kilgro123

rozmiary boxów dla bydła czym je karmić

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kilgro123    1
witam na jesien jest planowane odpisanie gospodarki mam 2ha łąki I 5 ha ktore moge przeznaczyć na uprawy które mogą służyć jako pokarm dla bydła które zamieżam kupić I tu jest problem bo nie wiem ile byków mi sie zmieści do boxa 3,5m na 3,5m moge mieć takie 4 kojce . byki zamieżam karmić sianokiszonką,śrutą, sianem . Moglibyście mi doradzić ile byków by sie zmieściło oraz co bym mógł zasiać na tych 5ha jako pokarm nie zamieżam robić kiszonki z kukurydzy ponieważ mam mało miejsca na to 😏😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2785

ale podstawa żywieniowa w bydlę jest chyba kiszonka z kukurydzy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2785

po za tym na forum jest tyle podobnych tematow wiec po co nastepny zapoznaj sie z tymi tematami co juz sa i tam rozwiejesz swoje watpliwosci


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5894

Bez kiszonek ciężko Ci będzie wyżywić. Jeśli nie kukurydza to musiałbyś kupić wysłodki. Do jesieni dużo czasu więc przeczytasz wszystko co było napisane na ten temat na forum. Powodzenia.:)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilgro123    1

dzięki za odp narazie zaczynam może kiedyś wejde w kukurydze ale musiałoby sie zrobić sporo miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fawelo    134

Może posiej kukurydze i sakarmiaj zielonke w ciągu sezonu, a na zime kupisz wysłodki, ale możesz też posiać buraki pastewne i w zimie masz pasze do tego śrótę, siano, słoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
    • Przez Filipson
      Witam. Mam zamiar przerobić garaż na oborę dla opasów i potrzebuję Państwa pomocy jak byłoby najkorzystniej wykorzystać posiadane pomieszczenia. Na chwilę obecną posiadam 17 sztuk byków oraz 4 sztuki jałówek - wszystkie mają około 10-11 miesięcy. W najbliższym czasie zamierzam dokupić około 10 sztuk młodych cielaków (miesięcznych). Dobrze byłoby gdyby udało się wplanować 2,5-3 metrowy korytarz. 
      Załączyłem szkic garażu wraz z jego wymiarami wewnętrznymi.  Na kolor ciemnoczerwony zaznaczyłem drzwi które mają niecałe 4 metry szerokości. Wysokość garażu to 3 metry. Ściana wewnątrz budynku może być zburzona gdy będzie to konieczne. 

    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez mlody1126
      Witam wszystkich nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat samopszy pierszej pszenicy która liczy 9 tys lat. Chodzi mi o to czym po kombajnie oddzielić ziarno od plewy?  Posiadam młocarnie MZC 4b czy ona jest w stanie oddzielić ziarno od plewy? Ponieważ ziarna są bardzo małe a plewy Dosyć mocno trzymają  się ziarna, jednak skutecznie chronią  ją  przed chorobami. Także,  skażeniem a nawet opadem  radioaktywnym.  Posadziłem ta odmianę ponieważ ma dużo wartości prozdrowotnych....  I nie tylko a chlebuś jest przedni...😉.  Tylko czym to zrobić.  Maszyna używana była z 15 lat temu i stoi na zewnątrz. Bukownika mi się nie uśmiecha kupować. Macie jakieś doświadczenia...   Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj