Skocz do zawartości

Jaki pług? Kuhn, lemken czy kverneland?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Stoję przed zakupem nowego pługa.

W grę wchodzi kuhn multimaster 123, lemken juwel oraz kverneland 150s.

3 obrotowa przyszłościowo do rozbudowy, obowiązkowo hydrauliczna regulacja szerokości  roboczej.

Jak sprawdza się zabezpieczenie sprężynowe w lemkenie?

Pług będzie współpracował z Masseyem 95 koni.

Ziemie klasa V i VI.

Jakie odkładnie będą najlepsze?

Który z tych pługów będzie "najsensowniejszy"?

Opublikowano

te wszystkie 3 są bardzo dobre jak kogoś stać .ja osobiście bym nie lądował tyle kasy w radło do przewracania ziemi. polskie pługi wcale aż tak nie odbiegają od zachodnich a cena to połowa. i jeszcze to że przyszłościowo to bezorka bardziej wchodzi. ale to twoja sprawa wszystkie 3 to wysoka półka

  • Haha 1
Opublikowano
14 godzin temu, dokininik121 napisał(a):

Stoję przed zakupem nowego pługa.

W grę wchodzi kuhn multimaster 123, lemken juwel oraz kverneland 150s.

3 obrotowa przyszłościowo do rozbudowy, obowiązkowo hydrauliczna regulacja szerokości  roboczej.

Jak sprawdza się zabezpieczenie sprężynowe w lemkenie?

Pług będzie współpracował z Masseyem 95 koni.

Ziemie klasa V i VI.

Jakie odkładnie będą najlepsze?

Który z tych pługów będzie "najsensowniejszy"?

Ja osobiście kupił bym kuhn lekko idą i ładnie kryją w okolicy gospodarz kupił w tamtym roku 4 obrotowy nie wiem dokładnie jaki model i współpracuje z ciągnikiem Deutz 5095 więc gabaryt nie za duży a widać że bardzo fajnie współpracują . lemken ponoć lubi rama pękać 

Opublikowano

Wymienione wyżej plugi to topowe marki więc każdy będzie bardzo dobrym wyborem. Jeśli chodzi o elementy robocze to stosunek cena/jakość raczej na korzyść Kvernelanda.

Odnośnie wyboru rodzaju korpusu to sam musisz poszukać i dostosować do warunków jakie masz u siebie, klasa ziemi to nie wszystko. Jeżeli chcesz wykorzystać zapas mocy to musisz to również uwzględnić, np. korpus nr 28 z Kvernelanda ( można orać z dużą prędkością ).  

Massey 95 KM to nie wszystko, jaka masa na podnośniku, MF serii 61, 62, 64 a serii 42, 43 to duża różnica w kwestii TUZ.

Sprawdź rozstawy, oraz prześwit pod ramą i dopasuje do upraw, przyoranie poplonu czy kukurydzy a uprawionej pożniwnie gleby bez większych samosiewów to ogromna różnica.

Jak masz dużo resztek i poplonów to polecam wybrać system przedpłużek z krojem ( na każdym przedpłużku ), daje to super efekty ( https://www.youtube.com/watch?v=Ik8pcKAhEZE

 

Opublikowano

Ja jak szukałem plusa to waga kV i kuhn była praktycznie identyczna i znacznie lżejsza niż innych marek. Na plus kuhn to że jest bliżej ciągnika i przez swoją konstrukcje jest krótszy plus zabezpieczenie hydrauliczne. W KV do głębszej orki też trzeba brać inne lemiesze i odkładnie 

Opublikowano

Osobiście posiadam belgijski pług steeno h125, który w moim odczuciu doskonale się sprawdza. Oczywiście kupiłem używany.

 

Nawet z ciekawości patrzylem czy mają jakiegoś dystrybutora w PL, ale wygląda na to że niestety nie. 

 

Ciekawe jaka różnica cenowa między topowymi producentami a takim steeno

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez wicek
      Posiadam pług vogel noot LC 2S563A15  ,4 obrotowy na zabezpieczeniach zrywalnych ,wysoki korpus.Podobny do 950-tki.
      Mam pytanie jakim momentem dokręcać śruby zrywalne  oraz te śruby zawiasowe .
      Zdarzyło się zerwanie śruby i aby ustawić korpus na swoje miejsce musiałem użyć tura ,ciężko się przestawiał.
       
    • Przez KOSTEK12
      Witam,zastanawiam się nad zmianą pługa i wypatrzyłem coś takiego jakieś opinie,doświadczenia,jak z kryciem-zapychaniem po kuku na ziarno?
      https://www.olx.pl/d/oferta/plug-3-skibowy-obrotowy-vogel-noot-zabezpieczenia-resorowe-CID757-ID18srfx.html?reason=observed_ad
    • Przez droppoll
      Witam kupiłem ostatnio pług zagonowy jednobelkowy 4+ w bardzo atrakcyjnej cenie. Mam jednak pytanie o firmę tego pługa oraz gdzie mogę znaleźć lemiesze i piersi do tej firmy?


    • Przez PawełMazurkiewicz
      Poszukuję osoby która posiada taki korpus, bądź cały pług.



    • Przez zbycho77
      Witam forumowiczów . Pług 3 , wymiana siłownika obroty z jednego węża na dwa . Założony nowy siłownik i kostka obrotu . Strasznie ostro startuje obrót do połowy , resztę obrotu wykonuje powoli i płynnie . Co może być przyczyną ?  Założyć dławik na zasilaniu ?  Regulacja na kostce nie pomaga .
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v