jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

v11    1032
9 minut temu, hubertuss napisał:

No fakt robili kazali rolnikom trzymać zboże nie sprzedawać by było miejsce na Ukraińskie. A Wojciechowski to nawet unijny zielony ład przepisał z programu pisu. Dobre sobie pis robił coś dla rolników. Nie rozśmieszaj mnie. Jedyne co pis robił dla rolników to pranie mózgu.

Możesz sobie zawijać co tam chcesz ale kraje Europy zachodniej które wcześniej kupowały zboże z Polski kupują je teraz z UA.

Kto jak kto ale ty mnie uświadamiać nie musisz dziś są problemy dzisiejsze i zbawca nic nie chce robić z wyjątkiem durnych tłumaczeń 

3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Póki mam stare zasady to tylko są czysto teoretyczne rozważania, magazyn energii na starych zasadach jest bezsensowny ;) 

Za 10 12 lat mogą być zupełnie inne rozliczenia -mnie żadne magazyny nie ratują bo całą nadwyżkę zjadam suszarnią w miesiąc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    2007

to w normie jak na 4 cylindry - no może mógł mieć jakie 4,2. Bo kubota w 4 cylindrach i ponad sześciu litrach to jakaś już okrętowa wersja.


Tomasz0611 napisał:

3 minuty temu, Desperado napisał:

Na Polsacie w wydarzeniach minister o odmrożeniu cen prądu, zaraz Wam uśmiech uśmiechniętej zmiany bokiem wyjdzie.   xD

No bardzo wyjdzie, jak panele produkowały tak będą produkować xD zresztą, cena na giełdzie to teraz 450zl/MWh a nie 2000 jak za poprzedniej władzy ... Pomoc po prostu nie jest potrzebna bo to taniej niż stawka zapisana w ustawie ...

Cena giełdzie było i 340 jak pamiętam ale wiało.... el Ninio zmienia się w rodzaj żeński - słońca może być mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4865
Napisano (edytowany)
14 minut temu, v11 napisał:

Kto jak kto ale ty mnie uświadamiać nie musisz dziś są problemy dzisiejsze i zbawca nic nie chce robić z wyjątkiem durnych tłumaczeń 

Za 10 12 lat mogą być zupełnie inne rozliczenia -mnie żadne magazyny nie ratują bo całą nadwyżkę zjadam suszarnią w miesiąc 

Chyba jednak musze skoro nie rozumiesz co się dzieje na rynku i piszesz o świstakach. Zboże z UA zalewa nie tylko rynek polski ale i europejski. Wielu krajom jak np Hiszpanii z liczną hodowlą trzody chlewnej ta sytuacja jest na rękę. A co za tym idzie zboże z Polski nie ma tam czego szukać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    2007
v11 napisał:

dokładnie tak należało zakładać amortyzację  tyle że ja sobie montowałem na jedną instalację kupiłem w Polsce a na drugą instalację na Słowacji  było 30% taniej w sumie psie koszty i chyba zamontuje pompę żeby nie dać gnojom nadprodukcji  

3 minuty temu, hubertuss napisał:

DO PL już i tak pewnie mało co idzie. Większość co jedzie pociągami to kraje zachodniej Europy. A jak zamknie granice to stracimy mówią to sami Ukraińcy bo mamy dodatni bilans handlowy z UA jeśli chodzi o żywność.

Tu już nie chodzi po polski rynek. Problem jest w tym, że to co wcześniej od PL kupiła np Irlandia czy Hiszpania teraz kupuje od UA.

A świstak siedzi i zawija to w sreberka 

jaką mroźnie albo chłodnię pompa ciepła dobrze działa w systemach niskotemperaturowych i nawet jak masz podłogówki to i tak kotłownia będzie potrzebowała miejsca i nietanich gameli... Dobrze gdybyś ktoś Ci to zaprojektował. Ale zaprojektował a nie poskładał na oko z internetu i się nie podpisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4768
49 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Prądu zużywałem sporo, wtedy jak montowałem to mi już się amortyzowało w ciągu 6 lat, ale obecne czasy skróciły ten okres o jeden rok, po sezonie 2024 koszt inwestycji się prawdopodobnie zwróci, potem już będzie zarabiać. Ale ja jestem tylko głupi propagandysta ... To pewnie i w sprawię paneli muszę kłamać, lepiej czekać na rządowe dotacje do prądu xD 

ja się zapóźniłem i to się nie opłacało jak była hiperinflacja a teraz idą znowu  w dół 10kv to chyba teraz 30tyś +- a wtedy ponad 60 ... chyba w tym albo na przyszły rok bd montował  

16 minut temu, DTaras napisał:

to w normie jak na 4 cylindry - no może mógł mieć jakie 4,2. Bo kubota w 4 cylindrach i ponad sześciu litrach to jakaś już okrętowa wersja.

ale jeszcze starsza wersja miały 6 cyl w nowych wersjach co teraz bd to do 170km 4 cyl bd 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    6547

@Roman176 bo teraz to już mało opłacalne, niech jeszcze wprowadzą te rozliczanie minutowe albo i sekundowe to bez magazynu energii panele będą bez sensu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4768
43 minuty temu, jacus napisał:

romus -a kto bedzie w dowodzie wpisany ??? matka ??🤣 czy firma 🤣

ja ośle , co ma to tego matka  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    2007
v11 napisał:

7 minut temu, Tomasz0611 napisał:

U mnie przy cenach energii z 2020 miało się zamortyzować w trochę ponad 6 lat, ale że prąd zdrożał to ten okres skrócił się do 5 lat ...

Myślałem nad magazynem energii, ale na razie to nie ma sensu, kiedyś się kupi jakąś bateryjkę z autka elektrycznego jak już przestaną być modne i z tego się zrobi magazyn energii ...

Co ci da magazyn może wiosna lato jak nie ma poboru ale jak zimą trzeba to brak jedynie ci na starych zasadach  są do przodu pozostali to ponoć porażka a ja na miesiąc przed nowymi zasadami podpisałem nową umowę tak że jak dożyje to wykorzystam 14 lat i 11 miesięcy 

Możesz przyjąć emergię z sieci jak będzie cena ujemna biorąc za to jasę i oddać podczas porannej lub wieczornej doliny też za kasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4768
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

@Roman176 bo teraz to już mało opłacalne, niech jeszcze wprowadzą te rozliczanie minutowe albo i sekundowe to bez magazynu energii panele będą bez sensu

jeśli jest auto zużycie to się opłaca nie opłaca się rodzinom co używają 2000/3000  klimy nie klimy pompa u mnie bd się opłacało   

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    2007

Możesz też sobie spożytkować magazyn do zmniejszenia mocy zapotrzebowanej co obniża koszt energi bo przesył zdrożalbył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    6547
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, Roman176 napisał:

jeśli jest auto zużycie to się opłaca nie opłaca się rodzinom co używają 2000/3000  klimy nie klimy pompa u mnie bd się opłacało   

Wątpię że będzie Ci się opłacało sprzedawać prąd latem 10gr/kWh aby kupić go zimą do pompy ciepła za 1zł/kWh ... Trzeba stawiać magazyn energii aby zamiast sprzedawać w dzień po 10gr/kWh sprzedać w nocy po 50gr/kWh ...

U mnie latem chodzi mała chłodnia, sporo czasu chodzi pompa od nawadniania a i tak autokonsumpcja chyba tylko 36% ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032
7 minut temu, Tomasz0611 napisał:

@Roman176 bo teraz to już mało opłacalne, niech jeszcze wprowadzą te rozliczanie minutowe albo i sekundowe to bez magazynu energii panele będą bez sensu ...

no bez przesady bilansowanie od 1 kwietnia 22 jest godzinowe i tak ma zostac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    2007

i

Roman176 napisał:

jeśli jest auto zużycie to się opłaca nie opłaca się rodzinom co używają 2000/3000  klimy nie klimy pompa u mnie bd się opłacało    

Przy niskim zużyciu zrezygnowałbym z instalacji 3f na rzecz 1f i tam wpierdzielił całą moc plus 5-6kWp paneli w łańcuchach ustawieniu wschód zachód. Falownik do 4kW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032
4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Wątpię że będzie Ci się opłacało sprzedawać prąd latem 10gr/kWh aby kupić go zimą do pompy ciepła za 1zł/kWh ... Trzeba stawiać magazyn energii aby zamiast sprzedawać w dzień po 10gr/kWh sprzedać w nocy po 50gr/kWh ...

U mnie latem chodzi mała chłodnia, sporo czasu chodzi pompa od nawadniania a i tak autokonsumpcja chyba tylko 36% ...

w nocy chyba po 5 gr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    2007

Bo w nocy to się ładuje wszystko co można..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032

Tam się zastanawiamy ile zł za kwh  a jak przyjdzie rozliczać w rublach 

1 minutę temu, DTaras napisał:

Bo w nocy to się ładuje wszystko co można..

ja mam juz i tak przekombinowane 3 liczniki zsynchronizowane przełączanie z g 11 na g 12 zależy od potrzeb i jeden w razie gdyby skarbówka chciała dochodzić skąd prąd na mieszkanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3174

ciekawe ile te korzystne zasady beda trwaly ??

widze ze jeszcze ludzie montuja w okolicy..u nas ja na razie siec przyjmuje wszystko.

15 minut temu, Roman176 napisał:

ja ośle , co ma to tego matka  

przepisala ci juz gospodarstwo ??

13 minut temu, Roman176 napisał:

jeśli jest auto zużycie to się opłaca nie opłaca się rodzinom co używają 2000/3000  klimy nie klimy pompa u mnie bd się opłacało   

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób

z rodzinnego albumu masz tego pana pod wasem ?? na scianach domu ile mieliscie jego portretow ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4823
58 minut temu, hubertuss napisał:

No fakt robili kazali rolnikom trzymać zboże nie sprzedawać by było miejsce na Ukraińskie. A Wojciechowski to nawet unijny zielony ład przepisał z programu pisu. Dobre sobie pis robił coś dla rolników. Nie rozśmieszaj mnie. Jedyne co pis robił dla rolników to pranie mózgu.

Możesz sobie zawijać co tam chcesz ale kraje Europy zachodniej które wcześniej kupowały zboże z Polski kupują je teraz z UA.

Pranie mózgu to ci PO zrobiło, nawet nie wziąłeś karty na referendum.   xD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032
2 minuty temu, jacus napisał:

 

z rodzinnego albumu masz tego pana pod wasem ?? na scianach domu ile mieliscie jego portretow ??

A dlaczego mieliście - mamy wytapetowane całe ściany ,rodzinne kapliczki gdzie siedząc w skupieniu słuchamy intrygujących przemówień - obchodzimy uroczyście urodziny i wywieszamy flagi organizujemy festyny a ty piszesz w czasie przeszłym  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    2007

Wróble to są teraz na wyginięciu. Magazyn energii na niskim napięciu zrobisz teraz za jakieś 1000 zł za kWh. Przy czym niskie napięcie nie nadąża czasem za nadwyżką a i przy 24V to bodaj 4 kW na maxa wrzuci co jest bez sensu dla instalacji 3f. Najlepiej to ze 20 kWh na wysokim napięciu. Pojebany przepis nakazuje wbijać w sieć 3f tylko symetrycznie co ogromnie pogarsza autokonsumpcję bo nie jesteś w stanie zbudować idealnego obciążenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4768
9 minut temu, jacus napisał:

przepisala ci juz gospodarstwo ??

nie bo dotacje musze zgarnąć młodego rolnika 

10 minut temu, jacus napisał:

z rodzinnego albumu masz tego pana pod wasem ?? na scianach domu ile mieliscie jego portretow ??

u mnie w rodzinne nikt nigdy nie sprzedał się Niemcom jak górale i Tusk 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    2007
v11 napisał:

ja mam juz i tak przekombinowane 3 liczniki zsynchronizowane przełączanie z g 11 na g 12

Po grzyba to przełączanie? Zazwyczaj taryfa droższa to raptem 1/3 zużycia a opłaty stałe trzeba płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3174

niedawno pisali ze wroble wygina za niedlugo.. kiedys mialem cala linie gowien pod belka od wiaty a teraz czysciutko .

to sie romus spiesz -bo mlodosc przemija szybko 🤣 ile ci czasu jeszcze zostal ,ty 86 czy 7 ??

6 minut temu, v11 napisał:

A dlaczego mieliście - mamy wytapetowane całe ściany ,rodzinne kapliczki gdzie siedząc w skupieniu słuchamy intrygujących przemówień - obchodzimy uroczyście urodziny i wywieszamy flagi organizujemy festyny a ty piszesz w czasie przeszłym  

dziadek romana razem w dziadkiem tuska walczyli w ak .. znaczy afica korps😂 moze i z twoimi krewnymi sie spotkali..niestety moi tylko wp albo al..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032

kiedyś miałem jedną foto i brakowało to w nocy suszarnia chodziła na nocnej łot taka kalkulacja 

1 minutę temu, jacus napisał:

niedawno pisali ze wroble wygina za niedlugo.. kiedys mialem cala linie gowien pod belka od wiaty a teraz czysciutko .

to sie romus spiesz -bo mlodosc przemija szybko 🤣 ile ci czasu jeszcze zostal ,ty 86 czy 7 ??

dziadek romana razem w dziadkiem tuska walczyli w ak .. znaczy afica korps😂 moze i z twoimi krewnymi sie spotkali..niestety moi tylko wp albo al..

W żadnym wypatku AK wyłącznie  Einsatzgruppen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      Jak to przejdzie to Polska będzie ratować niemiecką gospodarkę naród wiedział jak głosować .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj