jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

konteno    2129
Dnia 24.07.2024 o 13:50, jahooo napisał:

Fabryki JD i Claas w Niemczech pracują przez 3 miesiące na pół gwizdka, bo zbyt na nowe maszyny, można powiedzieć, runął. O tym, że to efekt strategii unijnej dla rolnictwa, jakoś cisza.

po co produkować drogo jak można nie produkować wcale , aut też to dotyczyło , w każdym segmencie auta były coraz droższe  a później myk i wycofywuje się produkcję aut spalinowych na rzecz elektryków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9583
9 minut temu, konteno napisał:

po co produkować drogo jak można nie produkować wcale , aut też to dotyczyło , w każdym segmencie auta były coraz droższe  a później myk i wycofywuje się produkcję aut spalinowych na rzecz elektryków 

informacje były raczej takie, że nie sprzedają się drogie niemieckie kombajny i ciągniki, a na konkurencję z niższej półki cenowej nadal jest zbyt, czyli ludzie zagłosowali swoimi pieniędzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5783

a co to jest niemiecki ciągnik? Toż teraz wszystkie z tych samych klocków składane.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5783

Ty 15 lat w Zamościu nie byłeś że się tym podniecasz? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7964
Napisano (edytowany)

Tak powiedzieć byłem 300 Lat temu wiele się zmieniło .

Taki ulmano jest na zadupiu Ukraińskim .

Gdzie jest spadochroniarz , kabaret by się przydał w nowym wykonaniu .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5783
Napisano (edytowany)

taaa a ty parę km dalej to już środek Polski🤣 

Napisz po co zamieściłeś ten link? Co chciałeś wnieść do dyskusji, co przekazać , kogo zainteresować i jaki jest cel tego co  wkleiłeś? Bardzo jestem ciekaw jakie pobudki intelektualne tobą kierowały i jaki jest zamysł twoich działań

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7964
Napisano (edytowany)

Ulamno jak byś często bywał w Zamościu nadanym rodzie to być zauważył , rozjebane samochody . Taki zadupia co może powiedzieć i nie 30 km , tylko 70 km .

Gdzie jest spadochroniarz - kiedy będzie kabaret coś nowego ?.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5783

Jeżdżę tym rondem odkąd pamiętam i jakoś nigdy mi się nic nie stało. Może takie lebiegi jak ty nie potrafią sobie tam poradzić ale każdy normalny kierowca spokojnie da radę. 

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7964
Napisano (edytowany)

Jeżdżę tym rondem odkąd pamiętam .

Raczej ku...a nocą .

Kiedy jest największy ruch na tym rodzie ?. 

Ulmano zadupia ile razy bywasz w Zamościu ?. Gdzie jest spadochroniarz ?.

Mam mieszkanie  w Zamościu .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4759
13 godzin temu, Ulman napisał:

Możesz przedstawić pelne wyliczenia jak ci się ten kombajn spłacił bo jak zacząłem cię ciągnąć za język to wyszły śmieszne oszczędności i uciekłeś w jakieś dziwne dywagacje

tym ze kiedyś jebał na usługach został spłacony w tym roku też pewnie 20ha lub więcej w zeszłym roku 45ha usługowo ze siekł 

13 godzin temu, Ulman napisał:

Chwilowo coś może pozdrożało ale to wróci do normy i bedzie tracił na wartości co roku więc moje obliczenia są poprawne. Ile ten tw9j kombajn podrożał?  Poza tym liczysz to czysto teoretycznie bo skonsumował byś ten zysk tylko w razie sprzedaży 

nic nie wróciło do normy przykład Fergusona kosztuje  więcej jako używany niż nowy 

45 minut temu, Ulman napisał:

a co to jest niemiecki ciągnik? Toż teraz wszystkie z tych samych klocków składane.

fendt  DF 

36 minut temu, galan99 napisał:

tak jest większości na śląsku słynny jest bielsko i sosnowiec ....   zakręt głupców rondo idiotów itp    


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7964
4 minuty temu, Roman176 napisał:

 

tak jest większości na śląsku słynny jest bielsko i sosnowiec ....   zakręt głupców rondo idiotów itp    

Bielsku mam szwagra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4759
Dnia 24.07.2024 o 13:50, jahooo napisał:

Fabryki JD i Claas w Niemczech pracują przez 3 miesiące na pół gwizdka, bo zbyt na nowe maszyny, można powiedzieć, runął. O tym, że to efekt strategii unijnej dla rolnictwa, jakoś cisza.

to już od tamtego roku dzięki temu możesz fajnie wynegocjować cenne  

1 minutę temu, galan99 napisał:

Bielsku mam szwagra .

 

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5783

no to jak to  Romanek wyliczyłeś?  Możesz przedstawić kalkulację? 

Na fergusonie czy swoim kombajnie nic nie zarobiłeś  dopóki go nie sprzedasz. Jaranie się że tera jest więcej wart to tak jak ci którzy mieli pszenicę po 1500 a sprzedali za 800 

6 minut temu, galan99 napisał:

Jeżdżę tym rondem odkąd pamiętam .

Raczej ku...a nocą .

Kiedy jest największy ruch na tym rodzie ?. 

A co ?  w Zamościu dawno nie byłeś? To by się nawet zgadzało🤣 Najpierw jarasz się starym rondem a teraz się pytasz kiedy jest największy  ruch?  Nie jedź tam broń Boże pomiedzy 8 a 18 tą bo jakiś karambol spowodujesz i pół miasta będzie stało przez gamonia ze Skierbieszowa


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7964
Napisano (edytowany)

Gamoń zadupia ach ci z Ukrainy dziwny lód .

Nie mieszkam w Skierbieszowie .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4759
1 minutę temu, Ulman napisał:

no to jak to  Romanek wyliczyłeś?  Możesz przedstawić kalkulację? 

Na fergusonie czy swoim kombajnie nic nie zarobiłeś  dopóki go nie sprzedasz. Jaranie się że tera jest więcej wart to tak jak ci którzy mieli pszenicę po 1500 a sprzedali za 800 

to jak te twoje lokaty lepiej wydać 350tyś za 10 lat i założyć lokatę i zarobić parę tyś 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5783

moje lokaty to moja sprawa. Ja się pytam o twoje wyliczenia. Umiesz jakieś cyfry przedstawić?

3 minuty temu, galan99 napisał:

Gamoń zadupia ach ci z Ukrainy dziwny lód .

Nie mieszkam w Skierbieszowie .

Jak nie w Skierbeszowie to już kompletny dramat. Po co ci lód? Na schłodzenie schiz pod berecikiem? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7964
Napisano (edytowany)

Ty to Ukrainiec prawda z dziada .

Masz lokaty w ziemiance kartofle , ziemniaki , pyry jak tam zwą na Ukrainie .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5783

lepsze to niż być genetycznym debilem.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7964
Napisano (edytowany)

Ja Polak . Ty Ukra be . Tak to jest jak swój swego nie lubi .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5783

no i co z tego skoro genetyczny debil?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7964

Dużo boś Ukra i po co na swoich szczekasz .

2 minuty temu, Ulman napisał:

no i co z tego skoro genetyczny debil?

Tak Ukra powie o Polaku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4759
9 minut temu, Ulman napisał:

moje lokaty to moja sprawa. Ja się pytam o twoje wyliczenia. Umiesz jakieś cyfry przedstawić?

ty niw umiesz liczyć ? wczoraj ci podałem 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5783

nie masz argumentów i jak na mnie pluć,  to musisz sobie coś dopowiedzieć. Udowodnij mi że jestem ukraińcem bo to ze jesteś debilem udowadniasz codziennie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4759
Asystentką premiera szóstego kraju w Europie, który ogłaszał publicznie, że czas na fachowców, została randomowa kosmetyczka pochodzenia rosyjskiego.
To jest kurna tak groteskowe, że aż straszne. W pół roku z poważnego państwa zostaliśmy zaoranym polem.
453002871_504299265439147_31038732641940497_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=833d8c&_nc_ohc=fuuubALyJBIQ7kNvgHiBIYG&_nc_ht=scontent-waw2-2.xx&oh=00_AYDgXa0eTYTPC43vrbZ2c2lQU1LvR4eRmvAu9KT4Swtyvw&oe=66A88104
452994564_504299308772476_2030117638427572130_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=833d8c&_nc_ohc=mAFEUwqDTAQQ7kNvgHztUUr&_nc_ht=scontent-waw2-2.xx&oh=00_AYCm5XdjjlJiRS8g5WE725JS5bpynji-xuMKLT9FotVXnw&oe=66A8747A
452955225_504299475439126_4280930421284801892_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=833d8c&_nc_ohc=fMgFSPBs1SEQ7kNvgHD8FyG&_nc_ht=scontent-waw2-2.xx&oh=00_AYB1r9gO0z-xzo3lVgh1bGK4o_uoigxUHFL8R_ayr40MhA&oe=66A88E10
452943954_504299502105790_980373963098187347_n.jpg?stp=dst-jpg_p350x350&_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=833d8c&_nc_ohc=HK-joNIr84oQ7kNvgFN3uzT&_nc_ht=scontent-waw2-2.xx&oh=00_AYCWQyxrzaaZj8xAxbo1d80S67u7tMjtUomgg_S1eqIEpQ&oe=66A89CA6

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      Jak to przejdzie to Polska będzie ratować niemiecką gospodarkę naród wiedział jak głosować .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj