yacenty

Płukanie belki opryskiwacza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    4084

Hej,

trafił się nowy stary opryskiwacz.

Belka dość skomplikowana, opryskiwacz ma ponad 10 siłowników.

Jak spuścić stary olej i wypłukać belkę?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    93

Jeżeli jest możliwość to rozkręcić wszystko. Z przewodów olej zleci grawitacyjnie, siłownik trzeba ręcznie rozciągnąć i złożyć żeby wypchnąć z niego olej. Ewentualnie sprężonym powietrzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    4084

twój ile ma?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032

ja bym podłączył do starszego ciągnika z porządnym olejem i kilka razy użyć wszystkich siłowników - rozkręcanie spuszczanie to w przyszłości problemy a w opryskiwaczu  jeżeli jest czysty i klarowny nie ma co kombinować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    4084

ale przyczepy później też jeżdżą na dużym ciągniku, więc przy takim podejściu jeden kij

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    125

Odkręć wszystkie koncówki od siłowników i sprężarką podaj ciśnienie na wąż przy ciągniku, druga osoba niech steruje elektrozaworami tak aby wszędzie pozbyć sie oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032

nie wiem jaki opryskiwacz ale w moich samojezdnych na obsługę belki idzie może 3-5 l oleju -przewody kilka mm średnicy a jeżeli jest syf to i tak jest osadzony w siłownikach i sekcjach zaworowych  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    557

Jacek chyba myśli, że podłączy pod isobusa, ktoś mu poda dwie linijki tekstu do programu i się samo wypłucze 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    4084

hardi, belka vpz 24m


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032

o ho wyższa półka serwisowa mam dwa i cholera mnie bierze na myśl o cenie części -tam nie mają ograniczeń przyzwoitości cenowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    4084

to już moje czwarte Hardi, więc wiem w co wchodzę, aczkolwiek z taką belką pierwsze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032

daj zdjęcie tej belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    4084

samej jeszcze nie mam

WhatsApp Image 2024-06-19 at 17.59.09.jpeg

DeWatermark.ai_1718217528252.png

DeWatermark.ai_1718217486650.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032

sekcje zamykane powietrzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    4084

elektrycznie, klasycznie, ale jest obieg cieczy w belce


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1032

wszystko ma plusy i minusy z obiegiem szybciej otwiera i można po zmianie środka zalać belkę na niskim ciśnieniu  ale znowu te węże zawory dysze powrotne no i płukanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    4084

oczywiście, w poprzednim opryskiwaczu dokładaliśmy cyrkulację cieczy, teraz się ucieszyłem jak zobaczyłem ze ten ma fabryczną


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Pierwszy raz zakupiłem opryskiwacz na elektrozaworach i nie mogę zwiększyć dawki cieczy. Zwiększając na sterowniku dochodzi ponad 3bar i na tym koniec. Zawór z zielonym pokrętłem również ruszony do przodu i efektu nie ma? Chciałbym aby wypryskiwał koło 300l. Czy ruszać jeszcze te elektrozawory z tyłu ? Może ktoś podpowie. Opryskiwacz Bury Pelikan 2000l.



    • Przez Dead_Pool
      witam grupowiczów mam siewnik 2,5 metra i opryskiwacz 18 metrów chciałem go przerobic na 17,5 moje pytanie zdam to egzamin ma to sens bedzie to dzialac
    • Przez grzybu19
      Witam, Chciałem zapytać o Wasze opinie na temat tego opryskiwacza, jak się sprawuje, czy belka nie jest zbyt delikatna i czy belarus 820 sobie z nim poradzi (mam trochę górek na polach). Odnośnie konstrukcji ramy jest coś mocniejsza niż w starszych modelach? Mam biardzkiego 500l z 2014r to ramę musiałem już w 3 miejscach spawać
    • Przez suffeks
      czy ktoś naprawia amaswitchy? droga impreza każda wymiana tysiak haha
      ano trzeba płacić żeby się bawić 
    • Przez Betoven666
      witam. mam problem który zauważyłem stosunkowo nie dawno ( zaraz po wymianie membran było wszystko w porzadku) następstwo problemu pojawiło się później. zakupiliśmy opryskiwacz jak wyżej w tytule używany, pryskałem jak szalony, lecz teraz zauważyłem coś niepokojącego. Ciśnienie robocze skacze i automatycznie opryskiwacz jakby nie nadąża. nie mogę osiągnąć prędkości powyżej 10 kmh ( dysze 03-antyznoszeniowe ) gdzie szukać przyczyny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj