Skocz do zawartości

Jaki pług obrotowy do ciagnika 95KM


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam zastanawiam sie nad zakupem pługa obrotowego 3+1 ziemie ogolnie lekkie wiec nie powinno byc problemu. Nie mam dużego areału wiec prawdopodobnie nie bedzie to pług nowy tylko używany tylko jaki czy po odbudowie czy do odbudowy i samemu go odbudować odnowic. Koledzy prosze o porady co i jak bedzie lepsze.
Opublikowano
Jak cena takiego akpila czy uni. Ja myslalem cos zachodniego i do remontyu wymienic odkladnice lemiesze dluta rame odnowic wierzyczke wymienic łożyska jak trzeba i miec penosc ze jest wszystko ok.
Opublikowano

Liczyłeś koszt takiego remontu? Oryginalne części są dobrej jakości czego o zamiennikach nie zawsze można powiedzieć. Tu już konkretne przypadki do rozpatrzenia, nie zawsze się opłaca i nie wszystko jest łatwo dostępne.

Opublikowano

Ale wiem ze moze to sporo kosztowac. Znalazlem Gregoire Besson zabezpieczenie non stop sprężynowe. za 4500zl tylko wiadomo odkladnice jakies spawane trzeba wymienic lemiesze itp. ale dolozyc nawet 3 i wiem co mam i jestem pewien ze wszystko jest ok.

Opublikowano

Na równym podłożu i przy uniesionym pługu zmierzyć odległość od ziemi do końca pługa i tak samo po obróceniu. Lekkie zgięcie na obrotnicy daje juz pare cm na końcu.

Opublikowano

nawet kolego 4 to nadal w 10tys sie miescisz na orginalnych czesciach.


Pstrąg napisał:

Na równym podłożu i przy uniesionym pługu zmierzyć odległość od ziemi do końca pługa i tak samo po obróceniu. Lekkie zgięcie na obrotnicy daje juz pare cm na końcu.

Kolego a powiedz mi po uniesieniu to wlasnie zastanawiam sie jak bo plug masz pod skosem od ciagnika.

Opublikowano

Ja Huarda tr65 3+1 ciagam 90km Case 5120 lub Renowka Cergos 350 95km i nie ma problemu. Lekko chodzi i przede wszystkim jest lekki ;) Części wszystkie są dostępne od KUHNA ;)

Opublikowano
7 godzin temu, Kondzio342 napisał:

nawet kolego 4 to nadal w 10tys sie miescisz na orginalnych czesciach.

 

 

 

Kolego a powiedz mi po uniesieniu to wlasnie zastanawiam sie jak bo plug masz pod skosem od ciagnika.

Jak jedna odkladnia zamiennik to że 3.5 stowy. To ile oryginał? Pomnóż razy 8. Już masz prawie 3kola z wysyłką. 8lemieszy z dłutami, to masz po ok 120-150zl za zamiennik razy 8 masz już tysiąc. Mamy 4tysiace na zamienniki, a jeszcze plozy, piersi, ścinacze/przedpluzki. Także to indywidualnie dla każdego pługa musisz sobie policzyć, czy opłaca się wziąć taki z częściami roboczymi do wymiany.

A co do wieżyczki, to co ma do rzeczy to, że pług jest pod skosem? Jak odwrócisz go, to powinien być pod takim samym skosem, więc i odległość od ziemi nie powinna się zmienić, tak na chłopski rozum

Opublikowano

Uparłeś się na ten remont to kup i remontuj, nikt na forum nie napisze Ci nic więcej nie widząc maszyny na oczy. Części do zachodnich pługów nie są tanie, lemiesze i odkładnice to nie wszystko, same pierdoły mogą w tyś zł wyjść. Używany pług może trafić się z 80 % elementami roboczymi i będzie na lata, szczególnie przy niedużym areale. Tu już mądrego nie ma, indywidualnie w każdym przypadku. 

Opublikowano

witam ja kupiłem lemkena opala z elementami w miare dobrymi drugi rok śmigam na 20 ha oprócz płozy nic nie dokupiłem a tak z ciekawości odkładnica orginał 850 zeta zamiennik 270 ale jak przyjdzie czas wymiane chyba zainwestuje raz a porządnie i powiniem być na laaaata

 

Opublikowano
12 godzin temu, Kondzio342 napisał:

no kolego masz racje ale na nowy mnie nie stac a z używanymi jest różnie sa i ok a sa ze w praniu i tak cos wyjdzie i jest lipa. trzeba obliczyć co i jak. Jakich firm bys polecał?

Ale nie pisałem przecież żeby kupować nowy. Ja kupiłem starego kv, tylko zagonowke - wymieniłem lemiesze i teraz drugie dłuta założyłem i tyle z inwestycji. Reszta jeszcze nawet najgorsze elementy  spokojnie parę lat pochodzą. Także szukać i się nie napalac. Z obrotówka nie doradze nic konkretnego

Opublikowano

Trochę w innej sprawie. Powiedzcie mi co robię źle w ustawieniach mojego overum obrotowego że nie zabierają równo obie strony. Różnica po obrocie jest około 25 cm w szerokości orki. Jeżeli chodzi o cięgna to mam je luźno oba. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek15
      Czy może mi ktoś wyjaśnić parę rzeczy z tym związanych, bo miałem przyjemność orać, ale nie miałem przyjemności ustawiać pługa. Coś nie coś o tym wiem, ale różne źródła różnie podają o różnych regulacjach. Do czego właściwie służy i czym jest regulacja szerokości pierwszej skiby? W Agromechanice napisali, że dostosowuje się ją do rozstawu tylnych kół ciągnika. W RPT piszą, że: "...regulacji pirwszej skiby dokonujemy w drugim przejeździe. Pierwszy korpus powinien nieco nadkładać, aby wyrównać powierzchnię z poprzednim przejazdem". Piszą też, że ma to związek ze ściaganiem pługa, albo, że ma to wpływ na równomierną szerokość pozostałych skib. W starszych pługach zagonowych ramowych zawieszanych mamy w stojaku oś wykorbioną, która podobno służy do regulacji właśnie pierwszej skiby a zarazem punktu pociągowego (w obracalnych jednobelkowych te ustawienia dokonuje się razem lub oddzielnie śrubą rzymską albo siłownikiem). Ale przecież za pomocą tej os wykorbionej za pomocą korbki nie zmieniamy w rzeczywistości szerokości tylko pierszej skiby, ale wszystkich jednocześnie zmieniając przy tym jakby kąt natarcia lemiszy. I inne źródłą podają, że zmiana tej szerokości powinna być następstwem zmiany głebokości orki tak, aby był zachowany jednakowy stosunek szer. do gł. korpusu. Im głebiej tym szerzej i na odwrót. Na zimę znowu lepiej zostawić glebę w ostrej skibie (wysztorcowaną), czyli głęboko i wąsko. Zupełnie innym zagadnieniem jest regulacja szerokości roboczej pługa, która w starszych pługach nie występuje. Może być mech. skokowa albo hydrauliczna płynna i co ciekawe zmiana tej szerokości nie zmienia kąta natarcia lemiesza. Bodajże chodzi o zasadę czworoboku przegubowego. Jeszcze innym zagadnieniem jest zmiana szerokości orki poprzez odejmowanie i dokładanie korpusów. Belka w takim przypadku musi mieć budowę kołnierzową, czy jak kto woli teleskopową, aby po odjęciu od tyłu korpusu nie wystawałą "pusta" belka. W Agromechanice jeszcze bardziej motają, bo piszą, że ustawia się szerokość orki przy pomcy dwóch regulacjI
      -poprzecznej, czyli ustawienia szer. pierszej skiby
      -podłużnej, czyli ustawienia pługa po takim kątem, aby uzyskać nominalną szerokość pługa i optymalny nacisk płozu na ściankę bruzdową
      Po pierwsze jak może być coś takiego jak podłużna reg. szer. orki? A potem piszą, że pożadana jest też możliwość regulacji szerokości orki. To już mamy jakieś trzy regulacje szerokści orki. I jak tu się nie zgubić?
      I jak to jest jest z tą regulacją głębokości w nowszych pługach obracalnych? Bo piszą, że ustawiamy za pomocą kółka kopiującego, a to jakaś bzdura, bo obecnie stosuje się regulację siłową a nie kółko, chyba, że pług przyczepiany, ale te zostawmy, bo jeszcze większy mętlik będzie. Regulacja siłowa czy pozyzycyjna wyklucza kółko kopiujące na pewno, a jak ktoś chce pracować za pomocą regulacji kopiującej (kółka) to musi ustawić podnośnik na dociążąnie (regulację ciśnieniową), czyli podnoszenie pod mocno zmniejszonym ciśnieniem tak aby nie dało rady podnieść pługa od ziemi (wiadomo wtedy tracimy dociążanie tylnej osi masą pługa). Jeszcze inną regulacją jest w nowszych pługach przesuwanie wzdłużne pługa tak, aby wychylić pierwszy koprus poza rozstaw kół ciągnika i wtedy obydwa koła jadą po caliźnia. Co to daje tylko praktycznie? O poziomowaniu nie wspominam, bo jest dla mnie zrozumiałe, ale prosiłbyłbym Was o jakieś uporządkowanie tego, ewentualne poprawienie i wyjaśnienie co kiedy w jakich pługach (z wyjątkiem przyczepianych) i w jaki sposób oraz po co. Chodzi mnie głównie o pługi zawieszane zagonowe (starego typu bez reg. szer. rob.) oraz jednobelkowe obracalne zawieszane.
    • Przez wicek
      Posiadam pług vogel noot LC 2S563A15  ,4 obrotowy na zabezpieczeniach zrywalnych ,wysoki korpus.Podobny do 950-tki.
      Mam pytanie jakim momentem dokręcać śruby zrywalne  oraz te śruby zawiasowe .
      Zdarzyło się zerwanie śruby i aby ustawić korpus na swoje miejsce musiałem użyć tura ,ciężko się przestawiał.
       
    • Przez KOSTEK12
      Witam,zastanawiam się nad zmianą pługa i wypatrzyłem coś takiego jakieś opinie,doświadczenia,jak z kryciem-zapychaniem po kuku na ziarno?
      https://www.olx.pl/d/oferta/plug-3-skibowy-obrotowy-vogel-noot-zabezpieczenia-resorowe-CID757-ID18srfx.html?reason=observed_ad
    • Przez droppoll
      Witam kupiłem ostatnio pług zagonowy jednobelkowy 4+ w bardzo atrakcyjnej cenie. Mam jednak pytanie o firmę tego pługa oraz gdzie mogę znaleźć lemiesze i piersi do tej firmy?


    • Przez PawełMazurkiewicz
      Poszukuję osoby która posiada taki korpus, bądź cały pług.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v