Skocz do zawartości

Zwiększenie dawki cieczy opryskiwacza


wieslawa_olo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pierwszy raz zakupiłem opryskiwacz na elektrozaworach i nie mogę zwiększyć dawki cieczy. Zwiększając na sterowniku dochodzi ponad 3bar i na tym koniec. Zawór z zielonym pokrętłem również ruszony do przodu i efektu nie ma? Chciałbym aby wypryskiwał koło 300l. Czy ruszać jeszcze te elektrozawory z tyłu ? Może ktoś podpowie. Opryskiwacz Bury Pelikan 2000l.

IMG_20240913_155445.jpg

IMG_20240913_155455.jpg

IMG_20240913_155432.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pompa ma odpowiedni wydatek i jest sprawna to trzeba szukać nieszczelności. Może regulator się nie domyka, może zawór główny, albo tamte z tyłu (to chyba stałociśnieniowy). Kiedyś koledze w podobnej aparaturze pękła jakaś sprężyna. Kawałek drutu wpadł pod zawór ten z zielonym pokrętłem i nie domykał się prawidłowo, a objawy miał podobne jak Ty. Trzeba było odkręcić te 6 śrubek na imbus i wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony zawór to zawór regulujący a jednocześnie bezpiecznik. Ustawiasz nim maksymalne ciśnienie na zegar.

Wkręcając go zwiększasz ciśnienie. 

Spróbuj go wkręcać/wykręcać na włączonym wom i patrz czy ciśnienie się zmienia. Jeśli nie to pewno stanął w środku.

 

Kolejny krok w zwiększeniu wydatku to zmiana końcówek i/lub prędkości zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oprysku mam włączoną z przodu tylko klapkę od mieszadła. Zielone pokrętło szwankowało ale jest już zrobione. Wkręcając je zwiększa się ciśnienie na zegarze ale ilość wypryskiwanej cieczy nieznacznie. Może trzeba wkręcić te pokrętła z tyłu na listwie z elektrozaworami? Może one ograniczają ostateczny przepływ na każdą sekcje belki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle kombinujesz. Zielonym ustawiasz maksymalne ciśnienie i go nie ruszasz. Za ciśnienie robocze odpowiada elektrozawór.

Przeprowadź kalibrację zgodnie z tym, u ciebie są elektrozawory ale sama kalibracja będzie identycznie:

https://youtu.be/HZXi3qZggxw?feature=shared

Dla uzupełnienia filmu, regulacją zaworu głównego czyli zielone pokrętło: ciągnik pracuje na obrotach, otwierasz wszystkie sekcje, regulacją ciśnienia roboczego na maksa, zakręcasz zawór filtra samoczyszczące go ( mieszadła, rozwadniacz wyłączone ) i za pomocą zielonego pokrętła ustawiasz ciśnienie na ok 2 bar więcej niż kiedykolwiek będziesz używał np 7 bar, popuszczasz zawór filtra samoczyszczącego tak aby ciśnienie spadło ok 1 bar, ustawiasz ciśnienie za pomocą panelu i zapominasz o zielonym pokrętle.

Zawory przed zaworem proporcjonalnym ( elektrozawór od regulacji ciśnienia roboczego) mają być zamknięte podczas wykonywania zabiegów.

Edytowane przez akmaly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez joncys
      Witam kupiłem  opryskiwacz hardi  1200 ze sterownikiem i komputerem HM1500 jak na foto. Ale mam problem z podpiencjem tego HM 1500 bo brakuje prawdopodobnie przewódu. Szukam pomocy w tym zakresie. 






    • Przez citrulline
      Witam 
      potrzebuje pomocy w przeróbce opryskiwacza z rozdzielaczem takim jak na zdjęciu żebym mógł nim sterować za pomocą elektroniki, hydrauliki czegokolwiek  byle najniższym kosztem z kabiny z zamkniętą szybą żebym nie musiał za każdym razem wychylać się i wdychać oprysku. Czy taka przeróbka jest możliwa? Podczas pracy używam tylko głównego zaworu zaznaczonego na zdjęciu. Ta czerwona rączka przestawia się o 90 stopni, jak można by tym sterować? Ma ktoś może jakiś pomysł albo robił podobną przeróbkę?

    • Przez ralf3635
      Witam, na początku opiszę mam opryskiwacz hardi tz 2500 na komputerze hardi tronic 2000dpa (zamieszcze zdjęcie,) .Mam problem z rozkladaaniem i składaniem hydrauliczny tego opryskiwacza a dokładnie ćwiartek i w sumie nie tylko.prawdobodobnym problemem jest tylny rozdzielacz hydrauliczny na opryskiwaczu.Zasada działania jest taka ze gdy na sterowniku zslacze poszczegulna funkcje,  dźwignią hydrauliczny w traktorze kierując w jedną stronę to przykładowo zamykam jedna ćwiartkę a kierując ta sama dźwignie w drugą stronę ja otwieram.i czasem to się przycina.i ogólnie czasem slabo działa. Przerabiał.ktos podobny temat lub moze wje gdzie kupić taki rozdzielacz jak na zdjęciu. Nie ma na nim żadnych oznaczen , a pod spodem jest połączony z kolejnym blokiem hydraulicznym i sa jeszcze po bokach dwa zawory. Z boku byly juz dołożone dwa elektro zawory bo na bloku przestały działać Dzięki za odp.


    • Przez moc1634
      Cześć! potrzebuję instrukcję obsługi opryskiwacza Tecnoma model Laser 3000, komputer z softem AVENTA 3.0, na jednym ze zdjęć jest taka a'la tablica z pokrętłem, które pokazuje jak należy ustawić zawory sterujące rozwadniaczem i całą armaturą. Podejrzewam, że w innych modelach mogą być podobne rozwiązania. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek chociaż szczątkową instrukcję. Pozdro!


    • Przez Szymi195
      Witam mam problem posiadam navigatora z 2016 roku o na obrysowka nie ma prądu, dotarlem do jakies swego rodzaju płytki scalonej na ktorej swiatla sa rozdzielone ale nie mam pojecia co jest nie tak, czy ktos moze mial taki problem lub orientuje sie co moze byc powodem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v