750 zawiesza się, piana w zbiorniku


mich89

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie

Co może być przyczyną że pół ladowacza działa pół nie? Pompy podają olej, rozdzielacz który odpowiada za pół funkcji po regeneracji, w zbiorniku robi się piana? Wcześniej wszystko działało ok, teraz lipa, czyżby woda do oleju się dostała? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne od spodu zbiornika oleju. Tam powinna być duża zaślepka, tak bynajmniej jest unhz 500. Ale jeśli niedawno go nabyłeś to proponuję wymienić cały olej, bo zapewne od lat nie był wymieniany i jest sporo zanieczyszczeń w układzie, oczywiście jeśli nigdzie nie ma dużych przecieków, bo inaczej będzie to bezcelowe.

Moze Ci się przydać :http://www.agportal.cz/cz/nd/humpolecke-strojirny.html

O oprócz wody może też być nieszczelny układ i zasysa powietrze w wyniku czego olej sie burzy i maszyna nie równo pracuje.

Edytowane przez Morion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że już uruchomił skoro pisze ,że się pieni i nie działa.Należało by również puścić olej z siłowników i węży i ze zbiornika i dopiero zalać nowym olejem aby syfu nie było.Może nie ten model ale swój zalałem najtańszym superolem i na razie działa. Pod spodem zbiornika u mnie jest śruba na klucz 27 i tym co roku puszczam wodę,która się gromadzi na dnie. I sprawdź stan węży bo stare lubią nie spodziewanie pękać,a wydają się dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność na ssaniu przy pompie. W UNHZ 500 jest filtr ręczny który może być zapchany. Spuść wodę ze zbiornika, sprawdź przewody na ssaniu pomp, rozgrzej układ, a za kilka dni znowu spuść wodę. Czasami trzeba poluzować przewód wysokiego ciśnienia za pompą, by odpowietrzyć układ. Zużyta pompa również może powodować zapowietrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm możliwe ze olej jest zanieczyszczony i zapycha na siłownikach. Na moje to najlepiej jakbyś spuścił cały olej i przefiltrował jak nie chcesz się wdawać w koszta nowego, albo chociaż jakiś magnez by zebrał opiłki. Ja jak na jesień remontowałem swój to oprócz wiadra wody syfu było w #uj dlatego zdecydowałem się na całkowita wymianę.

Sprawdż czy czasem jakiś wąż nie jest zagięty lub mocno struchlały. Woda nadal sie pieni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej jest nadal lekko spieniony. Ale od kupna tak zawsze było. 
Wszystko działa oprócz jednego siłownika jak by była wina siłownika bo w tamtym roku był remontowany. Wgl 0 reakcji na tym siłowniku na wszystkich działa. Nawet specjalnie zawór bezpieczeństwa co jest na siłowniku ominąłem...

 

Edytowane przez mich89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od spodu zbiornika powinna być śruba do spuszczania oleju, popuść ją tak aby zaczął lecieć olej i jeśli poleci to wszystko z nim w porządku, natomiast jeśli poleci woda czekasz tyle aż wszystko zleci, łącznie z glutami. Wtedy uzupełniasz tyle ile trzeba i robisz próbę.

Szarpie przy pełnym pochyłe dźwigni czy gdy delikatnie ją dociskasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez cococo12
      Witam,
      w zbiorniku paliwa urwała się przegroda, czy można nadal z tym pracować czy konieczna będzie wymiana zbiornik. Miał ktoś taką sytuację?? proszę o odpowiedzi i porady
    • Przez Zidane105
      problemem są pękające na spawie gazowym stalowe rurki przy siłownikach skrętnych, dodatkowo przy skręcie w lewo nie chodzi płynnie.
    • Przez Peron
      Witam
       
      Mam taki problem: średnio co dwa lata muszę wyciągać tą przekładnię (jest za przenośnikiem zbożowy, napędza ślimak w zbiorniku) i regnerować, bo mi się rozsypuje, tzn. siadają łożyska, tryby. Smaruje to co jakiś czas, ale po smarze zostaje tylko coś w rodzaju zbitego popiołu. Moje pytanie jest takie: co jest przyczyną??? Bo już nie mam na to koncepcji.....
    • Przez inginio
      Witam. Piszę tutaj bo to kombajn bardzo spokrewniony z new hollandem. Wczoraj podczas koszenia pszenicy która była strasznie gęsta maszyna słabo doczyszczała ziarno tzn w zbiorniku były długie kawałki słomy. Poza tym czyste. Kombinowałem z wiatrami , kierunkiem wiatrow (od dołu od góry) sita regulowałem i bez skutku a słomy całkiem sporo było. Dzień wcześniej kosiłem jęczmień, pszenżyto i było idealnie tylko w tej pszenicy taki problem. Pomożecie?
    • Przez niciex
      Po wczorajszym wyjezdzie w pole zauważyliśmy żę do zbiornika ze zbożem dostaje sie kupa syfu tj.kłosy wymłócone i niewymłócone i inny syf ze zboża.Jak zaradzić aby zbiornik był zazwyczaj czysty i co zrobić na aby każdy kłos był wymłócony?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v