Michał88

Pastwisko dla bydła- ekoschemat

Polecane posty

Michał88    344
Napisano (edytowany)

Witam, Hoduje bydło, byki  od 2m-c do 24m-c. Mają wybieg, są na ściółce  więc całkiem nieźle, chciałbym dołączyć im wypas. Obok obory mam 5 ha ziemi 1-2 kl , sieje tam zboża.  Jako że obecnie są dopłaty do ekoschematów  to na sztukę za wybieg  jest +300zł, przy 10 sztukach  robi się 3000zł. Tak więc myślę wyłączyć 1 ha ziemi i przerobić na pastwisko, ale że chytry jestem to poza okresem wypasania chciałbym coś posiać i zebrać. Bydło ma mieć zapewnione 120 dni wypasu między 1 kwietnia a 30 września, jest jakaś szansa coś zebrać i zasiać żeby bydło coś się popasło jeszcze? Czy jest w przepisach jakaś powierzchnia na 1 sztukę?

Oczywiście zdaje sobie sprawę że na dzień powiedzmy 1 czerwca zbóż nie zbiorę ale może np żyto na kiszonkę zebrać i zaorać i posiać np kończynę  albo jakąś mieszankę ?

Edytowano przez Michał88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    34

To już lepiej zasiej wieloletnią trawę i jak nie chcesz całym sezonem wypasać to zbierzesz na kiszonke, bo pewnie i tak potrzebna, a po pokosie na wypas.

Twój pomysł wg mnie jest bezsensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamek1942
      Witam panowie doradźcie, jaką wagę kupić dla bydła ?? 
      rozglądać się za używana czy  warto ??       https://www.olx.pl/oferta/waga-elektroniczna-inwentarzowa-do-bydla-trzody-big-bag-palet-3-tony-CID757-IDqHR1b.html#b358dd8b9d
      czy kupić nową  ?? 
      https://www.olx.pl/oferta/waga-do-bydla-byka-swin-koni-platformowa-1-2-x-2-2-m-5-t-hit-2019-CID757-IDxMX6x.html#b358dd8b9d
      https://www.olx.pl/oferta/waga-do-bydla-tucznikow-elektroniczna-3-tony-nowa-inwentarzowa-CID757-IDmwKA6.html#b358dd8b9d
      i dorobić do niej ramkę aby nam zwierze nie uciekło czy ma to sens ?????
      tylko tylko co z ta legalizacją jak to się ma przy handlu ??
    • Przez Lalafka
      Cześć,
      Planuje postawić coś takiego jak w temacie. Czy jest ktoś kto ma i mógłby doradzić? posadzka z płyt drogowych. Czy potrzebuje na to pozwolenia czy samo zgłoszenie wystarczy jako budynek gospodarczy celuję w 24x6. Choć cena zweryfikuje czy nie trzeba mniejszego. 
       
    • Przez rafalwielkoposkie
      witam , planuje rozwinąć gospodarstwo po rodzicach i myślałem nad budowa wiaty na 30 sztuk opasów , jak wygląda prawnie taka budowa, jakich kosztów się spodziewać i czy zimą nie będzie uciążliwa dla byków. Wiata miała by mieć jedną tylną ścianę z boku bramy by można obornik wywozić turem i z przodu ganek paszowy i wodę, myślę o tym by ta tylnią ścianę zbudować z pustaków na wysokość około 2m ogólnie wiata miała by mieć wymiary 20 m na 5 m, czy była by to wystarczająca wielkość? dziękuję za wszelkie odpowiedzi
    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj