Skocz do zawartości

Jaki wóz paszowy wybrać?


witek

Rekomendowane odpowiedzi

Że się nie nadają, to za dużo powiedziane, ale jeśli ma się wybór, to lepiej wybrać poziomy do takich bel. Różnica w mieszaniu beli pociętej a całej to jakieś 20 minut, a i tak w przypadku mojego paszowozu efekt nie jest zadowalający.

Co do tej aukcji... to jakiś kretyn ją wystawiał bez zdjęć wnętrza paszowozu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Które rozwiązanie bedzie lepsze, taśma z przodu czy dwa okna wysypowe po bokach? Do obory będe wjeżdzał tyłem i najlepiej wyjeżdzając rozdać pasze. Korytarz paszowy ok 3,8m

zdecydowanie tasśma sterowana elekrycznie lub eelektronicznie zależnie od producenta. Taśmą w twoim przypadku można wywalać na 2 strony za 1-ym przejazdem. Też jestem przed zakupem takiego wozu, tylko że szer. korytarza mam 3.6m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo byłem za taśmą. A czy te ustrojstwo nie będzie awaryjne, zimą bedzie pracował w skrajnych warunkach mróz a potem zwiększona wilgotność. Z alimy zaproponował mi 8m z taśmą za ok 75 tys brutto, sterowany elektr. Czy hydraulicznie chowane przeciwnoże są przydatne, czy to zbędny wydatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Które rozwiązanie bedzie lepsze, taśma z przodu czy dwa okna wysypowe po bokach? Do obory będe wjeżdzał tyłem i najlepiej wyjeżdzając rozdać pasze. Korytarz paszowy ok 3,8m

To ja polecam ci taśmę z tyłu lub ewentualnie wysypy z boków. Jesli cofasz to tym sposobem bedziesz mial trochę wiecej miejsca do sciany. I krowy na końcu beda mialy pasze.

 

Ja wam powiem o swoim paszowozie. Bo nie koniecznie zawsze pionwy slimak jest zły. Ja mam paszowoz BVL 10 eco paszowoz dedykowany do silosów pryzm. I tak go właśnie używam. Ma juz 8 lat i miesza dobrze. Jest prosty w obsłudze ma 5 noży ktore wygodnie sie ostrzy i sa tanie w zakupie. Ja ostrze noże raz w tygodniu. Niestety tym paszowozem ciezko miesza sie bele.

Natomiast są paszowozy które są dedykowane do bel. Slimak w takim paszowozie jest wyższy i ma wiecej noży, 9 a nawet 12. Co prawda na metr szescienny mieszcza mniej paszy za to bele mieszają znacznie szybciej. Paszowozy pionowe to prostota i niezawodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek słowo o tym, że pionowe nie nadają się do bel. Bzdura totalna. Myślę, że 90% osób w tym kraju posiadających wozy paszowe posiada właśnie pionowe. Niewiele mniejszy jest pewnie odsetek, tych którzy mieszają nimi właśnie sianokiszonkę z bel. Sam posiadam pionowy wóz 8m i mieszam nim sianokiszonkę z niepociętych bel. Mało tego bele są po pasówce a trawa bywa nieraz długa i radzi sobie dobrze. Po prostu im wilgotniejszy materiał tym szybciej i lżej potnie belę. Ten Keenan z aukcji to pewnie mieszalnik łopatowy i do bel kompletnie się nie nadaje. Przeciwnoże hydraulicznie wysuwane to przydatna sprawa. Nieraz bywa tak, że długa sianokiszonka zatrzymuje się wokół ścian i się nie przemieszcza. Wtedy trzeba wyjąć przeciwostrze co wymaga dużej siły i nieraz nie jesteś w stanie go wyciągnąć, bo gniesz rączkę. Czasem zdarza się tak, że bela klinuje się między ślimakiem a rurą przeciwwysypową i wtedy też robią się problemy, ale tylko w przypadku, gdy rura nie wystaje ponad wóz z racji ograniczonej wysokości. Rozwiązaniem jest wtedy podniesiona rura lub ruchoma na łańcuchach.

Wozy poziome mieszające bele to w sumie niedawno wkroczyły na rynek w porównaniu do pionowych. Na pewno są zdecydowanie droższe.

Co do wozu Alimy to nie brałem go pod uwagę. Po pierwsze cieńsze ścianki i ślimak niż u konkurencji a po drugie płacisz jak za wóz 8m3 a dostajesz 6m3 . Są po prostu mniejsze niż u konkurencji. Wtedy w takim 8m Alimy zmieścisz co najwyżej jedna belę siankiszonki ok 450-50kg i 500kg kukurydzy. Metalfch też mi się nie podoba z uwagi na konstrukcję ślimaka. Zakładkowe łączenie fragmentów ślimaka i wystające krawędzie to moim zdaniem znacznie większe opory pracy i większe zużycie paliwa. Pronar także nie jest alternatywą. Duży zbiornik rozchodzący się szeroko u góry powoduje, że komponenty nie przemieszczają się dobrze w wozie. Miele się środek a boki stoją w miejscu. Wystarczy popatrzeć na filmiki. Tyle ode mnie o tanich polskich konstrukcjach. Wszystkie mają te same przekładnie, no może poza metaltechem i każdy będzie sugerował się pewnie ceną i jakością wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie pierścienia raczej nie zwiększy pojemności. Ścianki i tak pozostają na tej samej wysokości i nie nakładziesz więcej. Wóz dobiera się z zapasem i miesza najlepiej, gdy wypełniony jest w 80%. Marcin napisz co chciałbyś wiedzieć a w wolnej chwili Ci odpowiem. Kris metaltecha ma Bohdan lub bogdan z tego forum. Przejrzyj galerię wozów i napisz do któregoś z użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem jeszcze go w realu dopiero szukam po ogłoszeniach i właśnie taki system załadunku mnie zaciekawił. Nie mam wycinaka do kuku ani żadnej łyżki czy  krokodyla jak na razie tylko chwytak bel więc jeśli pobierze kuku tu już dla mnie bajka bo belę wrzucę chwytakiem. Może ktoś używa wóz z takim systemem i coś więcej może powiedzieć. Jak się sprawdza poziomy system mieszania, jak rozdrabnia i miesza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam EM od stycznia i jestem zadowolony, z resztą jak chyba każdy użytkownik. Dobrze wykonany, co prawda są niedociągnięcia w postaci powłoki malarskiej,ale konstrukcyjnie wszystko jest ok. Ostatnio w Szepietowie widziałem Peecon i strautmann i niezbyt mi sie podobały konstrukcyjnie. Do wąskich korytarzy to tylne wysypy, jednak z powodu ich bliskiwgo położenia względem siebie na jedną stronę będzie sypać słabiej. Dobre są wysypy po przekątnej, ale musisz mieć kurtyny. Bez nich sypie trochę ponad 3,5 m szeroko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Waga od jakiegoś czasu ma swój świat. A wczoraj jak już był załadowany to wartości potrafiły skakać od-3000kg do +3000kg 
      A teraz mi się wyświetlił error i nie wiem gdzie szukać przyczyny.

    • Przez bauer51
      Witam kuzyn planuje zakup paszowozu 14m3 i ma okazję kupić paszowóz samojezdny Strautmann Verti Mix 1400 Double z 2009r czy lepiej za te pieniądze kupić paszowóz do ciągnika np. euromilka czy kuhna. Może ktoś ma ten paszowóz i chciałby podzielić się opinią. Mi osobiście coś się nie paszowozy tego modelu są tak niskiej ceny być może ten model ma jakąś wadę fabryczną
    • Przez ceston
      Witam tak się zastanawiam jak wygląda sytuacja sypania z paszowozu prosto na łyżkę? Czy bez przerabiania jest to możliwe czy wysyp jest za nisko? Mówię o łyżce od tura a nie od małych ładowarek.chodzi o pojemność 8-12 m3
    • Przez KUBA989
      Witam,mam pytanie rozglądam się za wozem paszowym i mam na oku strautmann Verti Mix 900 i posiada on przekładnie jedno biegową i tutaj moje pytanie czy c 360 da radę z nim pracować? I czy ktoś użytkuje taki z taśmą wyładowczą, i posiada jakąś opinię. Pozdrawiam 
    • Przez szymczak
      Falke mix 8 
      Jestem użytkownikiem od prawie roku więc myślę, że mogę już się wypowiedzieć na jego temat, a sam potrzebowałem na jego temat trochę informacji i opinii, a ich nie znalazłem.
      Zaznaczam, że jest to mój pierwszy paszowoz więc nie mam większego porównania.
      Odnośnie wyposażenia dodatkowego posiadam oczywiście obowiązkowo jak do c360 przekładnie redukcyjną, dodatkowe ramię wysypujące paszę, wałek szerokokątny. 
      Ogólnie z maszyny jestem bardzo zadowolony, najmniejszej awarii nie miałem i odpukać nie widzę rzeczy która mogłaby się popsuć w ciągu najbliższych kilku lat. Maszyna wykonana bardzo solidnie. Z suchych danych, które rzucają się w oczy to chociażby grubość ściany 8mm, gdzie najczęściej w porównywalnych wozach innych firm są 6mm. No i samo wykonanie: nie znalazłem do tej pory nawet jednej ostrej krawędzi, jakiegoś niedoszlifowanwgo elementu o który możnaby sobie rękę skaleczyć. 
      Co do współpracy z ursusem c360... Daje sobie radę, ale widziałem opinie że ma lekko. No nie ma lekko... Przy mieszaniu powyżej 1,5t paszy przełączam wałek przez biegi, podobnie jeśli trzeba pociąć całą belę sianokiszonki. Na co dzień mieszam z połowy beli, więc cięcie sianokiszonki jadę na normalnych obrotach wom. Później przełączam na 2 przez biegi. Samo mieszanie to już jest moment, byle sianokiszonka dobrze była pocięta. Cała procedura trwa u mnie najczęściej 35-40min. Moim zdaniem zakładając odpowiedni ciągnik, czyli o mocy myślę 80-90KM i mieszając wszystko bez włączonego reduktora bez problemu czas wymieszania zejdzie poniżej 20min. 
      Oczywistą zaletą maszyny w niskich pomieszczeniach jest jej wysokość. Szukałem paszowozu max 2,4m wysokości i konkurencja oferowała 7m^3. Tutaj jest 8m i coś koło 2,25 wys, czyli zostaje na przyszłość jeszcze 15cm na nadstawkę w razie potrzeby 😋 a dzięki stosunkowo dużej szerokości mam w budynku gdzie wyrzucam na dwie strony bez wielkiego podgarniania paszy po jednym przejeździe.
      Do tego wszystkiego są firmowe przekladnie i wały firmy Comer. Noże na slimaku mam podstawowe, a mimo to w mojej ocenie jeszcze ostrzenia nie wymagają. Gwarancja 3 lata, konkurencyjna cena zakupu, świetny kontakt z firmą to też plusy. 
      Jeśli chodzi o minus to do tej pory mogę tylko o jednej rzeczy powiedzieć. Koszt obowiązkowej wymiany oleju w przekładni głównej jest w mojej ocenie ostro przesadzony. Na szczęście tylko jeden raz trzeba wezwać serwis, kolejne wymiany można robić samemu.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v