Skocz do zawartości

New holland t6.165, słabnąca hydraulika


Mialek

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich, mam problem z hydraulika w ciągniku, poniżej moje obserwacje, problem nastąpił po wymianie dolnej płytki(urwane ucho)(czerwona strzałka na zdjęciu) mam wrażenie że gdzieś syf zablokował zawór przelewowy lecz nie wiem gdzie on jest, czy on jest na każdej płytce sekcji?

Moje obserwacje i wnioski:

- gdy olej jest zimny wszystko działa w miarę lecz nie do końca, tak jakby olej delikatnie uciekał, wraz z nagrzewaniem się oleju po ok. 2h orki, hydraulika strasznie słabnie, olej robi się rzadszy od temperatury i więcej go ucieka.

- ciągnik posiada Ładowacz czołowy(TUR), gdy podnoszę coś bardzo ciężkiego, to ma problem, ale gdy użyję którejś sekcji, (tzn. trzymam dzwignie TURA do góry, nie podnosi, dodatkowo pociągam za dźwignię od sekcji hydraulicznych, TUR dostaje pełną moc aż podnosi tył ciągnika, co wyklucza pompę. 

- gdy już olej jest gorący i ma problem z podniesieniem pługa, i czasami gdy szarpnę ciągnikiem to tak jakby zawór się odblokowywał i podnosi normalnie ale tylko przez chwilę...

- na zimnym oleju ma czasami tendencję do szarpania hydrauliką, jak by któryś zawór pulsował, tzn. podnosi szybciej wolniej, szybciej wolniej.

- Moje odczucie to przyblokowany zawór spustowy, przelewowy, nie wiem dokładnie.

- chciałbym dowiedzieć się jak działają owe płytki, które dziurki są od wysokiego ciśnienia, które od powrotu.

- Robiona kalibracja podnośnika - bez zmian, lecz ona nie ma nic wspólnego z ładowaczem czołowym który też jest słaby, pociągnięcie którejś z dźwigni wyjść hydraulicznych ładowacz podnosi elegancko.

- olej zapewne leci przez wszystkie płytki następnie do rodzielacza ładowacza czołowego i na powrót, i w którejś płytce przepuszcza olej. (moje odczucie) 

Wielkie dzięki za pomoc !!!

 

hydraulika.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;)

 

Ucho urwane zostało zrobionym przez ojca uchwytem do górnego cięgna hydraulicznego, nie złożyło się, oparło o cały blok hydrauliki podczas podnoszenia sprzętu, i bum...

Ojciec swoje lata ma i dla niego musi być wszystko zrobione tak żeby się nie urwało mimo moich uprzedzeń że wszędzie musi być słaby punkt... Nawet nie chce mi się o tym pisać, nowy sprzęt nie jest dla starych ludzi... 

Całość właśnie też on składał(byłem na wyjeździe w pracy) i to bardzo możliwe że coś zostało złożone nie tak, ale i tak się zapluwa że złożył wszystko ok...

chcę to rozebrać, tylko nie wiem na co zwracać uwagę, dlatego tu piszę, jestem Automatykiem, więc dobrze ogarniam mechanikę i automatykę, i pierwsze muszę poznać zasadę działania zanim zacznę coś naprawiać, bo bez sensu naprawiać coś, co nie wiemy jak działa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz hydraulike 120l, to masz LSa. Czyli hydraulike z pompa tloczkowa o zmiennym wydatku. W tym tez przypadku mozliwosci są takie, żd gdzieś ucieka w rodzielaczach ciśnienie z LSu i nie daje wystarczającej ilości oleju aby przesterowac pompe. Dowodem na to jest to, że jeśli „wzmocnisz” sygnał inną sekcją, to się budzi hydraulika. Albo jest gdzies przeciek w rodzielaczach albo cos wpadlo pod zaworek zwrotny w którymś z rodzielaczy. Mozliwe jest też, że pod tloczek w kompensatorze przy pompie podeszło, ale wtedy by raczej „podwojenie” sygnału LSu nie pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rozjaśnienie sytuacji ;)

Czyli rozdzielacz do rozebrania, sprawdzenia, wyczyszczenia.

Poza tematem, czym się zajmujesz w automatyce?

Ja obecnie w warunkach domowych za pomocą drukarki 3D buduję prototyp optycznego sortownika fasoli, program do przetwarzania obrazu wykorzystuje bibliotekę Opencv.

Program działa wyśmienicie na taśmie(mogę sortować kolor, wielkość, kształt), lecz widzi z jednej strony ziarno, po pracowaniu systemu odwracania ziarna, jest problem z kurzem co kamerki łapią elegancko, wyrzucając dobre nasiona. 

Teraz bawię się w locie(jak chińskie sortery, ale zauważyłem że i tak mają problem z fasolą jaś z względu na wielkość nasion, i kurz z ziemi, moja maszyna jest bezpośrednio nastawiona na fasolę jaś)   kamerki co mam 100 klatek na sekundę nie wyłapują niektórych nasion, lub je rozciągają rozmazują, zbieram pieniążki na kamerki FLIR - masz jakieś doświadczenia?

Może miałeś styczność z wizją maszynową, żeby powymieniać się doświadczeniami ?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działam w automatyce na czas obecny i raczej sie na to nie zanosi. Poszedłem w branże agro. Na dodatek mam 100ha ziemi, więc ciężko pogodzić wszystko razem. Brakuje mi w tym momencie czasu na „cokolwiek”. Brakuje czasu na obsluge klientów z usterkami traktorów w tzw sezonie, bo wtedy ja mam prace u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem, u mnie jest tak że jak olej zimny to tur nie ma całej mocy jak się rozgrzeje to jest trochę lepiej. Jest taka sytuacja jak chłopaki wyżej piszą że np pod obciążeniem np jazdy hydraulika dostaje kopa i działa normalnie. Podnośnik działa normalnie,bynajmniej tak mi się wydaje. Ja mam Steyera 6125 z 2014 r 3000 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez ENDURAK91
      NH T6.145 z 2021 roku został jemu wgrany program z T6.175 czyli powinien mieć 145KM mocy znamionowej a zachowuje się jak by miał 100KM przy zestawie siewnym 3m ustawionym na płytko do siewu rzepaku pod byle obciążeniem prędkość siewu spada nawet do 5,5km/h, zauważyłem że jak ciagnik nie jest jeszcze dobrze rozegrzany to ma większą moc.
    • Przez tadis
      Witam.
      Mam problem z ciśnieniem pneumatyki  w t6010 nie dobija powietrza do odpowiedniej wartości, przy przyczepie nie zwalniają się hamulce. Jest gdzieś jakaś regulacja aby zwiększyć ciśnienie pompowanego powietrza? Dodam że ostatnio wymieniona została membrana w zaworze oraz czujnik ciśnienia przed wymianą sprężarka dobijała normalnie.
    • Przez Arturo1610
      witam. mam problem z nh ts 115 otóż gdy ciągnik jest zimny pali na strzała a gdy ciepły musi podkręcić i myślę że to nie wyregulowane zawory. ciągnik ma 9 tyś motogodzin A góra silnika wygląda na nie ruszana. chciałbym ustawić zawory ale nie wiem jaki powinien być luz. może ktoś ktoś wie jaki powinien być luz i pomoże?
    • Przez Prezesszef
      Witam. Podpowie ktoś na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach New Holland TS115 2000 rok? Ogólnie ciągnik godny uwagi? Jest z ładowaczem czołowym i głównie byłby używany właśnie do ładowacza. 
    • Przez DanielosB
      witam mam problem z brakiem napięcia na desce rozdzielczej w ts135a odpala normalnie ale nic nie działa na wyświetlaczu od skrzyni biegów też brak miał ktoś taki problem proszę o pomoc

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v