Skocz do zawartości

Żywienie bydła opasowego na sucho


Patrykf123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam osób które w swoim gospodarstwie opasają byki metodą "na sucho" chciał bym się dowiedzieć ile realnie na sztukę przypada zużycia paszy przez cały okres opasu, oraz z czego składa się pasza. Ile śruty rzepakowej/sojowej/zboża/dodatków i jakich tych dodatków. Czym podnosicie energię w paszy skoro nie dajecie kiszonek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2024 o 17:30, tumiwisizm napisał:

Też bym się dowiedział bo na stronie pewnej firmy czytam historie nie do opowiedzenia. 2kg przyrostu dziennie na sianie, słomie i ich niesamowitym dodatku. Od odsadka do sprzedaży w 7-8 miesięcy, a jak w praktyce?

Też mnie to właśnie ciekawi, pisałem z różnymi chodowcami i nikt nie chce podać składu paszy, wszyscy tylko o dodatkach a nawet nie napiszą jakich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.deheus.pl/wiedza/baza-wiedzy/co-daje-zywienie-opasow-na-sucho-innowacyjne-rozwiazanie-w-zasiegu-reki

https://www.deheus.pl/produkty/zywienie-bydla/db2d0x01s-masterbull-intensive

Deheus proponuje coś takiego. 30 procent tego szuwaksu i 70 procent śrut zbożowych. Dawkowanie do porzygu no i siano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez misiek
      W związku z tym, że coraz częściej jest poruszany temat żywienia bydła NON GMO, a nie ma nigdzie odpowiedniego tematu do dyskusji o takim żywieniu, postanowiłem założyć ten temat. Pierwszą mleczarnią, która wprowadziła zakaz stosowania pasz GMO jest OSM Piątnica. Od 1 kwietnia zakaz wprowadza także Hochland i już krążą wieści, że inne mleczarnie także planują iść w ich ślady.
       
      Jak wiadomo- na produkty NON GMO zawsze będzie popyt, i te produkty zawsze będą w cenie. Interesuje mnie jednak NON GMO od kuchni, czyli zmiana żywienia w gospodarstwach. 
      Jest na rynku śruta sojowa NON GMO (podobno 400-500zł/t droższa od zwykłej) oraz pasze pełnoporcjowe na bazie roślin bez GMO. Ponieważ gotowe pasze pełnoporcjowe zwykle wypadają drożej niż własna mieszanka rzepaku, soi, premiksu i innych dodatków chciałbym Was zapytać: czy jest możliwość w pełni zastąpić śrutę sojową innymi źródłami białka trawionymi w jelicie bez spadku wydajności?
      Co sądzicie np. o zmianie 1kg soi na 2kg DDGS?
    • Przez M4rc1n007
      Mam pytanie odnośnie 9 miesięcznej jałówki czy mogę już jej podawać tzw lizawek czy to za wcześnie?
    • Przez ceston
      Witam. Zakupiłem używany paszowoz bvl v mix 10. Przyjedzie do mnie w środę. Jako że to pierwsze moje zderzenie z paszowozem chciałbym zapytać o początkowe rady. Oczywiście wszystko inne wyjdzie w praniu. Moje pytanie to . Jakie obroty wałka przy mieszaniu paszy? Co wrzucać pierwsze, ( bo ja myślę że sianokiszonka potem kukurydza i melasa.) Czy dodajecie wody do paszowozu? Bela jak rozumie wrzucać w całości. I śrut czy dajecie osobno czy wrzucacie do pasy w wozie. Dzięki za odpowiedzi 
    • Przez Patryszka
      Witam 
      Pytam z czystej ciekawości...
      Dla krów mlecznych lepsze/zdrowsze jest dawanie siana czy sianokiszonki.? Czym się różni i oczywiście na czym więcej dadzą mleka. 
      Karmione wyslodkami/kiszonką z kuku.
    • Przez erni
      witam koledzy, 
      Z racji późnego siewu nie zrobiłem jeszcze kiszonki z kukurydzy. Siana była pod koniec maja, do tej niedzieli była jeszcze cała zielona. Po przejściu niskich temperatur zmieniła kolor na lekko czarny (umarzła). Czy robiliście kiszonkę z takiej kukurydzy? jakieś rady? zalecenia?  spostrzeżenia?
      z góry dziękuję i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v