logan3512

Niedziela cała hydraulika w bizonie

Polecane posty

logan3512    140

W piątek wyjechałem bizonem z056 po zimie zaczepiłem heder wszystko działało normalnie. W sobotę wjechałem kosić zboże i przestała działać hydraulika w bizonie czyli podnoszenie opuszczanie hederu motowidel przyspieszacz wspomaganie kierownicy dosłownie wszystko . Olej jest na miarce paski pompę hydrauliczna napędzają . Udało mi się tylko dojść że drży, hałasuje rurka zasilająca pod podłogą a wcześniej tego nie robiła . Stało się to nagle ,w tamtym roku na mniejszych obrotach nie chciał zabardzo podnosić hederu ale na obrotach podnosił . Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    14

Przy rozdzielaczu dwusekcyjnym zatkany jest paprochem  zawór przelewowy. Kluczem 27 nasadowym odkreć i od czoła jest taka mała dziurka cieńsza od szpilki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    123

Swoją drogą tam musi być naprawdę nieźle jak w piątek po zimie wyjeżdżasz tylko czepiasz heder i w sobotę jedziesz kosić 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Po dokładnym obejrzeniu wygląda na to że ścięło klin na pompie i niema napędu . W którym dokładnie miejscu jest ten zawór przelewowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    14

A kierownica kręcisz? Zobacz na nakrętkena kole pompy. 

Wygogluj  zawór rozdzielacza rbs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    14
1 godzinę temu, logan3512 napisał:

Nie działa kierownica

To będzie wina po stronie pompy. A olej jest? 

Może być jeszcze dzielnik strumienia. Jednocześnie podnoś heder i kręć kierownica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    14

Może napisałbyś jaka była przyczyna tej usterki. Na pewno przyda się forumowiczom. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Obcięło klin na kole pasowym przy pompie hydraulicznej . Ktoś tu wcześniej dobrze mówił że y to sprawdzić usterka dawno naprawiona bez pomocy mechanika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin117384
      Witam Zastanawiam sie nad założeniem hederu od Claysona ,bardziej New Hollanda do Bizona Supra .Może ktoś robił taką przeróbkę ?Chetnie poznałbym opinie i problemy zwiazane z ta przeróbką.Pozdrawiam M
    • Przez Mateusz100
      Witam. Mam problem z Bizonem Super Z056, a mianowicie zechciało mi się zrobić sygnał dźwiękowy do zaniku ciśnienia, bo nie działał długo. No i co zacząłem od tego przycisku grzybka pod włącznikiem rozrusznika. Rozkręciłem, wyczyściłem styki, konektory, złożyłem i nadal nic. Nowe konektory przy tym przekaźniku, który jest pod wajchą zmiany biegów na dole, nadal nic. Nowy czujnik zaniku ciśnienia oleju, nadal nic. Nie dało kontrolka w zegarze również nie świeci po włożeniu kluczyka. Dałem nowe żarówki, nic to nie dało. Dodam również, że zegary od obrotów silnika i młócarni są podświetlane, działa podświetlenie, a ten wielowskaźnik nie chce się podświetlać, chociaż czyściłem to wszystko i nic nie dało. Dodam, że wskaźnik działa, bo parametry wskazuje poprawnie. Ktoś podpowie, co jest problemem? Naprawdę nie wiem. Jest jeszcze taka płytka z 4 stykami koło tego przekaźnika pod pulpitem. Może te przewody, które są tam przykręcone, są po prostu zaśniedziałe? Jeden kabelek z tej kostki idzie do tego przekaźnika, z tego co widzę, reszta gdzieś w wiązkę.
    • Przez TomaszN
      Witam Pojawił się u mnie problem z opuszczaniem hederu. Opuszczać opuszcza. Ale nie zatrzymuje się odrazu po puszczeniu przycisku tylko jeszcze dość długo opada ze w niektórych przypadkach może nawet opuścić do końca na ziemię. I w czym może być problem ? elektrozawory przekładałem miejscami czyściłem nie pomogło
    • Przez bizon3
      Witam, mam pytanie, jaki siłownik dobrać do rury Bizona Giganta Z061?
    • Przez Benzynek
      Witam kupiłem dwie nowe łapki mocujące sita i zastanawiam się którą stroną założyć tym dłuższym wycięciem do góry czy na dół??? Stare łapki nie wytrzymały upływu czasu.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj