superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2024

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymon09875    10572
15 godzin temu, wojtal24 napisał:

tylko ze on bez napędu

 

ja też się zastanawiam mocno nad nią

 

Skoro chce pomocnika sam nie wie do czego 🤔 

Czy ten napęd jest konieczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    81
2 godziny temu, szymon09875 napisał:

Skoro chce pomocnika sam nie wie do czego 🤔 

Czy ten napęd jest konieczny ?

Wydaje mi się że lepiej mieć niz nie mieć nawet do oprysku d*pę ratował napęd nie raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    836

Dokładnie, sam mam c330 do oprysków i chętnie bym zamienił na coś 4x4 tylko jaki będzie palił tyle co c330🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1615
Napisano (edytowany)

Potrzebuje doradztwo,    jakie dysze płaskostrumieniowe przemysłowe  czy inne mogą zrobić taki efekt jak w myjce ulicznej i jaka pompa wydoli przy zastosowaniu np 5 dysz  szerokośc robocza 2m, czy  zwykłą od opryskiwacza   powinna dać radę ? tam lpioszą 1200l/m  popmpa odśrodkowa, ale to pewnie przy pełnej curvie

https://www.aebi-schmidt.com/pl-pl/produkty/arctic/myjki-uliczne/scw/

 

coś podobnego , ale więszy strumien żeby szedł:

https://www.serafin-maszyny.com/listings_portfolio/myjka-uliczna-do-ciagnika-rolniczego/

O, coś takiego  https://sklep.korbanek.pl/produkt/c890751-myjka-uliczna-600-l/

ale chce za 1/5 ceny zrobić

 

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    81
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

Dokładnie, sam mam c330 do oprysków i chętnie bym zamienił na coś 4x4 tylko jaki będzie palił tyle co c330🤔

Myślę że coś z silnikiem Perkinsa spali mało ja mam np farmtrac i przy lekkiej pracy mało pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12660
Grzechooo napisał:

Dokładnie, sam mam c330 do oprysków i chętnie bym zamienił na coś 4x4 tylko jaki będzie palił tyle co c330🤔

weź🤦 a ile godzin rocznie pryskasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1756
4 godziny temu, Grzechooo napisał:

Dokładnie, sam mam c330 do oprysków i chętnie bym zamienił na coś 4x4 tylko jaki będzie palił tyle co c330🤔

Lampo 50.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    46

Z jakiego ogłoszenia polecacie siewniki do poplonu? Chodzi mi o te najtańsze za ok 2k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    836
jacek1296 napisał:

Lampo 50.

myślałem właśnie nad takim, ale wiesz sentyment do c330 pozostaje a czwartego ciągnika nie potrzebuję. Tak czy siak jak żałuję do pełna zbiornik paliwa (ok30l) i jak jest sucho w polu to z opryskiwaczem 1000l na tym paliwie obracam 3x oprysk na arealale 20ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    836

jakby był fabrycznie montowany to bym się zastanowił a tak to rzeźba w 💩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1535

Wgl czy ten napęd na przód aż tak potrzebny przy opryskach? I tak przyczepność będzie taka sobie bo pełny tył swoje robi, do tego w bagno kto pryska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    836

Najgorsze są pierwsze wjazdy z nawozami i opryskiem, ogólnie mam pola w dołkach a ostatnie lata są mokre, w tym roku pierwszą dawkę azotu na pszenicę dawałem w pierwszej dekadzie kwietnia bo nie dało rady wcześniej. Jak nie ma napędu na przód to przednie koła robią za hamulec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1756
4 godziny temu, Grzechooo napisał:

myślałem właśnie nad takim, ale wiesz sentyment do c330 pozostaje a czwartego ciągnika nie potrzebuję. Tak czy siak jak żałuję do pełna zbiornik paliwa (ok30l) i jak jest sucho w polu to z opryskiwaczem 1000l na tym paliwie obracam 3x oprysk na arealale 20ha.

Wsiądziesz w lampka to Ci sentyment minie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    182

Mi tam nic nie hamują przednie koła, jak nasypie cały bigbag, mimo prawie 100kg dociążenia, na początku przód ledwo muska ziemi 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Steyerek8100    59
ZetorMisio napisał:

Jaki rozstaw śrub???

Mierząc od środka dziury to w pionie jest 10 cm a po przekątnej 19 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4434
5 godzin temu, Tigon napisał:

Wgl czy ten napęd na przód aż tak potrzebny przy opryskach? I tak przyczepność będzie taka sobie bo pełny tył swoje robi, do tego w bagno kto pryska?

Pewnie, że tak. Oprysk w październiku/listopadzie to już różnie może być miejscami na polu. Możesz mieć dołki, możesz mieć glinę - miejsca, gdzie z wierzchu może być sucho, ale pod spodem grząsko. Zawsze lepiej napęd mieć, jak nie mieć. Przynajmniej ja, od kiedy mam ciągniki z przodem, to ani razu, przy żadnym zabiegu nie przeszło mi przez myśl, że "ale czy mi ten napęd taki potrzebny do czegoś?" Do tego często gęsto ciągnik, który robi opryski, robi też nawożenie, a tu już chyba każdy się zgodzi, że napęd się przydaje bardzo często 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12660

często ciągnik co z opryskiwaczem to i z rosiewaczem a tu to bez 4x4 może być istra lipa 🤪 bez napędu to po asfalcie lub betonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    470

Najlepiej taki jaki masz w innych ciągnikach. Ale hipol mu wystarczy do szczęścia.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez SimmonsNalani
      Jak mogę łatwo połączyć kilka plików PDF w jeden dokument? Czy istnieje narzędzie online, które umożliwia łączenie plików PDF bez skomplikowanych procedur, nawet dla początkujących?
    • Przez lilyian
      Witam wszystkich, przyjaciele, proszę o podanie mi jakiegoś portalu, który pomoże mi czytać prawdziwe wiadomości, aby nie były fałszywe, aby nie oszukiwać ludzi, tak jak je rozumiem.
       
    • Przez Ursuss12345
      Dzień dobry,
      sprzedam - zrywaną w sposób ręczny - porzeczkę czarną.
      Na plantacji nie były stosowane żadne nawozy itp.
      Cena 11 zł/kg - odbiór w Skrzydlnej, Raciechowicach, Szczyrzycu, Dobczycach (i innych okolicznych wsiach).
      Ewentualnie odbiór też w Krakowie; w Nowej Hucie (wtedy cena 12 zł/kg).
      Porzeczka jest uprawiana w sposób ekologiczny, dlatego jest bardzo zdrowa Idealna na rozmaite przetwory - jak choćby soki, dżemy itp.
      Kontakt: 579-470-679
      Miłego dnia
      Pozdrawiam
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj