Skocz do zawartości

Polityka okiem rolnika 2024


jahooo

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście ze mam w tym roku ok 5k za części sam wszystko robię + serwisant co wyuczony fachu ale pracuje w przemyśle i ok 10k na paliwo ale to nie jest policzone do końca bo tego paliwa dużo zostaje   

Edytowane przez Roman176
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licz ze zeszłym roku ludzie z kombajnu nie chcieli zejść na słowo nie robię usług  to gadaliśmy ceny zaporowe 600/700zł ....   przecież pisałem ci ze porośniętego zboża albo wybity rzepak to strata była by kolosalna ......... gdyby niemiał rzepaku to jeszcze jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jakieś usprawiedliwienie się znajdzie. Trzeba było dać to 700 i by ci skosili. Co ile lat masz taką sytuację?

Tak więc realnie Roman oszczędzasz rocznie 10 tys ale jednocześnie kombajn traci na wartości 5 tys. Jakbyś te 160 tys wsadził na lokatę to byś miał 8 tys rocznie zamiast tych 5 które per saldo oszczędzasz. Nawet jakbyś raz na ileś lat musiał zapłacić po 700 pln to i tak lepszy biznes niż posiadanie grata który stoi bezużyteczny przez 355 dni w roku.

Edytowane przez Ulman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ulman napisał:

zawsze jakieś usprawiedliwienie się znajdzie. Trzeba było dać to 700 i by ci skosili. Co ile lat masz taką sytuację?

rzepakiem co roku od 3 lat 

15 minut temu, Ulman napisał:

Tak więc realnie Roman oszczędzasz rocznie 10 tys ale jednocześnie kombajn traci na wartości 5 tys. Jakbyś te 160 tys wsadził na lokatę to byś miał 8 tys rocznie

widzisz chłopie zero pojęcia o lokacie dzięki wojnie na Ukrainie kombajn i maszyny poszły do góry lokata zjadła by ci inflacja + podatek od lokat podam ci przykład 4 lata temu głupi claas mercator 60 kosztował  16k dzisiaj wołają 30/35   lepsze niż lokata 

miała być wypożyczalnia samochodów ale spóźniłem się o jakiś rok  

kombajn dawno się zapłacił usługami i pracą 

20 minut temu, Ulman napisał:

Nawet jakbyś raz na ileś lat musiał zapłacić po 700 pln to i tak lepszy biznes niż posiadanie grata który stoi bezużyteczny przez 355 dni w roku.

stoi jeść nie woła nic nie kosztuje ubezpieczenia itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Roman176 napisał:

 

widzisz chłopie zero pojęcia o lokacie dzięki wojnie na Ukrainie kombajn i maszyny poszły do góry lokata zjadła by ci inflacja + podatek od lokat podam ci przykład 4 lata temu głupi claas mercator 60 kosztował  16k dzisiaj wołają 30/35   lepsze niż lokata  

kombajn dawno się zapłacił usługami i pracą 

stoi jeść nie woła nic nie kosztuje ubezpieczenia itp 

Chwilowo coś może pozdrożało ale to wróci do normy i bedzie tracił na wartości co roku więc moje obliczenia są poprawne. Ile ten tw9j kombajn podrożał?  Poza tym liczysz to czysto teoretycznie bo skonsumował byś ten zysk tylko w razie sprzedaży 

Możesz przedstawić pelne wyliczenia jak ci się ten kombajn spłacił bo jak zacząłem cię ciągnąć za język to wyszły śmieszne oszczędności i uciekłeś w jakieś dziwne dywagacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirro napisał:

To jeden z tych co nie bał sie lądowania na zaśmieconym pasie startowym, bo wlot silnika miał dużo wyżej.

I ciąg mniejszy... Ciekawy dron by z tego wyszedł...


mirro napisał:

2 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

likwidację konkordatu ,

Aaaaaa tu Cię boli.

Ja trochę nie w czas... Konkordat to ten Polska-USA czy jakiś inny?


Ulman napisał:

a gdzie ci głupku napisałem że na gąsiennicach koszą u mnie?

Popatrz sobie na coś czego nigdy nie osiągniesz😁

Wczoraj jeden na gąsienicach blokował DK3 gdzieś koło Mysłowa... Zjebulilo się bydle. Ciekawe jakie to koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwają przygotowania do następnej pandemii . Tym razem ile trzeba będzie poczekać ?. Amerykanie coś myślą . Gospodarka jebnie czy nie ?.

Były dyrektor amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), dr Robert Redfield, ostrzegł Amerykanów przed następną pandemią, która jego zdaniem będzie miała bardziej katastrofalne skutki niż pandemia COVID-19.

https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-zakazne,to-bedzie-katastrofa--nastepna-pandemia-bedzie-gorsza-od-covid-19,artykul,61832667.html?utm_source=l.facebook.com_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=und

Zanim covid wprowadzili zajęło  im 7 lat , ludziska się śmieli że brednie opowiadają jak to mogą wprowadzić .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulman napisał:

Chwilowo coś może pozdrożało ale to wróci do normy i bedzie tracił na wartości co roku więc moje obliczenia są poprawne. Ile ten tw9j kombajn podrożał?  

Ja to się zastanawiam - skoro jest jak Romek napisał - poco on ten kombajn jeszcze trzyma? Sprzedawać gluta, bo już zaczyna się psuć a można na nim zarobić...


galan99 napisał:

Nie dać się naszprycować , jak to było za covida - ludzi naszprycowali .

Nie było to GLB ani fentanyl - to nie jest tak źle...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      Jak to przejdzie to Polska będzie ratować niemiecką gospodarkę naród wiedział jak głosować .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...