Skocz do zawartości

Płyta obornika - wiata


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie

Cześć wszystkim.

Wpadłem na pomysł żeby zagospodarować starą płytę obornika. Od kilku lat na gospodarstwie nie mamy hodowli i na pewno nie wrócimy do niej, a płyta została. Ma solidne fundamenty, zbiornik pod spodem i kształt pasujący w sam raz żeby postawić na niej jakiś budynek.

Czy ktoś przerabiał taki temat? Chce to zrobić legalnie żeby kiedyś nie musieć tego rozbierać i płacić kar.
 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyta jest legalna, to śmiało możesz zrobić dach. Mój wujek zrobił z płyty oborę na głębokiej ściółce. Podczas przedostatniego spisu rachmistrz pytał czy obornik jest trzymany na posadzce wujek odpowiada że tak. Czy obmurowanie odpowiada że tak. O zadaszenie nie będę pytał, a wujek odpowiada że jest. Chłop zbaraniał. Po 20 latach zrobisz zmianę przeznaczenia budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez mrmtz82
      Witam. Mam problem z wyborem pokrycia dachowego na przybudówce którą dostawiłem do obory. Będzie tam sama konstrukcja i dach bez żadnego stropu. A w niej będzie bydło. I Tu pojawia się moje pytanie czym ja mam pokryć dach??? Myślałem nad blachą ale po pierwsze na blaszy para się skrapla i później blacha rdzewnieje. Znajomy ma 4 rok blache na takim budynku i już są w niej dziury. Jest coś bardziej Trwalszego a w miarę przystępnego???
    • Przez rusto
      Posiadamy działkę o powierzchni 14 arów. Jest dosyć duża i zastanawiamy się co będzie lepszym rozwiązaniem - dom parterowy (zajmujący większą powierzchnię działki czy piętrowy - więcej miejsca na działce, ale  troch będą mnie wkurzały skosy w pomieszczeniach na poddaszu.
    • Przez pawel372
      Witam
      Nie mam pojecia w jakim dziale to napisac  wiec prosze na mnie nie bluzgac. Potrzbuje tabele pomiaru mleka do JAPY 1060 l  ale jesli macie inne o tej pojemnosci tez mozecie podeslac  moze bedzie pasowac. Wiem ze moge sam lac i sprawdzac ilosc litrow lecz chcialbym miec rozpiske oryginalna.Wstaw inne multimedia
      Licze na pomoc bo jest bo bardzo potrzebna ilosc mleka ciagle mi sie nie zgadza
    • Przez diwad8900
      Mam pytanko mogę w drewnianej szafce zamykanej na kłódke w garażu przechowywać śor? Jak to jest muszę mieć pokwitowanie że oddaje opakowania do punktu gdzie przyjmują je ?
    • Przez agromichu
      Witam. Jakiej firmy polecacie zbiornik na ropę 1000l-1500? Co musi być przy takim zbiorniku? Na co zwrócić uwagę? Czy w woj. lubelskim okolice Lublina plus minus można gdzieś na żywo zobaczyć taki zbiornik?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...