Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

AdamRo    1521
9 minut temu, Miłypan napisał:

Adam a za charolese 100% ile wołać doradz coś 20szt by było czekać na lepszą cenę 

12, 5 netto. Lepsze ceny to już były, miłypanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłypan    21
Przed chwilą, AdamRo napisał:

12, 5 netto. Lepsze ceny to już były, miłypanie.

To u Ciebie sim lepiej płaci niż charolese 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1521
14 minut temu, ab23 napisał:

Adam my to nigdy się chyba nie dogadamy ja opuszczam a ty nigdy nie chcesz dołożyć  

Mam pytanie. Czy odkąd pojawiłem się tu na forum sprzedałeś dwa razy pod rząd do tego samego odbiorcy ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    20066
Przed chwilą, Miłypan napisał:

To u Ciebie sim lepiej płaci niż charolese 

Jak lepiej?

13/1.07=12.15 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1521
2 minuty temu, Miłypan napisał:

To u Ciebie sim lepiej płaci niż charolese 

Tam była mowa o brutto,  sam ab proponował cenę na brutto.

Edytowano przez AdamRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłypan    21
Przed chwilą, AdamRo napisał:

Tam była mowa o brutto,  sam aby proponował cenę na brutto.

Ok. to jak są spadki kiedy podwyżki co mówią karty u wróżbity Adama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1339
17 minut temu, AdamRo napisał:

Mam pytanie. Czy odkąd pojawiłem się tu na forum sprzedałeś dwa razy pod rząd do tego samego odbiorcy ?

Bywało 25 lat już sprzedaję  wymienię np. zmb 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1955

Miesiące spokoju w temacie,  a jak chłopy usiądą do bimbru przy święcie to kilka stron w godzinę 🤣

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1955
1 godzinę temu, AdamRo napisał:

Masz dobry towar ? Zaproponuj coś.

Coraz mniej będzie tej Rki i U klasy bo materiał się kończy 🤷🏻‍♂️ małe gospodarstwa gdzie jeszcze coś się kryło mięsny za chwilę wyginą a fermy tylko hfy . 

Sprzedaż detaliczna chyba trochę zyskuje na popularności,  ale żeby klient brał wszystko 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1615
1 godzinę temu, tomaszmab napisał:

Odnośnie spadających cen 😅 każdy co innego 

piehrdolą sami na siebie, a handlorze sie śmieją, cieszą sie z gnoju.  NIE MA BYDŁA I UJ , JA ZA SWOJE CHCE PO  14

  • Thanks 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    989
9 godzin temu, AdamRo napisał:

Jest wyjście, nie dorabiać handlarzy. To raz. Dwa, piszesz o jakości. Jak to się ma do jakości żywca którą oferujesz do sprzedaży ? 70 % hf to nazywasz jakością? 

Jakie Hfy ? Jak kupuje cielaka u handlarza to nikt nie ma hfów same ncbki i mieszańce ...😬😬😬

  • Like 3
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi77    6
52 minuty temu, Berthold napisał:

Jakie Hfy ? Jak kupuje cielaka u handlarza to nikt nie ma hfów same ncbki i mieszańce ...😬😬😬

Masz racje, i jak się kupuje u okolicznego handlarza który zbiera towar z okolicznych powiatów to zawsze dolicza dwa kilo bo twierdzi że ni pojone od rana nie  były a strączki przy sprzedaży to słyszę że co niektórzy już 8% wołają. Ja powyżej 5% to żegnam handlarza.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    2067
1 godzinę temu, Berthold napisał:

Jakie Hfy ? Jak kupuje cielaka u handlarza to nikt nie ma hfów same ncbki i mieszańce ...😬😬😬

To może zacznij kupować i wspierać rolników jak i tak od handlarza masz hf a płacisz setki za słowo że to nie hf?? Niejaki @alfa w temacie luźne rozmowy producentów mleka oświadczył że byczki będzie oddawał za darmo. Masa ludzi przytaknela że chętnie za 300 sprzedałaby. No ale tak to trzebaby poświęcić kilka godzin i podzwonić dla paru tysięcy to nie warto podnosić słuchawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1955

Jak ma jechać z wielkopolski na podlasie po parę  obsranych kilkudniowych hfów to uwierz,  że interesu na tym nie zrobi 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2124
57 minut temu, Tomi77 napisał:

Masz racje, i jak się kupuje u okolicznego handlarza który zbiera towar z okolicznych powiatów to zawsze dolicza dwa kilo bo twierdzi że ni pojone od rana nie  były a strączki przy sprzedaży to słyszę że co niektórzy już 8% wołają. Ja powyżej 5% to żegnam handlarza.

Wierzbicki nawet nie chce słyszeć poniżej 8 procent już od wielu lat 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    2067
17 minut temu, Cybulek17 napisał:

Jak ma jechać z wielkopolski na podlasie po parę  obsranych kilkudniowych hfów to uwierz,  że interesu na tym nie zrobi 

10* 400 zł to nie interes? Kilkudniowych nie wolno. U mnie krowy zasuszone szczepione są przeciw IBR. Biorca byczków zadowolony dopłaci że zaszczepiony bo zdrowsze. Ja odchowuje do 2tyg zdrowy cielak to mniej problemów. No i szanuję zwierzęta i w życiu nie nazwałbym ich obsrańcami 

 

Na wschodzie nie ma hodowców? W Wlkp za 2 tyg płacą 900 i prosperują bdb. To na wschodzie po 300 tylko chęci i hodować

Edytowano przez Mateusz1q
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1955

Kolego , byłeś kiedyś po cielaki na podlasiu ? Obstawiam,  że nie.  Jakby to takie piękne było to po co by ludzie kupowali po 1000zł ma wlkp ? Każdy kto kupuje większe ilości miał już taki epizod w swoim życiu i wyciągnął wnioski . Byłem takim napaleńcem , że już auto do przewozu szukałem 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1737
13 godzin temu, soltys48 napisał:

Nie przyrównuj tego błazna do człowieka który jednak coś robił dla rolników 

 

13 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Jakbyś porównywał Saharę do Amazonki.

To żeście obaj pojechali jednemu i drugiemu głównie chodziło o koryto a przy korycie cisza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38
11 godzin temu, soltys48 napisał:

Dziesięć i pół 

Nic więcej nic chce @ab23

Dziękuje za odpowiedz. Czy w nowym roku można liczyć na jakieś delikatne podwyzki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10572
26 minut temu, Mateusz1q napisał:

10* 400 zł to nie interes? Kilkudniowych nie wolno. U mnie krowy zasuszone szczepione są przeciw IBR. Biorca byczków zadowolony dopłaci że zaszczepiony bo zdrowsze. Ja odchowuje do 2tyg zdrowy cielak to mniej problemów. No i szanuję zwierzęta i w życiu nie nazwałbym ich obsrańcami 

 

Na wschodzie nie ma hodowców? W Wlkp za 2 tyg płacą 900 i prosperują bdb. To na wschodzie po 300 tylko chęci i hodować

To co że nie wolno jak nie chce trzymać dłużej i bierz albo sp*******j. Nie weźmiesz ty to weźmie kto inny. Dostanie szpryce jakieś na wzmocnienie i pójdzie dalej. Jak chcesz dla siebie coś ładniejszego to i za 300 zł nie kupisz tego. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    457
37 minut temu, Damianek20 napisał:

Wierzbicki nawet nie chce słyszeć poniżej 8 procent już od wielu lat 

A to nie jeden on, u nas w świętokrzyskiem który by nie przyjechał to bierze  8% rzadko się zdarza żeby wziął mniej

1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

To może zacznij kupować i wspierać rolników jak i tak od handlarza masz hf a płacisz setki za słowo że to nie hf?? Niejaki @alfa w temacie luźne rozmowy producentów mleka oświadczył że byczki będzie oddawał za darmo. Masa ludzi przytaknela że chętnie za 300 sprzedałaby. No ale tak to trzebaby poświęcić kilka godzin i podzwonić dla paru tysięcy to nie warto podnosić słuchawki 

Na Podlasiu może i tak ale u nas za mniej niż 700zl to nie kupisz nawet hf

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
37 minut temu, Rafi1979 napisał:

Dziękuje za odpowiedz. Czy w nowym roku można liczyć na jakieś delikatne podwyzki ? 

Ja uważam że na wiosnę cena powinna  pójść w górę .. ale to zależy od rolników czy dadzą się wkręcić w prognozy ekspertów z Kredyt LEWAKOL albo innych typu Bank PEJSAO itp 😅🇺🇸🇩🇪🇮🇱

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez Christian0
      Jestem zawodowym bankierem, obecnie aktywnym w dziedzinie mikro i makrokredytów. Posiadam dość pokaźny kapitał, który pragnę udostępnić wszystkim poważnym i uczciwym osobom pragnącym uzyskać pożyczkę w wysokości od 1000 do 500 000 euro. Będziesz musiał pilnie spłacić dług, założyć firmę lub zainwestować w nieruchomości, skontaktuj się ze mną, aby otrzymać pożyczkę maksymalnie w ciągu 48 godzin, aby Twoje marzenia stały się rzeczywistością. W celu uzyskania dalszych wyjaśnień proszę o kontakt: kast.christianwilhelm@gmail.com
      Whatsapp: +48 515 702 018
      Jestem zawodowym bankierem, obecnie aktywnym w dziedzinie mikro i makrokredytów. Posiadam dość pokaźny kapitał, który pragnę udostępnić wszystkim poważnym i uczciwym osobom pragnącym uzyskać pożyczkę w wysokości od 1000 do 500 000 euro. Będziesz musiał pilnie spłacić dług, założyć firmę lub zainwestować w nieruchomości, skontaktuj się ze mną, aby otrzymać pożyczkę maksymalnie w ciągu 48 godzin, aby Twoje marzenia stały się rzeczywistością. W celu uzyskania dalszych wyjaśnień proszę o kontakt: kast.christianwilhelm@gmail.com
      Whatsapp: +48 515 702 018
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj