Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mądrala    215
1 godzinę temu, marks50 napisał:

Wszystko zapowiada że będzie tylko drożej więc zapewne wielu też nie sprzeda po 500 czy 600 zł dlatego dopłaty by pomogły w podjęciu decyzji ale na razie nic nie wiadomo a po wyborach .........  

A po wyborach wladza sie wypnie na chlopa a za cztery lata kto bedzie pamietal kto kogo wyruchal

  • Like 5
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1634

4 lata chłopie, rolnicy , z tego forum, zapomnieli na kogo głosowali kilka miesiecy temu, Papu lekko poprószą - a i tak bilans na minus


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    2023
3 godziny temu, marks50 napisał:

Wszystko zapowiada że będzie tylko drożej więc zapewne wielu też nie sprzeda po 500 czy 600 zł dlatego dopłaty by pomogły w podjęciu decyzji ale na razie nic nie wiadomo a po wyborach .........  

A PO wyborach to dopiero będzie pała i gaz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3720

U nas większość ma sprzedaane, mało co zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9612
18 minut temu, miwigos napisał:

U nas większość ma sprzedaane, mało co zostało

wydaje mi się, że tego zboża za wiele nie ma, jak gadam z ludźmi, to sporo coś tam pokątie hoduje - a to krówki, a to kozy, a to króliki, to 50 kur albo jakies tajne świnki

poza tym u mnie ludzie systematycznie wywożą, myślę, że raczej robią panike pośrednicy i firmy paszowe, żeby się tanio obkupić, bo nawet na Ukrainie pszenicę ciężko z transportem kupić za 600 z dnia na dzień, w dodatku tam też wzięli się za łapówki na granicy i chwilowo granica się przytkała

sam nie wiem, co o tym myśleć, u mnie w okolicy zostało kilka osób z ilością wiekszą niż 20 ton, reszta ma jakieś zmiotki w stylu 1-2 tony

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4256

Rozmawiałem z kierownikiem skupu  u Kapki w Jarosławiu to mówił, że są zasypani i maja 60 tys ton  zapasu glutenowej pszenicy

 

Gnojówka to najsilniejsza biologiczna   ( ekologiczna  ) broń rolników   !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7990
2 godziny temu, jahooo napisał:

wydaje mi się, że tego zboża za wiele nie ma, jak gadam z ludźmi, to sporo coś tam pokątie hoduje - a to krówki, a to kozy, a to króliki, to 50 kur albo jakies tajne świnki

poza tym u mnie ludzie systematycznie wywożą, myślę, że raczej robią panike pośrednicy i firmy paszowe, żeby się tanio obkupić, bo nawet na Ukrainie pszenicę ciężko z transportem kupić za 600 z dnia na dzień, w dodatku tam też wzięli się za łapówki na granicy i chwilowo granica się przytkała

sam nie wiem, co o tym myśleć, u mnie w okolicy zostało kilka osób z ilością wiekszą niż 20 ton, reszta ma jakieś zmiotki w stylu 1-2 tony

 Ile jeszcze ludzie mają pszenicy i innych zbóż . Była mowa rok temu i wcześniej ,nie mają już a mieli i ile nie sprzedało zostali na ten rok i dalej zostaną liczą na lepszą cenę .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2567
41 minut temu, marks50 napisał:

Wszystko zapowiada że będzie tylko drożej więc zapewne wielu też nie sprzeda po 500 czy 600 zł dlatego dopłaty by pomogły w podjęciu decyzji ale na razie nic nie wiadomo a po wyborach .........  

Gdzie te przesłanki są że bedzie tylko drożej ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1471
8 godzin temu, jahooo napisał:

Wygląda mi to na zagrywkę w celu zbicia cen i wyprzedania się rolników, czuję, że ktoś chce na tym zrobić biznes, podpierając się jeszcze obiecanymi "dopłatami"

Poczułem się jakbym się cofnął w czasie o rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9612
23 minuty temu, jajonasz napisał:

Poczułem się jakbym się cofnął w czasie o rok 

Ktoś na tym robi jakiś biznes, tyle, że nie rolnicy. A czy mamy aż tyle zboża ? Przeciez KAS ma u siebie wszystkie faktury z obrotu zbożem, przecież to się da policzyć - tylko trzeba chcieć, a tak rząd straszy rolników - nie podstakujcie, bo my wiemy, że macie dużo zboża i tak wam przykręcimy śrubkę, że go nie sprzedacie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7990
Napisano (edytowany)
35 minut temu, Wicherek napisał:

 

Tusk nie pozwoli by Polak  musiał to wypełniać .

Jest Sukces Tusk nie kłamie .

Powiadają że nie opłaca się uprawiać czy to prawda ?.

Produkcja roślinna pod kreską, buraki cukrowe ratują rolników. Z powyższych kalkulacji wynika wyraźnie, że uprawa kukurydzy, pszenicy i rzepaku jest nieopłacalna. - Nasz symulacje pokazują w jak dramatycznej sytuacji są gospodarstwa rolne, które bazują wyłącznie na produkcji zbóż, rzepaku i kukurydzy .

https://www.agrofoto.pl/articles/zarzadzanie/gospodarstwa-ktore-uprawiaja-pszenice-kukurydze-i-rzepak-sa-pod-kreska-jakie-musza-byc-ceny-by-rolnik-wyszedl-na-plus-2507376

Cena pszenicy jest dobra .

 

 

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1913
43 minuty temu, jahooo napisał:

Ktoś na tym robi jakiś biznes, tyle, że nie rolnicy. A czy mamy aż tyle zboża ? Przeciez KAS ma u siebie wszystkie faktury z obrotu zbożem, przecież to się da policzyć - tylko trzeba chcieć, a tak rząd straszy rolników - nie podstakujcie, bo my wiemy, że macie dużo zboża i tak wam przykręcimy śrubkę, że go nie sprzedacie

Polscy rolnicy sami doprowadzili do obecnej sytuacji swoim decyzjami i chęcią bycia światowym graczem w eksporcie zbóż,  w Niemczech 64% gospodarstw rolnych zajmuje się produkcją zwierzęcą, identyczny jest odsetek wśród firm rolniczych o ile w okolicy rolnicy indywidualni  u nas prowadzą hodowlę,to firmy i spółki które znam nie prowadzą żadnej, jeszcze jedno w Polsce przy naszej strukturze obecnie jest ok 25 % takich gospodarstw , także dalej niech większość żyje złudzeniami że z produkcji roślinnej wyżyje ( tym bardziej że to co obecnie się dzieje przerabialiśmy równo 100 lat wstecz i wtedy nasze rolnictwo zwyczajnie zbankrutowało)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9612
Przed chwilą, ws71 napisał:

Polscy rolnicy sami doprowadzili do obecnej sytuacji swoim decyzjami i chęcią bycia światowym graczem w eksporcie zbóż,  w Niemczech 64% gospodarstw rolnych zajmuje się produkcją zwierzęcą, identyczny jest odsetek wśród firm rolniczych o ile w okolicy rolnicy indywidualni  u nas prowadzą hodowlę,to firmy i spółki które znam nie prowadzą żadnej, jeszcze jedno w Polsce przy naszej strukturze obecnie jest ok 25 % takich gospodarstw , także dalej niech większość żyje złudzeniami że z produkcji roślinnej wyżyje ( tym bardziej że to co obecnie się dzieje przerabialiśmy równo 100 lat wstecz i wtedy nasze rolnictwo zwyczajnie zbankrutowało)

różnica jest taka, że w Niemczech weterynaria nie jest wrogiem rolnika, a u nas jakby żyli w innym świecie, część lekarzy powiatowych nie zdaje sobie sprawy, że w zasadzie już nie ma co kontrolować, bo swoimi działaniami doprowadzili do likwidacji hodowli w powiecie

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    5047
5 minut temu, ws71 napisał:

Polscy rolnicy sami doprowadzili do obecnej sytuacji swoim decyzjami

Jakimi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1913
Przed chwilą, 12Pafnucy napisał:

Jakimi?

 

Przecież napisałem powyżej , większości zamarzyło się utrzymanie tylko z produkcji roślinnej a na to w Polsce nie ma najmniejszej szansy 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    318

Przy cenie 600 za tone to tak naprawdę nawet duch święty nie będzie wiedział ile tego zboża jest w końcu , dopłata 300 do tony może wpłynąć na decyzje czy sprzedać , bo już nie jest 600 a 900 za tone ale o te 300 się gra toczy  i rozporządzenia nadal brak ,  donald to rozporządzenie ogłosi już po wyborach  i  dopiero się zaczną protesty i pałowanie   oszołomów na blokadach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2334
Napisano (edytowany)
20 minut temu, ws71 napisał:

Przecież napisałem powyżej , większości zamarzyło się utrzymanie tylko z produkcji roślinnej a na to w Polsce nie ma najmniejszej szansy 

A zobacz ilu się utrzymuje

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1913
17 minut temu, 12Pafnucy napisał:

...i to jest wina polskich rolników?

Gratuluję myślenia...

Jeśli 80 % uderzyło w zboża jako łatwy ,lekki i przyjemny kawałek chleba to kogo??

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9612

Znaczna większość ma po prostu dość kłód rzucanych pod nogi przez polskie organy kontrolne, dla których nie ma różnicy, czy ktoś trzyma 2 szt czy 20 tysięcy

Mam wrażenie, że to była celowa zagrywka UE, aby na rynku zostały tylko wielkie konsorcja, kontrolowane przez zagraniczny kapitał, aby wyeliminowac małe rodzinne gospodarstwa z rynku hodowlanego z dobrej jakości mięsem

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1293

słyszałem , że od 01 05 UE zdejmuje cła na mleko i produkty mleczne z Nowej Zelandii , Indii i jeszcze z czegoś (nie pamiętam). Jeśli to prawda to życzę powodzenia przy hodowli. Będzie to samo co ze zbożem.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1913
2 minuty temu, jahooo napisał:

Znaczna większość ma po prostu dość kłód rzucanych pod nogi przez polskie organy kontrolne, dla których nie ma różnicy, czy ktoś trzyma 2 szt czy 20 tysięcy

Mam wrażenie, że to była celowa zagrywka UE, aby na rynku zostały tylko wielkie konsorcja, kontrolowane przez zagraniczny kapitał, aby wyeliminowac małe rodzinne gospodarstwa z rynku hodowlanego z dobrej jakości mięsem

Jaja były na początku i śrubowanie, interpretacja według własnego widzimisię 2017 -2019 r, po 2020 to już z górki i Wet mają wywalone jeżeli rolnik ogarnia chociaż podstawy, dla gospodarstwa mającego cykl zamknięty1000 szt) trzody chlewnej , papiery i wet rocznie trzeba poświęcić 2 godziny czasu , dla mniejszych godzina góra, co do papierów i wymagań to byś się mocno zdziwił co potrafią odwalić niemieckie urzędy, to stamtąd właśnie do nas przyszła papierologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj