Roki212

Dopłaty bezpośrednie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

@Agrest mam podobnie ,tylko u mnie  w ostrzeżeniach wyświetla , cześć działki nie będę użytkował bo już las rośnie i zgłosiłem rozbieżność w  Lpis , ale ostrzeżenie nie znikło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, Agrest napisał:

Otwieram wniosek i taki klops. Działki świecą na czerwono, nic na nich zrobić nie mogę.

Komunikat że nie udało się pobrać danych opisowych działki.

Co z tym zrobić?

Chwilowy błąd przy otwieraniu?

Są to 3 działki z jednej gminy. W pozostałych ok.

20210321_155109.jpg

pewnie  teryt  czy  jakoś  tak to się  nazywa  wywalili  miałem tak  2 lata  temu  żadna  działka  nie  działała  trzeba było  od  nowa  wpisywać  i dodawać

13 minut temu, Agrest napisał:

Jeszcze pytanie. W ostrzeżeniach mam komunikaty że zgłoszona uprawa jest mniejsza od MKO. 

Mam do wyboru zgłoszenie rozbieżności w LPIS lub opcję Użytkuję część działki. 

Wystarczy ten wybór? Jest to stan faktyczny bo część działki zajmuje przesunięta droga.

Odhaczyłem to i błąd ginie tylko jaka będzie interpretacja?

Ja  zaznaczyłem   użytkuje  część  działki  i  niech  się  gonią 

Edytowano przez Denwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Otwieram wniosek i taki klops. Działki świecą na czerwono, nic na nich zrobić nie mogę.

Komunikat że nie udało się pobrać danych opisowych działki.

Co z tym zrobić?

Chwilowy błąd przy otwieraniu?

Są to 3 działki z jednej gminy. W pozostałych ok.

20210321_155109.jpg

Zmieniła się numeracja działek stąd masz taki komunikat

Musisz usunąć geometrię, dodać nowe działu z nową numeracja i zrobić od nowa geometrię.stare działu usunąć za pomocą kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    27034

Poradziłem sobie w inny sposób _ usunąłem działki i dodałem ponownie.

Okazuje się że  z 2 zrobiło się 5

Przypomniałem sobie że z gminy wiejskiej 1 stycznia zrobili miasto. Pewnie  stąd ten błąd.

Jeszcze jedno.

Na zakupionej działce przejęło geometrię po poprzednim właścicielu. Wyrysował wszystko aż po okap dachu. Było jest i będzie tam uwrocie dla ciągnika. Porasta trawą, raz czy dwa razy koszoną rozdrabniaczem.

Jest tego 3ary, mogę wpisać trawa na ugorze? Tak zrobiłem i z automatu wskoczyło do EFA 1.1

Efa wyrzuciłem bo mam spełnione.

Chyba się nie czepią tego?

20210321_170650.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak. Zmienil się częściowo numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To mam jeszcze jedno pytanie , mieszanka łubinu z owsem , jak to definiować ? Mieszanka 2 i skład,  czy może mieszanka zbożowo-straczkowa ? Do tej pory robiłem pierwszy wariant 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drewnopoulos    45

gdybym poprosił doradcę o wpisanie do wniosku dziadków dużego skweru w ostrowcu na zbiegu niskiej i jasnej - myślicie, przejdzie to? skwer jest kilkakrotnie w roku koszony i obsadzony rabatkami. dodam, że właścicielem skweru jest urząd miasta, a dziadkowie są z innej gminy i mają 1.5 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@robert55555 dzwoniłem na infolinię i twierdzą że warzywnik na polu nie kwalifikuje się do dopłat , mimo że zaznaczę uprawa mieszana 🤔 mam 5 arów i na tej samej działce przylega do innych upraw , pierdzielą że powinna być 10 arów to tak , czy czegoś nie zrozumiałem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8719
21 minut temu, Drewnopoulos napisał:

gdybym poprosił doradcę o wpisanie do wniosku dziadków dużego skweru w ostrowcu na zbiegu niskiej i jasnej - myślicie, przejdzie to?

oczywiście że przejdzie,możesz jeszcze wpisać jakieś boiska piłkarskie i  lotnisko w pobliżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, Ursus932 napisał:

@robert55555 dzwoniłem na infolinię i twierdzą że warzywnik na polu nie kwalifikuje się do dopłat , mimo że zaznaczę uprawa mieszana 🤔 mam 5 arów i na tej samej działce przylega do innych upraw , pierdzielą że powinna być 10 arów to tak , czy czegoś nie zrozumiałem ? 

Słowa warzywniak to nie ma, więc się nie kwalifikuje. Zgłosić było jako uprawa mieszana i powinno być ok, lub mieszanka 1 i wybrać rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@robert55555 wiem że nie ma warzywniak 😉 , tu tylko napisałem na potrzeby rozmowy żeby było wiadomo o czym mowa , oczywiście uprawa mieszana , jeszcze nie wysłałem , to co jeśli przylega do innej uprawy i jest na tej samej działce ewidencyjnej to może mieć mniej niż 10 arów ? Chyba mnie źle zrozumiała przez tel B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli masz np marchew o powierzchni 0.01 ha i przylega bezpośrednio do działki rolnej o powierzchni większej niż 0.10 ha to płatności dostaniesz na tą działkę o powierzchni 0.01 ha.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak mam działka z tym w cudzysłowie warzywniakiem 0,05 ha, przylega do 0,40  owsa  

Widocznie przez tel źle mnie zrozumiała 

Panie @robert55555 dzięki dzięki i jeszcze raz wielkie dzięki 👍

To mam gotowy do wysłania

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7964

Za marca już wysyłacie zaraz skarbówka doliczy 10 zł opłaty już tak było pewnego roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    27034
2 godziny temu, Ursus932 napisał:

Dokładnie tak mam działka z tym w cudzysłowie warzywniakiem 0,05 ha, przylega do 0,40  owsa  

Widocznie przez tel źle mnie zrozumiała 

Panie @robert55555 dzięki dzięki i jeszcze raz wielkie dzięki 👍

To mam gotowy do wysłania

Jeszcze czekaj, może coś dokupisz😁

4 godziny temu, Drewnopoulos napisał:

gdybym poprosił doradcę o wpisanie do wniosku dziadków dużego skweru w ostrowcu na zbiegu niskiej i jasnej - myślicie, przejdzie to? skwer jest kilkakrotnie w roku koszony i obsadzony rabatkami. dodam, że właścicielem skweru jest urząd miasta, a dziadkowie są z innej gminy i mają 1.5 ha.

Ja z dwoma kolegami wzięliśmy teren wokół pasa startowego w Radomiu. Więc jak najbardziej możesz pisać.

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Za marca już wysyłacie zaraz skarbówka doliczy 10 zł opłaty już tak było pewnego roku .

O czym Ty??? Co ma skarbówka do wniosku i terminu jego składania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, Agrest napisał:

Jeszcze czekaj, może coś dokupisz😁

Ja z dwoma kolegami wzięliśmy teren wokół pasa startowego w Radomiu. Więc jak najbardziej możesz pisać.

O czym Ty??? Co ma skarbówka do wniosku i terminu jego składania?

No UJ mnie szczeli , nie wyśle  zablokowałem sobie przez przypadek konto ewniosek i nie wiem jaki miałem przelew w zeszłym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    27034

A jak można zablokować?

Nie Masz SMS z banku z podglądem wpłat?

Najwyżej wizyta w banku i wydruk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, Ursus932 napisał:

No UJ mnie szczeli , nie wyśle  zablokowałem sobie przez przypadek konto ewniosek i nie wiem jaki miałem przelew w zeszłym roku 

Jakmmasz konto internetowe w banku. Zaloguj na konto. Odszukaj ostatni przelew z agencji w 2020 roku. 

Wpisz do ewniosku login( nr producenta). Kliknij nie pamiętam hasło. Wpisz kwotę ostatniego przelewu oraz 8 ostatnich cyfr konta podanego do agencji. Następnie utwórz nowe hasło.

Po problemie.

4 minuty temu, Agrest napisał:

A jak można zablokować

Wystarczy capslock włączony i masz duze litery wszystkie i 3 razy wpisujesz i blokada konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    233

Co należy wpisać w uprawę jak chce sobie zostawić 3 ary na warzywa, można tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Proszę żeby każda uprawę jaką posiadasz wyrysowac. Więc tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    233

tylko co wybrać jako uprawę, bo nie ma czegoś takiego jak warzywnik ogólnie a przecież nie będę rysował 5 rządków rzodkiewki, 4 cebuli itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka882    2

Witam, założyłam w tamtym roku przydomowy sad owocowy, niewielka powierzchnia, poza MKO. Czy uwzględnia się go w dopłatach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Agrest napisał:

A jak można zablokować?

Nie Masz SMS z banku z podglądem wpłat?

Najwyżej wizyta w banku i wydruk

A no źle wpisałem hasło  trzy razy 🤦‍♂️

Bank spółdzielczy nie ma takich wygód jak SMS 

No muszę jutro jechać i mam nadzieję że mi udostępnia 

1 godzinę temu, robert55555 napisał:

Jakmmasz konto internetowe w banku. Zaloguj na konto. Odszukaj ostatni przelew z agencji w 2020 roku. 

Wpisz do ewniosku login( nr producenta). Kliknij nie pamiętam hasło. Wpisz kwotę ostatniego przelewu oraz 8 ostatnich cyfr konta podanego do agencji. Następnie utwórz nowe hasło.

Po problemie.

Wystarczy capslock włączony i masz duze litery wszystkie i 3 razy wpisujesz i blokada konta.

No właśnie tak zablokowałem , k**wa j**any capslock 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj