yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

GABBER85    1630

Straszna cisza na forum, chyba padają Recordy w polu .... i trzeba naprawiać

  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    148
Napisano (edytowany)
Dnia 4.07.2024 o 23:18, Siedzacybyk napisał:

z tej wymienianki Reform najgorzej?🤕😀

Kolejność losowa, chodziło o to, że Provision miał najlepsze parametry z tego zestawienia, tak samo z plonem. Reform o dziwo rok temu wykręcił mi słabsze parametry od Donovana, który jest klasą B i do tego słabiej też sypał. Jak rozmawiałem z przedstawicielem to mi powiedział, że to niemożliwe, ale na jeden przyczepie miałem Dovoana, na drugiej Reforma i kazali mi drugi raz wjeżdżać z Reformem na wagę i z ceny utrącili jakieś 50 złotych. Najbardziej zależy im na glutenie potem białku i gluten zaważył. 

 

 

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2563
2 godziny temu, boogie7 napisał:

Miejscowy obszarnik wjechał wczoraj w rzepak, ale zjechał, a dziś od południa koszą pszenicę na całego 🙆

Ja dziś skończyłem rzepak , a jutro jeśli pogoda pozwoli w jezdżam w pszenicę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    399

Moja pszenica jeszcze zielona ale u sąsiada za miedzą to ziarno twarde że nie da zie przegryźć, wszystko doszło w jednym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    87

Brałem Arkadię i gentelman ale nie równo dojrzewa w cieniu lasu się połozył i jeszcze zielony a na reszcie pola już kłosy w dół i ziarno twarde 3 tygodnie wcześniej niż zwykle zwykle zaczynałem 25 lipca pszenżyto awokado też już kłosy w dół i ziarno twarde ale też nie równo dojrzewa i odnawia się wolę poczekać niech trochę słoma skruszeje bo w Arkadię ciężko kłos ręką rozetrzeć i zostaje pszenica w portkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    550
33 minuty temu, mysza103 napisał:

Ja dziś skończyłem rzepak , a jutro jeśli pogoda pozwoli w jezdżam w pszenicę 

Mój kombajnista dziś dopiero wjechał u siebie w rzepak, jutro deszcz, więc nie wcześniej jak wtorek/środa w rzepak. Pszenice jeszcze kłos nie "wisi", ziarno też nie zupełnie twarde, szczególnie Banatus. Apostel po rzepaku i Impresja po pszenicy, bardziej już wzięło, ale to tez jeszcze nie "to". Wyjątkiem są wypaleniska, ale nikt nie będzie wykaszał osobno takich placków po kilkanaście/kilkadziesiąt m2. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2377

Bez triazola w t 2 ale nadal mam wrażenie ze coś przypala pszenice . Wszystko robione wieczorami lub rano , mikro ograniczone do t1 . Najsilniej przypalił chyba triazol z medaxem ale możliwe ze oprysk zrobiony przy t1 mógł mieć skutki do liścia flagowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    399

hmm triazole mają właściwości regulacyjne łanu do tego medax... kto wie ale z drugiej strony na t1 a flagowy to odległe fazy rozwojowe więc nie powinno mieć wplywu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2547

U mnie Spirella praktycznie gotowa do zbioru, są jakieś nowości z bardzo wczesnych pszenic? Oczywiście ostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
respecto088    20

Ja w tym roku będę szukał też czegoś nowego, a może ktoś z was ma pszenicę Rotax? Z opisu ciekawa i zimotrwałość na 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    247

Znajomy wykosił spirelle kilka dni temu ziarnko ładne grube gluten 32 ale mówił że ile by jej nie namaścił to 6t nie przekroczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3717
54 minuty temu, respecto088 napisał:

Ja w tym roku będę szukał też czegoś nowego, a może ktoś z was ma pszenicę Rotax? Z opisu ciekawa i zimotrwałość na 5.

Kłos ładny , ale dla mnie za słabe wyleganie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9606
Napisano (edytowany)
53 minuty temu, king12 napisał:

Znajomy wykosił spirelle kilka dni temu ziarnko ładne grube gluten 32 ale mówił że ile by jej nie namaścił to 6t nie przekroczy 

wolę nawozić na 6t i mieć 6t jakościowej po 900 netto zebranej przed deszczami niż nawozić na 8t, zebrać 7t paszowej po 600 brutto po deszczach

Edytowano przez jahooo
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3717
Napisano (edytowany)

U nas ma padać od czwartku niby i to sporo , więc te rychłe odmiany dostaną po du...e , bo do czwartku nikt nie wykosi,

Tu niema reguły wole taka co da 8-10 ton i ma parametry

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
13 godzin temu, krilan06 napisał:

U mnie Spirella praktycznie gotowa do zbioru, są jakieś nowości z bardzo wczesnych pszenic? Oczywiście ostki

U mnie wczoraj 12 spirella ale rzepak młóciłem a w noc popadało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    247

Ma lub miał ktoś Dybaj odmianę?Jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    39

długo zielona, późna, dość zdrowa, wrażliwa na przymrozki późno wiosenne, puste kłosy, ciężko się czubki obijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    247
Napisano (edytowany)

Nooo to mnie pocieszyłeś🫣. Miałem brać od znajomego .Zaraz podjadę jednak te 20km i zobaczę 

To co w takim razie polecacie?Muszę zmienić swój materiał siewny bo niestety stoklosa się trafia

Edytowano przez king12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
respecto088    20
1 godzinę temu, king12 napisał:

Ma lub miał ktoś Dybaj odmianę?Jakieś opinie?

Mam drugi rok. Kłosy długie, nabite, ziarno grube, rośliny dość wysokie potrzebna konkretna regulacja a najlepiej na dwa razy, trzeba ją wcześnie siać bo przy późnym siewie na wiosnę słabo się krzewi, nie lubi słabej ziemi. 

Jak z Syngenty to póki co polecam Landricha, już kilka osób które ją widziało na moim polu pytało "ło kurde a co to za pierun". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    399

Mam Dubaj pierwszy rok i jest wysoka i jeszcze zielona kiedy inne już końca wegetacje. Ale z tym zdziwieniem sąsiadów to racja, okto nie przejedzie tot ylko oczy robi. Oby tak sypala jak wygląda hehe


MaXtzTS napisał:

długo zielona, późna, dość zdrowa, wrażliwa na przymrozki późno wiosenne, puste kłosy, ciężko się czubki obijają

puste klosy z powodu przymrozków wiosennych ? Nie bardzo rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    68
28 minut temu, respecto088 napisał:

Mam drugi rok. Kłosy długie, nabite, ziarno grube, rośliny dość wysokie potrzebna konkretna regulacja a najlepiej na dwa razy, trzeba ją wcześnie siać bo przy późnym siewie na wiosnę słabo się krzewi, nie lubi słabej ziemi. 

Jak z Syngenty to póki co polecam Landricha, już kilka osób które ją widziało na moim polu pytało "ło kurde a co to za pierun"

Masz może fotkę landricha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1505    4

Też bym chętnie zobaczył jak wygląda bo szukam jakieś odmiany do siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Nexter777_1
      Witam chciałbym zapytać jaki by był najlepszy poplon pod pszenicę ozimą albo jaka najlepsza mieszanina poplonowa pod właśnie pszenicę ? Co polecacie sprawdzonego ?
    • Przez Nexter777_1
      Witam jaki najlepszy poplon polecacie albo mieszankę poplonową pod pszenicę ozimą.
      Macie jakieś sprawdzone poplony?
    • Przez wielkiwojownik
      Witam występuje na moim terenie ( Podkarpackie) problem ze śniedzią w pszenicach, nie jest to jakaś poważna inwazja ale trafiają się pojedyńcze kłosy porażone tym tzn powiedzmy na 3 metry kwadratowe znajdzie sie jedna roślina taka mała niewyrośnięta z czarnymi ziarenkami jak się rozetrze w palcach to śmierdzi rybą ale występuje to tylko na glebach ciężkich typu rędzina. Jeżeli jest pole mozaikowe część powiedzmy rędziny częśc piaskowej a częśc jakiejś normalnej ziemi to ta śniedź jest tylko na rędzinie pszenica siana z kwalifikatu czy swoja zaprawiana najlepszymi zaprawami  nie ma reguły i tak to wyskoczy robione są płodozmiany jęczmień ozimy i jary , rzepak, soja, groch, kukurydza wychodzi że pszenica jest siana co 2-3 lata. jak temu zaradzic żeby się tego pozbyc? i dlaczego to występuje tylko na rędzinie ? bo podobno z jednego takiego kłosa może się to rozprzestrzenić na większą powieżchnie 
    • Przez Bartekh
      Dzień dobry, 
      Mam pytanie, czym mógłbym zwalczyć  przytulię w pszenicy w fazie, w której jest ona już wykłoszona? W sklepie polecono mi środek minstrel, jednak w zaleceniach ma napisane, aby go stosować do fazy liścia flagowego, pytanie czy nie zaszkodzi pszenicy w późniejszych fazach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj