iridium3000

Mtz 952.3 2022r Jaki płyn chłodniczy do tego modelu

Polecane posty

iridium3000    0

Witam. chciałbym się dowiedzieć jaki płyn chłodniczy wlać do 952.3 ponieważ muszę dolać do zbiorniczka wyrównawczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    377

Teraz płyny są mieszalne. Sprawdź jaki masz kolor i kup taki sam, nie ma co tu filozofiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    465

Kolor to akurat ma jedno z mniejszych znaczeń w czasach jak każdy producent robi po swojemu. 

Nawet swego czasu częste było zjawisko jak  przy oleju wspomagania w grupie VAG kierowano się kolorem oleju zalanym przez producenta gdzie zanczono na zielono i czerwono, tak samo jak bodaj febi oleje. Tylko u jednych czerwony to był mineralny u drugich syntetyczny. Dolewka, albo wymiana kończyła się rozszczelnieniem wspomagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iridium3000    0
4 godziny temu, Alchemik napisał:

Kolor to akurat ma jedno z mniejszych znaczeń w czasach jak każdy producent robi po swojemu. 

Nawet swego czasu częste było zjawisko jak  przy oleju wspomagania w grupie VAG kierowano się kolorem oleju zalanym przez producenta gdzie zanczono na zielono i czerwono, tak samo jak bodaj febi oleje. Tylko u jednych czerwony to był mineralny u drugich syntetyczny. Dolewka, albo wymiana kończyła się rozszczelnieniem wspomagania.

Sugerujesz że najlepiej będzie spuścić płyn i zalać nowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    465

Na szczęście z płynami chłodniczymi obecnie nie ma dużych problemów, bo większość jest bezproblemowo mieszalna.

Belarus w instrukcji po polsku z internetu nie podaje jaki płyn jest zalany, a po rosyjsku czytanie mi długo schodzi. 

Pronar do bliźniaczych ciągników według instrukcji lał płyn ,,Borygo nowe" to jest na bazie glikolu etylenowego i pewnie płyn na takiej samej bazie jest tutaj.

Jak na małą dolewkę to wybrać dla spokoju coś mieszalnego z dużą ilością płynów.

Jak nie ma w układzie jakiegoś dziwadła, to nie będzie żadnych problemów.

O oleju i kolorach pisałem, bo często słyszę o sugerowaniu się kolorami ( gdzie nie ma standardu), a tak naprawdę powinno się patrzeć na normę jaką zaleca producent.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3174

sposcic troche pomieszac z nowym , zagotowac i zobaczyc co sie dzieje.

  • Thanks 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1108

Co ile lat trzeba płyn wymienić bo tylko dolewam a nie pamiętam kiedy był wymieniany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iridium3000    0
Napisano (edytowany)
Dnia 21.07.2024 o 10:57, Andpol napisał:

Co ile lat trzeba płyn wymienić bo tylko dolewam a nie pamiętam kiedy był wymieniany?

Według instrukcji co 2 lata max 

 

Edytowano przez iridium3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez krawio4
      Dzień dobry,
      Mam następujące pytanie
      - Jak wyregulować ciśnienie  powietrza w układzie MTZ 82 rocznik 1994?
      Pozdrawiam.
    • Przez k120
      Witam wszystkich w katalogu wychodzi ze na przód powinienem założyć opony 8,00x20 a tył 13,6x38.
      Lecz nigdzie nie moge znaleść tego rozmiaru 8,00x20
       
    • Przez Mikolajek20001
      Witam wszystkich jakie najszersze opony wejdą mi na tylną felgę do mtz80 rok prod 94.
    • Przez Kris_95
      Witam. Posiadam traktor MTZ 82 TS w którym przerabiam hydraulikę. Przeróbka polega na opróżnieniu trakotra z całej oryginalnej hydrauliki i pozostawieniu tylko oryginalnej pompy hydrauliki oraz siłownika tylnego TUZa. Rozdzielacz jaki zakładam to produkjca Bułgarska, czyli rozdzielacz Badestnost.
      Wszysktie podłączenia mam zaplanowane, jednak zastanawia mnie gdzie podłączyć spływ oleju z tego rozdzielacza. Z tego co się zorintowałem to spływ powinien być w okolicach filtra oleju hydraulicznego.


      Prosiłbym o wskazanie właściwego miejca, podłączenia spływu oleju rozdzielacza Badestnost, gdzie wyjście z rozdzielacza ma rozmiar 3/4".
       
      Kolejna sprawa to chciałbym poznać zasadę działania zaworu sterującego blokadą tylnego mostu. Niedawno odkryłem tą opcję i jak włączyłem tą blokadę to olej wyciekł z tego mechanizu blokady przy lewym tylnym kole. Do tego zaworu biegną 4 wężyki. Jeden od orbitrola, drugi grubym wężykiem do dołu zbiornika hydraulicznego, trzeci do mechanizmu blokady, a czawrty o mniejszej średnicy do góry zbiornika hydraulicznego(zaznaczyłem na zdjęciu). Zapewne będę musiał wymienić membranę w tym mechaniźmie, ale może jeszcze na coś warto zwrócić uwagę?
      Z góry dzięki za wszelką pomoc Pozdrawiam  
       
       
       
       
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj