Skocz do zawartości

Ceny bydła 2023


Gość
Wiadomość dodana przez danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Robi.To były pierwsze jałówki utuczone na lucernie

Jej matka nazywa się CHUDA  ,sztuka bardzo mleczna jak na moje kundle ,cielęta daje pokazowe. Z kolei babka ważonej jałówki to potężna simka zawsze w dobrym mięsie a cieluny nie najlepsze daje

Na drugim planie ja widać 

IMG_20231220_202422.webp

Edytowane przez soltys48
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomaszmab napisał:

Kupujesz platformę za 3000 tysiące i parę rurek i masz wagę .. 

Ja Sitnickiemu sprzedawałem ale już nie sprzedaje .. wagę mam .. 

Myślisz, że wytrzyma ta platforma, bo z wyglądu to nie jest to jakieś masywne, a byk też nie będzie jej oszczędzał, tylko może szaleć.

Komu teraz sprzedajesz jak można zapytać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jakub5080 napisał:

Myślisz, że wytrzyma ta platforma, bo z wyglądu to nie jest to jakieś masywne, a byk też nie będzie jej oszczędzał, tylko może szaleć.

Komu teraz sprzedajesz jak można zapytać ?

Bez problemu wytrzyma .. teraz mam na sprzedaż po Nowym Roku kilka byków czystych LM i nie wiem komu to sprzedać .. jedni co zachwalani ,niby uczciwi raz kupili i jakoś zawsze nie mogą do mnie dojechać ( już wiedzą że mam wagę ) .. u nas na Podlasiu totalnie nie mogę nikogo polecić i sam mam problem komu sprzedać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomaszmab napisał:

Bez problemu wytrzyma .. teraz mam na sprzedaż po Nowym Roku kilka byków czystych LM i nie wiem komu to sprzedać .. jedni co zachwalani ,niby uczciwi raz kupili i jakoś zawsze nie mogą do mnie dojechać ( już wiedzą że mam wagę ) .. u nas na Podlasiu totalnie nie mogę nikogo polecić i sam mam problem komu sprzedać . 

Chcesz to podam Ci nr tel co u mnie kupuje.

12 godzin temu, Jakub5080 napisał:

Myślisz, że wytrzyma ta platforma, bo z wyglądu to nie jest to jakieś masywne, a byk też nie będzie jej oszczędzał, tylko może szaleć.

Komu teraz sprzedajesz jak można zapytać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szymon09875 napisał:

U nas góral to Brzegowy.

Aczkolwiek ostatnie dwie partie też do górali sprzedawałem i jestem zadowolony. Kiedyś lis pol brał kulawego takiego 200-250 kg i też dobrze zapłacili za to, ale wtedy jeździł po okolicy i takie niedobitki zbierał właśnie. 

 

15 minut temu, szymon09875 napisał:

U nas góral to Brzegowy.

Aczkolwiek ostatnie dwie partie też do górali sprzedawałem i jestem zadowolony. Kiedyś lis pol brał kulawego takiego 200-250 kg i też dobrze zapłacili za to, ale wtedy jeździł po okolicy i takie niedobitki zbierał właśnie. 

U nas Lachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...