konteno

Pogoda rolnicza w 2024 i nie tylko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Popier96    277

A po ludziach? Germaniec się sprawował? Szybciutko tam u was. U nas jeszcze młócka trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    6526
51 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Nie jeszcze

Narazie pieniędzy z młocki liczę

Tamto to mała kasa

Coś odłóż na przyszły rok w razie by się germaniec rozdupcyl albo wprowadza patriotyczne przepisy o złomowaniu germancow xD tylko Bizony będą kosić

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15976
13 minut temu, Popier96 napisał:

A po ludziach? Germaniec się sprawował? Szybciutko tam u was. U nas jeszcze młócka trwa.

P0 ludziach  też

 już nie widać by gdzie co było na P0lu

Germaniec bezawaryjny

Raz tylko spinka się podpięła i łańcuch spadł. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14960
38 minut temu, slawek74 napisał:

kupisz kupisz... większy obrót to coś ukręcisz 🤭 tera takie to grosze 🤪

Klotnia dziś była o ten egzemplarz 🤣

Screenshot_20240726_223221_Facebook.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    277
2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

P0 ludziach  też

 już nie widać by gdzie co było na P0lu

Germaniec bezawaryjny

Raz tylko spinka się podpięła i łańcuch spadł. 

To lux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    5414

Porobione na usługach...

20240727_121835.jpg

42 minuty temu, Popier96 napisał:

A po ludziach? Germaniec się sprawował? Szybciutko tam u was. U nas jeszcze młócka trwa.

Ostatnie śpiochy koszą albo bambry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1108
34 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

P0 ludziach  też

 już nie widać by gdzie co było na P0lu

Germaniec bezawaryjny

Raz tylko spinka się podpięła i łańcuch spadł. 

Ja jeszcze 9ha do skoszenia i nie tylko moje zboże jeszcze stoi a jest jeszcze sporo na polach.

Deszcze i częste awarie bizona i żniwa się przeciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    13290
1 godzinę temu, gregor1284 napisał:

Coś Ty wymyślił? Tu trza myśleć o kolejnym żuku ale trochę innych wydatków mi się szykuje i znów passata nie kupię...

To co na dachu i drabinka do sprzedania. A ty coś kiedyś o drobce z żuka myślałeś.

SAVE_20240726_090644.jpg

A i jeszcze fajna zabudowa warsztatowa ze środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3174

ja wlasnie skonczylem zimowe- pszenzyto jako-tako, zyto -nie warto wspminac-lepiej piaskownie zrobic.dobrze ze onw jest.

pszenica roznie- jak w normie tegorocznej raz ponizej -ale tam woda stala pol roku..

owies -de heus po 500 proponuje, pszenica-po badaniach -paszowa-700-750 ceny netto.

w tym roku ani pszenzyta ani jeczmienia im sie nie chcialo dac na relacje 🤣

https://www.facebook.com/PielgrzymkaGoralskaNaJasnaGore

5 godzin temu, superfarmer02 napisał:

A te 5000 belek to ręcznie wrzuciłeś? 

widel do gnoju.. troche swin jeszcze choduje i dzieci przyjezdzaly wyrzucac...dopiero w tamtym roku na jesien zaczalem sam .

5 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Co ty ciągle z tym porożem, tak Ci twoje przeszkadza że myślisz że każdy inny też je ma ??? Że ty jesteś rogacz to nie znaczy że każdy xD w sumie się nie dziwię twojej kobicie, jak taki ciec jedyne co jej proponuje to wycieczka śmierdzącym autobusem, na obiad zyduje i bierze kanapki, na lokum z łazienką zyduje i kąpie się po MOP-ach, nie dziwota że znalazła sobie prawdziwego faceta a nie ciecio-praczko-gotowaczko-sprzataczke xD

gdyby ktos nie czytal jego dawnych  postow- zona go zostawila niedlugo po slubie 🤣 wiec ten rogacz to nie moj wymysl.

prawdziwy facet-samotny jezdziec na motocyklu 🤣


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1108

2 tony węgla kostki za 2 tysie dobra cena? Trzeba jechać oglądnąć i dać zaliczkę. Założyli pompę ciepła i wungiel sprzedajo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    6526
Napisano (edytowany)
11 minut temu, jacus napisał:

gdyby ktos nie czytal jego dawnych  postow- zona go zostawila niedlugo po slubie 🤣 wiec ten rogacz to nie moj wymysl.

prawdziwy facet-samotny jezdziec na motocyklu 🤣

Nigdy nie pisałem pajacu że mnie żona po ślubie zostawiła xD Ten rogacz to twoja bajeczka, nie moja wina że Ci twoja baba rogi przyprawiła i teraz u wszystkich się tego doszukujesz. Jedyne co pisałem, to że moje pierwsze małżeństwo zakończyło się rozwodem, ale nigdy z jakiego powodu, może to ja byłem ten co sobie znalazł inną pajacu, a może po prostu nikt nikogo nie puścił kantem ...

I nie zawsze jeżdżę sam, nieraz jeździ ze mną moja żona, tylko rzadko, bo ktoś jednak z dzieciakami zostać musi ...

A po za tym, ze mnie żona nie zrobiła sobie pantofla piorąco-sprzątająco-gotującego ... Pani Domu Jacuś, jak Marysia z słynnego filmu xD Jesteś jednym wielkim pośmiewiskiem ... Te kobity co się za Tobą niby oglądają to chłopie nie dlatego że są Tobą zainteresowane, tylko z politowaniem patrzą na taką ciecią ciotę ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14960
10 minut temu, 6465 napisał:

To co na dachu i drabinka do sprzedania. A ty coś kiedyś o drobce z żuka myślałeś.

SAVE_20240726_090644.jpg

A i jeszcze fajna zabudowa warsztatowa ze środka.

Tamto to była porządna drabka. W szczeble z tej to nikt nie uwierzy że archanioł gabroel po nich łaził 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3220

placek nie bez powodu za kucharkę robi ...pogodził się z losem rogacza bo kto inny by na to poszedł 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    752
5 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Nigdy nie pisałem pajacu że mnie żona po ślubie zostawiła xD 

No jak cię nie zostawiła, jak pisałeś, że drugiej jeszcze wtedy nie znałeś. Fakty przeczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    6526
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, Kowalsky30 napisał:

No jak cię nie zostawiła, jak pisałeś, że drugiej jeszcze wtedy nie znałeś. Fakty przeczą

No drugiej nie znałem. Ale co to zmienia, nie trzeba się rozwodzić bo ktoś kogoś ma ... Zwyczajnie to nie było to, ona myślała że życie na wsi wygląda inaczej, ja też dokonałem złego wyboru, teraz jeszcze lepiej to widzę z perspektywy czasu, lepiej się czasem rozstać niż męczyć całe życie ... Za młody człowiek był jak się pierwszy raz ożenił, a potem jak przyszło prawdziwe życie to zobaczył że nic z tego dobrego nie wyjdzie i prędzej czy później się to rozsypie, więc lepiej szybciej i każdy może sobie od nowa życie układać...

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1140
31 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Porobione na usługach...

20240727_121835.jpg

Ostatnie śpiochy koszą albo bambry...

Wilgoci nie brakuje @Chłoporobotnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    752
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

No drugiej nie znałem. Ale co to zmienia, nie trzeba się rozwodzić bo ktoś kogoś ma ...

W 99,9% facet zostawia kobietę dla innej. Statystycznie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    6526
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, Kowalsky30 napisał:

W 99,9% facet zostawia kobietę dla innej. Statystycznie... 

To są tylko statystyki ... Pierwszy ślub brałem to miałem niewiele ponad dwudziestkę, człowiek był młody i głupi ... Nie widział pewnych rzeczy które wyszły po ślubie i sprawiłyby że to całe małżeństwo by się i tak rozleciało. Lepiej było się rozstać i niech każdy idzie w swoją stronę ...

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9606
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

To są tylko statystyki ...

Statystycznie ja i mój pies mamy po 3 nogi.  i co z tego wynika ?

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    277
Napisano (edytowany)
41 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Porobione na usługach...

20240727_121835.jpg

Ostatnie śpiochy koszą albo bambry...

Em, ja wczoraj dopiero skończyłem. A bambry to na całego koszą. Zboża jeszcze sporo po polach.

Znajomy pisze, że pszenica wczoraj 15,5% miała, dzisiaj z rana podobno 15,2%. Ale ja już skosiłem i spokój, może nie będzie się grzała. Zresztą, na pryźmie to odda troche bo w upał koszona.

Edytowano przez Popier96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    6526
Przed chwilą, Popier96 napisał:

Zboża jeszcze sporo po polach.

U mnie już pusto po okolicy, ścierniska już w większości nawet pouprawiane ... Jesień się zrobiła na polach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    277
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

U mnie już pusto po okolicy, ścierniska już w większości nawet pouprawiane ... Jesień się zrobiła na polach ...

Tak jak dodałem wyżej, dzisiejszy pomiar z rana 15,2% pszenica. Wczoraj pszenica ok 15,5%. Dwa dni padało w tym tygodniu. A kombajny na polach dopiero od piątku, soboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    6526
Przed chwilą, Popier96 napisał:

Tak jak dodałem wyżej, dzisiejszy pomiar z rana 15,2% pszenica. Wczoraj pszenica ok 15,5%. Dwa dni padało w tym tygodniu. A kombajny na polach dopiero od piątku, soboty.

A u mnie prawie od 2 tygodni nie pada, może jakaś jedna mżawka i tyle. Ścierniska robiłem zaraz po niedzieli to do tej pory nawet kropla na to nie spadła ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    277
Przed chwilą, Tomasz0611 napisał:

A u mnie prawie od 2 tygodni nie pada, może jakaś jedna mżawka i tyle. Ścierniska robiłem zaraz po niedzieli to do tej pory nawet kropla na to nie spadła ...

cóż... Byłem ziemniaki podebrać na obiad z rana to w dołku gniją. W środę padało całe przedpołudnie i na koniec dnia znów dwie ulewy przeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez SimmonsNalani
      Jak mogę łatwo połączyć kilka plików PDF w jeden dokument? Czy istnieje narzędzie online, które umożliwia łączenie plików PDF bez skomplikowanych procedur, nawet dla początkujących?
    • Przez lilyian
      Witam wszystkich, przyjaciele, proszę o podanie mi jakiegoś portalu, który pomoże mi czytać prawdziwe wiadomości, aby nie były fałszywe, aby nie oszukiwać ludzi, tak jak je rozumiem.
       
    • Przez Ursuss12345
      Dzień dobry,
      sprzedam - zrywaną w sposób ręczny - porzeczkę czarną.
      Na plantacji nie były stosowane żadne nawozy itp.
      Cena 11 zł/kg - odbiór w Skrzydlnej, Raciechowicach, Szczyrzycu, Dobczycach (i innych okolicznych wsiach).
      Ewentualnie odbiór też w Krakowie; w Nowej Hucie (wtedy cena 12 zł/kg).
      Porzeczka jest uprawiana w sposób ekologiczny, dlatego jest bardzo zdrowa Idealna na rozmaite przetwory - jak choćby soki, dżemy itp.
      Kontakt: 579-470-679
      Miłego dnia
      Pozdrawiam
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj