Polecane posty

lucjano    1

Jak liczyć różnicę w przypadku Vatowca?

Obecna cena - 1235,80 (brutto) czy

Obecna cena - 1144,26 (netto) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9281
2 godziny temu, VonVegans napisał:

Jeszcze jeden cel osiągną.naucza ryczałtowców brać faktury.to się skończy dopisywanie vatowcom

To chyba Vatowcom się urwie🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2546
27 minut temu, EmilPlayP napisał:

Jaka cena u was saletry? Dzwoniłem do Agroloku to brak, a ostatnia cena ok 3600, lokalnie pytałem tylko u jednego to 3640.

Mi powiedziała z agroloku że saletra ok 3750, z resztą wszędzie prawie tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    170
odrion napisał:

1 godzinę temu, krychu napisał:

Ja kupiłem 12.09.2021 12 ton saletry po 1600 brutto oraz 12 ton saletrosanu po 1550 brutto na 40 ha + mocznik z inhibitorem 4 t po 3400. Różnica u mnie jest mała i teraz pytanie czy nie lepiej kupić coś po kosmicznych cenach 🤔

Nie ma zupełnie sensu. Jak już dostaniesz zwrot max do tego co kupiłeś, to po co teraz kupować? 

Według tej różnicy nie wychodzi mi 500 do ha. Więc nie dostanę maxa. Czy ja coś źle liczę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2546
4 minuty temu, krychu napisał:

Według tej różnicy nie wychodzi mi 500 do ha. Więc nie dostanę maxa. Czy ja coś źle liczę?

Byłem w agencji, przyszedł dziadek i mówił że na 30ha kupił 8t saletry po 1400 zł i pytał się ile dostanie dopłaty. Babka powiedziała mu że 15 tyś 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    2059
1 minutę temu, GRZES1545 napisał:

To chyba Vatowcom się urwie🤔

Naprawdę Wam się wydaje, że w urzędach skarbowych pracują idioci? Niejeden bamber już miał porządne kontrole jak było za dużo kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3493

Oni dobrze wiedzą ile azoty sprzedali azotów i jak to się będzie miało do plonu bo ludzie oszczędzają i te niby 500 do ha to na metr nawozu zeby ludzie dokupili i na ha poszło więcej.

1 minutę temu, JanKrzysztof napisał:

Naprawdę Wam się wydaje, że w urzędach skarbowych pracują idioci? Niejeden bamber już miał porządne kontrole jak było za dużo kosztów.

Teraz oni mają tam sajgon przez ten nowy ład i te klasę średnia i tam burdel niezły jest.Coś wprowadzają a za 2 miesiące kasują.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    2059

Dzisiaj trochę jeździłem i jest trochę  plantacji bez nawożenia azotowego. Jak w przyszłym roku każdy będzie kupował po 3000 to będzie ich jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2546

Czyli jak to wychodzi - o tyle ile więcej zapłaciliśmy za nawóz dzielimy przez hekary i wychodzi nam czy dostaniemy max dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    492

Podobno już pierwsze przelewy za nawóz poszły z agencji jak to rano złożył wniosek

dostał już ktos?

 

 

 

 

 

 

wiem wiem niektórzy już wydali :D

Edytowano przez renovoltage
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    103
3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Delikatne są ale bez tragedi. U mnie temat był że gospodarstwo jest na żonę a faktury na mnie. Złożone pełnomocnictwo i przyjęli wniosek bez problemu.

No jak złatwiłeś że gospodarstwo na żonę a faktura na Ciebie że Ci uznali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    575
1 godzinę temu, krychu napisał:

Według tej różnicy nie wychodzi mi 500 do ha. Więc nie dostanę maxa. Czy ja coś źle liczę?

dobrze liczysz musisz dokupić nawozu żeby dostać max dofinasowanie

4370,4 za saletrę + 5301,6 za saletrosan+ 7278,48 za mocznik razem 16950,48

musisz dokupić jeszcze żeby była różnica na 3049,52 

czyli np 1,3 tony saletry za 3600

15 minut temu, krilan06 napisał:

Czyli jak to wychodzi - o tyle ile więcej zapłaciliśmy za nawóz dzielimy przez hektary i wychodzi nam czy dostaniemy max dofinansowanie?

tak dokładnie 

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Krzysiukov napisał:

3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Delikatne są ale bez tragedi. U mnie temat był że gospodarstwo jest na żonę a faktury na mnie. Złożone pełnomocnictwo i przyjęli wniosek bez problemu.

No jak złatwiłeś że gospodarstwo na żonę a faktura na Ciebie że Ci uznali ?

Podpisałem pełnomocnictwo i tyle. Można tak zrobic

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas_nowa    76
31 minut temu, renovoltage napisał:

Podobno już pierwsze przelewy za nawóz poszły z agencji jak to rano złożył wniosek

dostał już ktos?

 

 

 

 

 

 

wiem wiem niektórzy już wydali :D

A decyzja? Pisałem już wcześniej, że te całe wnioski to po polsku zrobione i ostatecznie ARiMR naliczy dopłatę nie wiadomo na jakich zasadach i nikt nic nie będzie wiedział, tylko będzie podana kwota bez żadnego algorytmu... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1281
33 minuty temu, Krzysiukov napisał:

No jak złatwiłeś że gospodarstwo na żonę a faktura na Ciebie że Ci uznali ?

 Poszedł za zięcia a teściowie mu nie ufają to zapisali na  córeczkę ☺️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    367
1 godzinę temu, krychu napisał:

Według tej różnicy nie wychodzi mi 500 do ha. Więc nie dostanę maxa. Czy ja coś źle liczę?

Zależy w jakiej cenie kupiłeś w ubiegłym sezonie.

Jeżeli saletrę i saletrosan ok 1000zł a mocznik po 1300zł  to to masz już przekroczony max próg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    170
zetorr6441 napisał:

1 godzinę temu, krychu napisał:

Według tej różnicy nie wychodzi mi 500 do ha. Więc nie dostanę maxa. Czy ja coś źle liczę?

Zależy w jakiej cenie kupiłeś w ubiegłym sezonie.

Jeżeli saletrę i saletrosan ok 1000zł a mocznik po 1300zł  to to masz już przekroczony max próg.

Poprzednie nawozy były jeszcze na inną osobę. Dopiero od roku jestem rolnikiem. Mam jeszcze fakturę na Polifoske 6, (dziś wkońcu znalazłem ja) 16 ton z października. To jak dorzucę to juz wtedy wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    88

dobrze to rozumie , ojciec ma 10ha pola ornego to wychodzi że dostanie 5000zl . nawóz teraz kosztuje umie 3890zl saletra od tego odejmuje 1235zl( lub coś podobnego ) średnia ich cena za tamten rok , to różnica 2655zl jest . Ojciec teraz może kupić 1.9t salety i dostanie ta dopłatę czy jak to jest liczone bo już głupi jestem dzownilem do agencji w moim mieście to babka nie wiedział co ja się pytam tylko wkoło że 500zl do ha i tyle z gatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do wieloskładnikowych też jest ta dopłata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3188
10 minut temu, Turok napisał:

dobrze to rozumie , ojciec ma 10ha pola ornego to wychodzi że dostanie 5000zl . nawóz teraz kosztuje umie 3890zl saletra od tego odejmuje 1235zl( lub coś podobnego ) średnia ich cena za tamten rok , to różnica 2655zl jest . Ojciec teraz może kupić 1.9t salety i dostanie ta dopłatę czy jak to jest liczone bo już głupi jestem dzownilem do agencji w moim mieście to babka nie wiedział co ja się pytam tylko wkoło że 500zl do ha i tyle z gatki

Kupi te niecałe 2 tony i gitara... Dobrze rozumujesz... 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1352
2 godziny temu, krilan06 napisał:

Byłem w agencji, przyszedł dziadek i mówił że na 30ha kupił 8t saletry po 1400 zł i pytał się ile dostanie dopłaty. Babka powiedziała mu że 15 tyś 😂

Ja kupiłem saletrę po 3200 zł a on po 1400 zł i dostaniemy po 500 zł do ha to super .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2546

Tak to nie działa, oni chyba sami nie wiedzą. I jeszcze najlepsze - wyszedł i do mnie z tekstem - "co pan mnie w błąd wprowadza, powiedzieli że dostanę 500zł do hektara" 😂🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj