Polecane posty

mds212    2145
rocknrollnik1 napisał:

wczoraj sms od prywaciarza 900 netto za konsumpcję. NBA

To prawda z tym ,że " kto pierwszy ten lepszy z tymi dopłatami do pszenicy? 

Zboża w okolicy już są w opłakanym stanie. Jakieś rzadkie się porobiły , duże wypalone plamy.

oczywiście. leć już składać bo tylko dla pierwszych będzie kasa a jak złożysz za późno to nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krawiec88    2

Prawda. Byłem w agencji składać ten wniosek. Nikt nic nie wie, dowiedzieli się ode mnie. Problemy z rejestracją wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161

Ludzie z okolic tej kachowki to martwią się co będą jedli. Wszystkie pola zniszczone, z cmentarza nieboszczyki powymywane, pływają po wierzchu. Tam jest dramat. Info od osoby, która ma tam rodzinę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4865
5 minut temu, rolnikon1989 napisał:

Ludzie z okolic tej kachowki to martwią się co będą jedli. Wszystkie pola zniszczone, z cmentarza nieboszczyki powymywane, pływają po wierzchu. Tam jest dramat. Info od osoby, która ma tam rodzinę 

Tak jest z powodziami w 1997 okolice Wrocławia było podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2145
11 minut temu, rolnikon1989 napisał:

Ludzie z okolic tej kachowki to martwią się co będą jedli. Wszystkie pola zniszczone, z cmentarza nieboszczyki powymywane, pływają po wierzchu. Tam jest dramat. Info od osoby, która ma tam rodzinę 

A w Afryce w wiosce obok wielkeigo drzewa Bambop musi isc na piechte 10 km po wode i kogo to obchodzi

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie te dopłaty,, 2200zl do hektara,, na epuap trzeba wejść w ten nabór 1czerwca - 14 lipca mam dobrze rozumieć i tam wniosek itd? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    170
rafaello5579 napisał:

Panowie te dopłaty,, 2200zl do hektara,, na epuap trzeba wejść w ten nabór 1czerwca - 14 lipca mam dobrze rozumieć i tam wniosek itd? 

2200 zł a nie 3000 zł miało być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4823
13 minut temu, rafaello5579 napisał:

Panowie te dopłaty,, 2200zl do hektara,, na epuap trzeba wejść w ten nabór 1czerwca - 14 lipca mam dobrze rozumieć i tam wniosek itd? 

Ale jakie zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

A ja mam pytanie o ponizszy punkt rozporządzenia i dopłatach:  Dziennik Ustaw - rok 2023 poz. 929

„9a. W przypadku gdy ze złożonych wniosków, o których mowa w ust. 2, wynika, że zapotrzebowanie na pomoc, o której mowa w ust. 1, przekracza łącznie kwotę 200 mln zł, do obliczenia wysokości tej pomocy stosuje się współczynnik korygujący. Współczynnik korygujący stanowi iloraz kwoty 200 mln zł i kwoty równej zapotrzebowaniu na tę pomoc wynikającemu ze złożonych wniosków oraz jest ustalany z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.";

Jak waszym zdaniem to wygląda i na ile tej pomocy będzie mozna liczyć. Może wypłacą po 50% przed wyborami zaliczki a po wyborach okaże się że więcej nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    2021
19 minut temu, kris82 napisał:

Wystawić im fakturę za pobyt w Polsce. 

Ale kto to zrobi?

Ten niby Polski rząd czy nasza niby rzekoma opozycja? Jedni na garnuszku są Żydów a drudzy Niemiec. Od początku pisałem że nic dobrego z pomocy banderowcom nam nie wyjdzie to słyszałem że ruska onuca jestem. Dopiero jak wszystko się sypie to przejrzeliście na oczy 🤔 za późno już ku°wa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, PAN88 napisał:

Ten niby Polski rząd czy nasza niby rzekoma opozycja? Jedni na garnuszku są Żydów a drudzy Niemiec.

Zapomniałeś o masonach wspomnieć.....😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5750

I jeszcze cyklistach. Ci to są najgorsi z najgorszych..... 

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5434

gadu gadu a ja dostałęm przed chwila telefon że Panie w agencji  twierdzą że wnioski na pszenice tylko osobiście należy składać..

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4823
15 minut temu, HORTUS napisał:

A ja mam pytanie o ponizszy punkt rozporządzenia i dopłatach:  Dziennik Ustaw - rok 2023 poz. 929

„9a. W przypadku gdy ze złożonych wniosków, o których mowa w ust. 2, wynika, że zapotrzebowanie na pomoc, o której mowa w ust. 1, przekracza łącznie kwotę 200 mln zł, do obliczenia wysokości tej pomocy stosuje się współczynnik korygujący. Współczynnik korygujący stanowi iloraz kwoty 200 mln zł i kwoty równej zapotrzebowaniu na tę pomoc wynikającemu ze złożonych wniosków oraz jest ustalany z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.";

Jak waszym zdaniem to wygląda i na ile tej pomocy będzie mozna liczyć. Może wypłacą po 50% przed wyborami zaliczki a po wyborach okaże się że więcej nie będzie?

We wszystkim taki punkt jest że może być współczynnik korygujący, a na ile można liczyć? najlepiej w ogóle nie liczyć żeby się samemu nie przeliczyć w liczeni na coś , co równie dobrze może nic nie być.

5 minut temu, Bartek933 napisał:

Panie w agencji  twierdzą że wnioski na pszenice tylko osobiście należy składać..

Oczywiście że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiak    28
13 godzin temu, jahooo napisał:

Wiecie jak sie ratuje topiącego się ?

Najlepiej udzielić mu pomocy nie wtedy, gdy zaczyna tonąć, ale gdy już opadnie z sił i idzie na dno.

Myślicie, że to barbarzyńskie ? A skąd, to najbezpieczniejsze dla ratownika. Osoba nieprzytomna to najlepszy egzemplarz - wyciągasz i holujesz do brzegu, a na brzegu bezpiecznie pomagasz.

Osoba świadoma rzadko współpracuje, a najczęściej w panice ciągnie na dno ratownika, próbując wejść mu na głowę.

W ten sposób często ginie i tonący i mało doświadczony ratownik

To, co nam w tej chwili pozostało, to zaczekać, aż Ukraina wyczerpie swoje siły i zacznie tonąć na poważnie. Wówczas przyjmie każdą pomoc bezwarunkowo i z pocałowaniem w rękę, bo obecnie zachowuje się jak ten topielec, który bezmyślnie próbuje wejść ratownikowi na głowę.

W interesie naszego kraju jest pozostawić granice zamknięte aż do skutku. Skoro UE nie chce dac pieniędzy na rekompensaty dla rolników za otwarcie granic z UA, to my ich nie otwieramy. Koniec , kropka.

Skończyły się kroplówki dla UA, bo dawca ma zapaść, tak trudno to zrozumieć ? A jak się ludzie wku.... to zablokują granicę z UA na amen i wtedy będzie problem.

I chciałbym zobaczyć, jak Błaszczak wyciąga wojsko - znaczy nasze "pospolite ruszenie" do ochrony granic

Dziekuje za  cenną  rade.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    255
18 minut temu, Bartek933 napisał:

gadu gadu a ja dostałęm przed chwila telefon że Panie w agencji  twierdzą że wnioski na pszenice tylko osobiście należy składać..

Rano byłem i na razie nic z tego bo system nie działa i nie można wydrukować potwierdzenia 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5434

z tym że na stronie internetowej agencji jest że można wysyłać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

***** ***

Co taki zmienny?

To zależy od tego która nogą wstajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj