Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz0611    6547

@soltys48 załóż sobie jakiekolwiek konto na YT, byle jaki filmik ze żniw i już masz bonus +3t z ha xD 

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4823

 Na tym yt to i pszczoły są sto razy większe jak wszędzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    20166
29 minut temu, miwigos napisał:

Coś przesadziłeś w 2011 -1050, w 2012- 980  około

W maju 11' po tyle pszenżyto ojcowe jedna przyczepę sprzedałem, chwilę później było ciut droższe.

Podpisaliśmy też kontrakt na żyto z pewną firma po 800. Do dziś nie odebrali a wczoraj był akurat SMS od nich z propozycją kontraktacji🤭

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

@soltys48 załóż sobie jakiekolwiek konto na YT, byle jaki filmik ze żniw i już masz bonus +3t z ha xD 

A to jest ekoschemat ?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    20166
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

@soltys48 załóż sobie jakiekolwiek konto na YT, byle jaki filmik ze żniw i już masz bonus +3t z ha xD 

Jedyne konto poza bankowym mam tu bo NK zlikwidowali 🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    6547
Przed chwilą, v11 napisał:

A to jest ekoschemat ?

Ekoschemat Jutub+ xD 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032
1 minutę temu, soltys48 napisał:

W maju 11' po tyle pszenżyto ojcowe jedna przyczepę sprzedałem, chwilę później było ciut droższe.

Podpisaliśmy też kontrakt na żyto z pewną firma po 800. Do dziś nie odebrali a wczoraj był akurat SMS od nich z propozycją kontraktacji🤭

Rozumiem że ta umowa była 12 letnia ? jak pamiętają 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    20166

Kurła że o tym nie pomyślałem 🤣 muszę oddzwonić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032

Ja bym wysłał wezwanie do zrealizowania umowy i jako dobrą wolę wskazał bym darowanie kosztów przechowywania za 12 lat 

Wezwanie przedsądowe oczywiście - Wyślij dla jaj 

  • Thanks 1
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    228
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Podpisaliśmy też kontrakt na żyto z pewną firma po 800. Do dziś nie odebrali a wczoraj był akurat SMS od nich z propozycją kontraktacji

też po 800?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    550
15 godzin temu, miwigos napisał:

3-4 lata żle mieliśmy ?

To teraz ku.wa będziesz płacił za tą pisowską "dobroć" 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    20166
6 godzin temu, farmerss34 napisał:

też po 800?

Witam. Rzepak, nowe zbiory - cena 1800.
Pszenica 12.5-cena 800. Pszenżyto -cena 700.Oferta wazna dzis do 14:15 Pozdrawiam xxxxx. Kontakt: Skup Malgosia tel: 607 xxx xxx

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032

Ja bym take warunki przyjął jednak to białko w przypadku gorszego roku jest ciężko osiągnąć -i co wtedy ?i to pszenżyto trochę dziwna sprawa w porównaniu do konsumpcji .Do żniw mamy 4,5 miesiąca i ponoć zapasy ponad 10 mil ton -to prawie połowa pojemności magazynowej pl a co jak nie wywiozą ?.A ten skup Małgosia to ten co kontraktuje na 12 lat do przodu?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    82
14 godzin temu, Desperado napisał:

Jedyne co osiągnąłeś to motanie się w zeznaniach, nie prowadzę zapisków jak łorawiok, ale kojarzę Twoje posty i obstawiam że nie masz więcej jak góra 32 lata, a to za mało by prawdą było że w 2006 miałeś zapisane gospodarstwo w wieku 22 lat, bo ile musieliby mieć teraz rodzice, a nie wierzę że zapisali Ci w młodym wieku i liczyli na Twoje kieszonkowe. 

Mi też zapisali w 2007. Ja jestem rocznik 82 więc miałem 25 lat. A rodzice nie liczyli na moje kieszonkowe bo poszli na rentę strukturalną a potem na emeryturę 😉. Można, można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4823
2 minuty temu, kris82 napisał:


😉. Można, można.

A kto mówi że nie można, o co inne tam chodziło, przeczytałeś jeden post i wyskakujesz ni z gruchy ni z pietruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    557
9 minut temu, kris82 napisał:

Mi też zapisali w 2007. Ja jestem rocznik 82 więc miałem 25 lat. A rodzice nie liczyli na moje kieszonkowe bo poszli na rentę strukturalną a potem na emeryturę 😉. Można, można.

Ale do osiągniecia wieku emerytalnego musieli płacić krus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    82

Zgadza się. Jeszcze troche było zamieszania z podnoszeniem wieku emerytalnego bo renty były na 10 lat i brakowalo 2 aby przejść na emeryturę. Odpisałem na post który podważał to że mając 22 lub trochę wiecej lat rodzice nie przepisują gospodarstw bo są za młodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1293

rent strukturalnych od dawna nie ma. Ci co się załapali , mieli szczęście. 

teraz nikt   za młodu na potomstwo nie przepisuje , bo się boi życia pod mostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    20166
4 godziny temu, v11 napisał:

Ja bym take warunki przyjął jednak to białko w przypadku gorszego roku jest ciężko osiągnąć -i co wtedy ?i to pszenżyto trochę dziwna sprawa w porównaniu do konsumpcji .Do żniw mamy 4,5 miesiąca i ponoć zapasy ponad 10 mil ton -to prawie połowa pojemności magazynowej pl a co jak nie wywiozą ?.A ten skup Małgosia to ten co kontraktuje na 12 lat do przodu?

Dokładnie ten sam

Przez ten czas nazwę zmienili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    557
1 godzinę temu, kris82 napisał:

Zgadza się. Jeszcze troche było zamieszania z podnoszeniem wieku emerytalnego bo renty były na 10 lat i brakowalo 2 aby przejść na emeryturę. Odpisałem na post który podważał to że mając 22 lub trochę wiecej lat rodzice nie przepisują gospodarstw bo są za młodzi.

Tu nie ma reguły, bo czasem kobita rodzi dziecko w wieku 40 lat, mając 60 i odchodząc na emeryturę dziecko ma 20.

22 minuty temu, rocknrollnik1 napisał:

rent strukturalnych od dawna nie ma. Ci co się załapali , mieli szczęście. 

teraz nikt   za młodu na potomstwo nie przepisuje , bo się boi życia pod mostem.

Po strukturalnych jeszcze było coś w rodzaju jednorazowej wypłaty 'strukturalnej', świadczenie z arimr za 5 lat do przodu, jakoś tak. To było w 2014-16 roku chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032
31 minut temu, soltys48 napisał:

Dokładnie ten sam

Przez ten czas nazwę zmienili

Podpisuj z taką firmą współpraca to zaszczyt i wyróżnienie 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj