Skocz do zawartości
  • 0

Ceny pszenicy 2023


Bartek933

Pytanie

Jakie będą ceny pszenicy w 2023 roku?

każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2022 przyniósł wybuch wojny i tym samym wywindował ceny pszenicy do niespotykanych dotąd poziomów. Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  

Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 

zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

 

Jest to kontynuacja tematu: 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
  • 0
10 godzin temu, GABBER85 napisał:

w porcie podobno statki z czołgami maja pierszeństwo w rozładunku, oczywiscie płyną w celach pokojowych od sprzymierzeńców którzy nie szukają konfliktów........ reszte dopowiedzcie sobie sami,

Wczoraj 14 leopardów plus jeden wóz zabezpieczenia technicznego przemieszczały się pewnym składem w pewnym kierunku także tego sami rozumiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Zdzinio napisał:

Pszenica 66zł 

Kukurydza 51zł 

Rzepak 97 zł 

Na plus dzisiaj na giełdzie , czyli w takim tempie za dwa tygodnie osiągniemy ceny że żniw😂 obym się nie mylił bo magazyny pełne u mnie.

Jeśli Putin dobrze zagra ,to ceny źniwe przebijemy.Swoje wstrzymać ,porty ostrzelać i matif szaleje😀.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Desperado napisał:

No to po co te krzyki że taka tania skoro w większości był tani nawóz? ciekawi mnie kto kupował ten drogi, skoro teraz wszyscy mieli raptem tani?

ja np. na pszenice którą w tym roku sprzedaje kupowałem saletre chyba po 1200 zl ale za to na ta z tego roku po 3 i 4 tys  ale to i tak nic nie zmienia bo nie tylko o saletre się rozchodzi. przecież przez ten rok wszystko lekko licząc wzrosło o min kilkadziesiąt procent i ta cena juz zostanie. podejrzewam ze i na nawozy raczej po 900 czy paliwo po 5 zł w dłuższej perspektywie nie ma co liczyć

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niech rzucają niech się dzieje strajki muszą czuć nasz oddech zaraz borowiki będą czatować przed domem  naszego pupila henia  następnym razem przyjadą producenci jabłek obrzucać go.... Chyba coś sie zadziało pewnie heniio zadzwonił do prezesa z kotem proteza mu się z nerwów telepała i ręka ale coś popchneli w temacie. Zaraz bedziemy musieli przeprosic jak mu ruskie pomogą ale ja tam nie wierzę na duże ruchy chyba że coś jeszcze sie wydarzy znacznego  .

 

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/pieniadze-i-prawo/doplaty-do-transportu-zboz-maja-oproznic-magazyny-jakie-stawki/?fbclid=IwAR3wieMnW2_UK6Nb5ls1FRkimxgahQR6csmA8I6qvPFrL1ZUzlyAFIPRJqI

Kolejna sprawa jeszcze tego glapinskiego trza usidlić cały rok wychodzi z ambony stopy procentowe podnosił i kredyty nam zdrożały to też dobry szkudnik

Edytowane przez MarekUA
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pięknie pszeniczka na matifie odbiła się od wsparcia na 245, prawie 6% na kontrakcie majowym. A jak pisałem wczoraj wieczorem że mamy dołek od którego się odbijemy i będziemy iść w górę to nie wierzyli. Pamiętajcie na giełdzie jak i w zyciu po to się kupuje tanio żeby sprzedać drożej. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, mds212 napisał:

kupujesz najtańszy chleb w biedrze i jeszcze masz wymagania. Na twoim miejscu bym się cieszył że wgl jest mąki nawet ukraińskiej a nie z jakiegoś gipsu z wypełniaczem

Gdzie wziołeś  że ja kupuje w biedrze i skąd ci się wzieło o wymaganiach Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i wtedy  odpowiedz Wystarczy minimum rozumu  by czytać ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przed chwilą, marek1977 napisał:

U mnie sąsiedzi wszystko wywlekli ,dwa tygodnie temu był ruch jak diabli.Tylko ja bidny został z towarem.

Witaj w klubie.  Ja wolę wywozić ziemniaki bo cena dobra i kiełek rośnie a pszenica czeka na maj jak ktoś będzie chciał kupić oczywiście w cenie  w jakiej sprzedaję ziemniaka 1500 zł t. w zwyż😉

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, PawelWlkp napisał:

No tak pilnować 3 miliony uchodzcow 5 mln ton zboża,   przerzut sprzętu wojskowego z polowy swiata i jeszcze całej opozycji która robi akcje typu ochojska. 

Nie ma w Europie kraju który sobie z jedną z tych spraw pojedynczo poradził. Ale już na jesieni będzie nowy rząd to wszyscy będą szczęśliwi. 

Nie interesuje mnie ich przerzut wojskowego sprzętu. Mogli nie otwierać granic. Teraz pieprzenie że zła unia kazała to oni muszą. A sądy jak unia kaze naprawic, to nie trzeba słuchać uni. Ile pieniędzy nam poszło koło nosa, z powodu ich głupich, aroganckich i bezmyślnych działań? Tak wszystko wina opozycji i Tuska. Obudź się w końcu. Kiedy oni zabiorą temu Tuskowi władze w Polsce? Bo co źle to wina Tuska i opozycji. 2 mld złotych na propagandę w TVP? Komu to potrzebne? Jak słucham takich ludzi, to mi się wydaje że coś jest z wami nie tak lub macie syndrom sztokholmski. Powtarzam po raz enty, na Po nigdy nie głosowałem. Na PiS głosowałem i się wstydzę tego i przepraszam was koledzy za swoje głupie zachowanie

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, michalsoft napisał:

Ta tylko Polska narzeka na zboże , z nie oficjalnego źródła duża partia polskich jajek cofnięta od Niemca bo zawierała niedozwolone substancje . Dobrze tym kurnikiem co kombinowali z kukurydzą i zbożem z UA

Wcale nie tak dobrze, bo teraz trafią na nasz krajowy rynek. Trzeba ujawniać tych co sprowadzali z UK i problem sam zacznie wygasać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna. Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.
      Dołącz do dyskusji na temat cen pszenicy w 2022 roku

      Aby prognoza była jak najbardziej fachowa i miała swoje faktyczne odzwierciedlenie, należy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione czynniki i uważnie je obserwować. Tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji na temat cen pszenicy w 2022 roku, gdzie fachowcy wymieniają się swoimi doświadczeniami. Wzajemna pomoc w szacunkach może okazać się nieoceniona, a późniejsza prognoza jeszcze bardziej realna, dlatego zapoznajcie się z tym, co do powiedzenia mają na ten temat rolnicy i dołączcie do dyskusji. Zapraszamy!
      Kontynuacja dyskusji:
       
    • Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2021 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2021 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2021 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2021 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy ARR, czyli Agencji Rynku Rolnego, która stara się określić, ceny pszenicy 2021 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.
      Dołącz do dyskusji na temat cen pszenicy w 2021 roku

      Aby prognoza była jak najbardziej fachowa i miała swoje faktyczne odzwierciedlenie, należy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione czynniki i uważnie je obserwować. Tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji na temat cen pszenicy w 2021 roku, gdzie fachowcy wymieniają się swoimi doświadczeniami. Wzajemna pomoc w szacunkach może okazać się nieoceniona, a późniejsza prognoza jeszcze bardziej realna, dlatego zapoznajcie się z tym, co do powiedzenia mają na ten temat rolnicy i dołączcie do dyskusji. Zapraszamy!
      Kontynuacja dyskusji: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/279526-ceny-pszenicy-2020/page/304/
       
    • Przez Matey
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2020 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2020 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2020 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2020 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy ARR, czyli Agencji Rynku Rolnego, która stara się określić, ceny pszenicy 2020 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.
      Dołącz do dyskusji na temat cen pszenicy w 2020 roku

      Aby prognoza była jak najbardziej fachowa i miała swoje faktyczne odzwierciedlenie, należy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione czynniki i uważnie je obserwować. Tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji na temat cen pszenicy w 2020 roku, gdzie fachowcy wymieniają się swoimi doświadczeniami. Wzajemna pomoc w szacunkach może okazać się nieoceniona, a późniejsza prognoza jeszcze bardziej realna, dlatego zapoznajcie się z tym, co do powiedzenia mają na ten temat rolnicy i dołączcie do dyskusji. Zapraszamy!
      Kontynuacja tematu z 2019 roku: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273036-ceny-pszenicy-2019/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v